Central Europe On-Demand vstupuje na trh

18. 6. 2009. (redaktor: Richard Voigts, zdroj: )
Společnost Central Europe On Demand (CEOD), první regionální poskytovatel hostingových služeb, ohlásil ve spolupráci s Microsoftem vstup na český trh.

Společnost Central Europe On Demand (CEOD), první regionální poskytovatel hostingových služeb, ohlásil vstup na český trh. Ve spolupráci s Microsoftem přichází s nabídkou řešení on-line v konceptu SaaS (Software as a Service – software jako služba). Řešení CEOD jsou zaměřena na malé a střední podniky v České republice. Do portfolia hostovaných služeb CEOD patří Exchange 2007, Office Communications Server (OCS), Windows Sharepoint Services 3.0 a automatická záloha a obnovení dat.
CEOD vstupuje do ČR s cílem vytvořit v tzv. modelu „White Label Hosting Services“ zcela novou úroveň partnerství. Nový model má umožnit partnerům společnosti Microsoft nakupovat řešení CEOD a následně je nabízet koncovým zákazníkům pod svou vlastní značkou.
V současné době již CEOD v České republice spolupracuje s prvními třemi partnery společnosti Microsoft – Ness Czech (systémový integrátor), Gesto Communications (zaměření na audio a videokonference a sjednocené komunikace) a Active 24 (největší hostingový poskytovatel v ČR). Spolupráci v oblasti poskytování hostingových služeb a aplikací chce CEOD v ČR dále navázat také s poskytovateli telekomunikačních služeb.
CEOD společně s Microsoftem slibují, že jejich partneři i zákazníci budou mít příležitost snížit své provozní náklady, využít škálovatelného a bezpečného IT prostředí, zjednodušit rozhodování a snížit náklady a počty lidských zdrojů v oblasti IT.
Pozn. red.: Ještě to zde není naplno, ale už se o tom hovoří delší dobu – IT poteče ze zásuvky podobně jako elektřina, nebo voda či plyn z potrubí. Microsoft u toho chce být jako první a ti partneři, kteří tento nástup chytí, rozhodně neprohloupí. Peníze jim totiž potečou do zásuvky.