Čeští správci IT nejvíce bojují s phishingovými útoky

8. 7. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: GFI Software)
Společnost GFI Software prezentovala výsledky dotazování mezi svými prodejními partnery, podle kterých se v současné době čeští IT administrátoři nejvíce setkávají u svých zákazníků s phishingovými útoky. Největší zájem mezi organizacemi ale převládá o VPN řešení a ochranu sítí firewallem, přičemž antispamové a antiphishingové jsou mezi prioritami až na třetím místě.

Rostoucí počty útoků souvisejí se stále velkým množstvím pracovníků, kteří fungují z domácích kanceláří a jen pomalu se vracejí do firemních prostor. Zaměstnavatelé se stále zaměřují spíše na ochranu sítí s pomocí VPN a firewallu než na zlepšení ochrany elektronické pošty, která je zranitelnější, pokud se pracovníci k ní připojují vzdáleně. IT administrátoři nyní více poptávají řešení či modely integrovaného zabezpečení, aby se vyhnuli náročné správě jednotlivých nástrojů.

K nejzajímavějším zjištěním patří:

  • Nejvíce se čeští IT správci setkávají s phishingem (73 %), šířením malwaru (64 %) a zneužíváním softwarových zranitelností (36 %)
  • Největší zájem ze strany zákazníků je o řešení VPN a firewallu (obojí 82 %) a anti-spamu & anti-phishingu (55 %)
  • IT administrátoři na integrovaných řešeních IT bezpečnosti nejvíce oceňují snadnou správu (68 %), centrální přístup k jednotlivým nástrojům (59 %) a automatizaci rutinních úkolů (50 %).

 „Zatímco kybernetické útoky se stávají komplexnější a zaměřují se na více vektorů najednou, ukazuje se, že SMB organizace stále řeší zabezpečení těchto vektorů jednotlivě,” řekl Zdeněk Bínek z distribuční společnosti Zebra systems. „Nelze se pak divit, že když zacelí mezery ve své sítí s pomocí firewallu, objeví se nové třeba na úrovni uživatelské pošty. Sada GFI Unlimited Network Security řeší ochranu SMB firem uceleně, když pokrývá všechny možné zranitelnosti najednou v jednom souboru řešení.”

Štítky: 

Profilová karta firmy

ZEBRA SYSTEMS, s.r.o.

ZEBRA SYSTEMS, s.r.o.

Společnost Zebra systems s.r.o. je s více než 20 lety na trhu předním distributorem s přidanou hodnotou v segmentu IT bezpečnosti a ochrany dat v České republice a na Slovensku. Vedle prodeje produktů poskytuje svým zákazníkům špičkové služby podpory a školení. Společnost je výhradním distributorem produktů značky Acronis a GFI Software a distributorem Cloudflare, N-able a Virtuozzo. O Acronis Acronis poskytuje řešení pro zálohování, ob novu po haváriích a bezpečné sdílení a synchronizaci dat.

Zobrazit detail firmy

Podobné články

Platby výkupného za ransomware vzrostly za poslední rok na pětinásobek

10. 5. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Sophos)
Podle výroční zprávy State of Ransomware 2024 společnosti Sophos se průměrná výše výkupného za poslední rok zvýšila na pětinásobek. Organizace, které zaplatily výkupné, uvádějí průměrnou platbu ve výši dvou milionů dolarů, oproti 400 000 dolarů v průzkumu z roku 2023. Výkupné je ale pouze částí celkových nákladů. Čtěte více

Obavy o zabezpečení cloudů má 96 % firem

9. 5. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Fortinet)
Neustálý vývoj a zavádění nových cloudových aplikací komplikuje zabezpečení podnikového IT. Podle průzkumu společnosti Fortinet například 96 % respondentů uvádí, že mají střední nebo velké obavy o cloudovou bezpečnost. Podle 93 % dotazovaných je vážným problémem zejména všeobecný nedostatek odborníků na zabezpečení cloudů. Čtěte více

Nový tým Esetu se zaměří na mezinárodní kyberkriminalitu

6. 5. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Eset)
Bezpečnostní experti z pražské pobočky ESETu se nově cíleně zaměří na mezinárodní aktivity kyberkriminálních útočných skupin. Nově vzniklý tým vedený Jakubem Součkem má za úkol aktivně vyhledávat a dlouhodobě monitorovat obávané útoky ransomwarem, který dle dat společnosti ESET posílil v minulém roce o více než 50 procent. Čtěte více

Třetina zaměstnanců v práci sdílí hesla, otevírá neznámé přílohy nebo jinak ohrožuje bezpečnost

3. 5. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Anect)
Třetina českých zaměstnanců porušuje zásady bezpečného chování na internetu a své zaměstnavatele tak vystavuje zvýšenému riziku online podvodu nebo hackerského útoku. Lidé například navzájem sdílejí přihlašovací údaje do firemních systémů, zasílají pracovní dokumenty soukromým e-mailem či přes sociální sítě nebo k práci využívají neschválené soukromé počítače či telefony. Čtěte více