Cisco Meeting Server propojí Skype for Business s dalšími platformami pro videokonference

29. 8. 2016. (redaktor: František Doupal, zdroj: Cisco)
Společnost Cisco představila řešení Meeting Server, které dokáže propojit firemní nástroje pro videokonference všech velkých výrobců. Novinka umožňuje vytvořit jednu virtuální místnost, kam se mohou připojit uživatelé nástrojů Cisco, Skype for Business, Polycom, Avaya a dalších.

Cisco Meeting Server představuje virtuální místnost, kde jsou vítaní nejen uživatelé komunikačních nástrojů jako je Cisco WebEx nebo Jabber, ale i ti, kteří jsou zvyklí se ke svým videokonferenčním schůzkám připojovat například pomocí Skype for Business či dalších nástrojů. Cisco Meeting Server v jediném okamžiku podporuje až 96 videokonferenčních hovorů ve vysokém rozlišení.

Za produktem stojí tým, který vznikl zkombinováním odborníků společnosti Cisco s  experty, kteří přišli v souvislosti s akvizicí společnosti Acano z konce letošního ledna. Novinka nemá sloužit pouze k propojení nástrojů pro spolupráci společnosti Cisco se Skype for Business, ale ve virtuální místnosti se setkání mohou zúčastnit i uživatelé nástrojů od společností Polycom, Avaya a dalších. Připojit se lze přes mobilního klienta i WebRTC. Vygenerovaný odkaz umožňuje dostat se k virtuálnímu meetingu i přes iPhone.

„Komunikace ve firmě, případně mezi různými firmami, často narážela na nekompatibilitu jednotlivých nástrojů. Několik členů mělo Cisco WebEx, další chtěli skypovat, část by nejraději komunikovala ze svého iPhonu a zbytek používal jiná řešení. My jsme se rozhodli, že tyto překážky odstraníme a každý se může připojit pouhým kliknutím na vygenerovaný link. Každý se připojí ze svého oblíbeného prostředí nebo platformy ke společnému jednání,“ řekl Ivan Sýkora, produktový specialista společnosti Cisco.

Další vlastnosti Cisco Meeting Server:

  • Stejný vzhled virtuální místnosti – nezáleží na tom, zda se uživatel dříve připojil z telefonu a poté z teleprezence, vzhled místnosti zůstává nezměněný a známý.
  • Efektivnější využití šířky pásma – řešení snižuje náklady optimalizací šířky pásma mezi komunikujícími stranami.
  • Nižší náklady – Cisco Meeting Server je postaven tak, aby spolu s architekturou Cisco UCS umožnil flexibilnější přidávání serverů.
  • Na velikosti nezáleží – produkt je určen jak malým společnostem s několika uživateli, tak globálním firmám s desítkami tisíc uživatelů.
  • Jednoduchý model licencí – zákazníci si mohou koupit pouze služby, které aktuálně potřebují.
  • Bezpečnost – Cisco Meeting Server splňuje veškeré související bezpečnostní standardy.

Podobné články

Jabra představila nová inteligentní videokonferenční řešení

29. 4. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Jabra)
Společnost Jabra představila dvě nová zařízení navržená se zřetelem na aktuální požadavky hybridních pracovních prostředí. Zatímco PanaCast 50 je první inteligentní videokonferenční řešení připravené na současné i budoucí výzvy, PanaCast 20 poslouží jako univerzální osobní kamera. Čtěte více

Tech Data přináší firemní all-in-one videokonferenci od Bose

13. 4. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Tech Data Distribution)
Divize Maverick AV Solutions společnosti Tech Data zahájila distribuční spolupráci se společností Bose Professional. Jako vůbec první produkt uvede na český trh Bose Videobar VB1, který přináší do zasedacích místností audio a video v jediném kompaktním konferenčním zařízení s připojením přes USB. Čtěte více

Webex se naučil překládat videokonference do češtiny v reálném čase

11. 3. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Cisco)
Společnost Cisco představila funkci překladu v reálném čase ve své platformě pro videokonference a vzdálenou spolupráci Webex. Součástí inovace je rozšíření knihovny jazyků na více než 100 včetně češtiny. Čtěte více

Ingram Micro distributorem řešení společnosti Owl Labs

27. 1. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Ingram Micro)
Společnost Ingram Micro se v Evropě stala distributorem videokonferenčních technologií a služeb firmy Owl Labs. Nová distribuční smlouva rozšiřuje dosah Owl Labs po celé Evropě a posiluje tím dostupnost na klíčových evropských trzích včetně České republiky a Slovenska. Čtěte více