Cisco lépe a jednodušeji zabezpečí malé podniky

15. 4. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Cisco)
Společnost Cisco pokračuje ve snaze více se zaměřit na malé podniky, a proto představila další nová řešení navržená pro potřeby tohoto segmentu. Portfolio se rozrůstá o technologie, které původně sloužily velkým firmám, ale aktuálně se stávají dostupné také menším institucím.

Malé podniky představují významnou tržní sílu. Na celkových výdajích na IT se podílí asi ze 44 % a jako segment rostou rychleji než velké podniky. Dnes potřebují být malé podniky akceschopnější než kdy dříve a digitalizovat své obchodní modely. Technologie jim jednoznačně pomáhají zvyšovat výnosy, optimalizovat zákaznickou zkušenost a odlišit se od konkurence. Malé podniky se potřebují bezpečně připojovat a neustále chránit své uživatele, data a zařízení.

Aby to dokázaly a mohly se soustředit na svoji hlavní činnost, společnost Cisco rozšiřuje portfolio navržené speciálně pro tento segment o nové produkty využívající strojové učení, umělou inteligenci a cloudová řešení, které maximálně usnadňují pořízení, instalaci a správu.

Mezi novinky pro segment malých podniků patří:

  • Nová aplikace pro správu sítě v malých podnicích: IT systémy mohou být náročné a nákladné na údržbu, zvláště s omezenými IT zdroji v malých podnicích. Nová mobilní aplikace pro podnikové bezdrátové sítě umožňuje jednotlivci nebo firmě jednoduše konfigurovat a spravovat sítě pohodlně z mobilního telefonu z libovolného místa. Aplikace je k dispozici v obchodech Apple App Store (iOS) a Google Play (Android).
  • Nová uživatelská zkušenost. Jednodušší pořízení: Na stránkách Cisco.com lze teď najít tlačítko, které malým podnikům umožňuje přímo nakoupit od partnerů společnosti Cisco. K dispozici je i rychlejší přístup k technickým specialistům a obchodníkům ve 24 jazycích prostřednictvím živé online konverzace nebo se zpětným zavoláním do 15 minut.
  • Nové balíčky a nabídky uzpůsobené malým podnikům: Na podporu rychle rostoucích podniků budou k dispozici balíčky řešení zaměřené na klíčové technologické oblasti, které pomohou snížit náklady a komplexitu a zároveň zvýšit provozní efektivitu.
  • Bezpečné připojení prostřednictvím Meraki: Výpadky sítě a bezpečnostní problémy mohou mít dopad na hospodaření podniku, věrnost zákazníků a bezpečnost dat. Nové cloudově řízené přístupové body Meraki staví na vysoké rychlosti a hustotě, kterou umožňuje standard Wi-Fi 6. Nabízí jednoduchou správu sítě a vyšší výkon, spolehlivost a bezpečnost – bez nutnosti posílit IT tým. První přístupový bod Wi-Fi 6 společnosti Cisco pro malé podniky poskytuje flexibilitu rostoucím firmám, které chtějí rychle digitalizovat. Technologie jim umožní posilovat síť tak, aby dokázala efektivně podporovat stoupající počet zařízení a datově náročnější obsah, jako je video, a poskytovat dostatečný výkon pro nové aplikace.
  • Chytré kamery řízené z cloudu Meraki: Kamery dokážou nejen pomáhat bojovat proti krádežím a jiným rizikům, ale mohou být užitečné i z obchodního hlediska, například pro vyhodnocování, které výlohy poutají největší pozornost, monitorování pohybu chodců nebo sledování vytíženosti parkovišť. Nové kamery nabízejí obraz ve vysoké kvalitě, bezdrátové připojení, interní datové úložiště a integrované pokročilé analytické funkce, které šetří náklady snížením objemu datového provozu odesílaného do datového centra. Kamery vybavené objektivem typu rybí oko zabírají okolí v úhlu 360° a jedna kamera tak stačí na efektivní pokrytí menší provozovny.
Štítky: 

Podobné články

Tři čtvrtiny Čechů již chtěly z internetu odstranit své osobní údaje

2. 6. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Kaspersky)
Nový průzkum společnosti Kaspersky ukázal, že čeští uživatelé chtějí mít větší kontrolu nad svým soukromím na internetu a lépe své údaje chránit. Podle reportu „Ochrana digitálního soukromí“ si stále více zákazníků uvědomuje, kde všude jsou jejich osobní data dostupná online. Čtěte více

GFI Unlimited uvádí nabídku kompletního zabezpečení práce na dálku pro SMB firmy

1. 6. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: GFI Software)
Dodavatel řešení bezpečnosti v podnikových sítích GFI Software představil nabídku cenově dostupného komplexního řešení IT bezpečnosti a spolupráce pro SMB firmy. Prostřednictvím licenčního modelu GFI Unlimited mohou nyní firmy získat kompletní sadu aplikací za méně než 40 USD na rok a uživatele. Čtěte více

Firmy i státní instituce se potýkají s tisícovkami škodlivých emailových zpráv denně

28. 5. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: České Radiokomunikace)
S masivním nárůstem práce z domova je infrastruktura společností vystavena odlišným bezpečnostním rizikům, než kterým čelí obvykle. Útočníci do firemních infrastruktur pronikají prostřednictvím zneužití lidského faktoru. Středně velká společnost přitom podle Českých Radiokomunikací čelí několika tisícům e-mailům se škodlivým obsahem denně. Čtěte více

Evropští IT prodejci generují z řízených služeb již čtvrtinu svého obratu

27. 5. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: SolarWinds MSP)
Podle průzkumu společnosti průzkumu SolarWinds MSP 2019 Trends in Managed Services průměrný IT prodejce v Evropě generuje již čtvrtinu svého obratu z řízených služeb. Průzkum tak potvrdil další nárůst podílu IT služeb s pravidelným příjmem na úkor tradičního obchodního modelu, kdy se jednorázově platí za odstranění problémů s IT infrastrukturou. Čtěte více