Celkové tržby ESETu vloni přesáhly 16 miliard korun

1. 8. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: eset)
Společnost ESET zveřejnila své globální finanční výsledky za rok 2023. Její celkové tržby vzrostly o více než 42 milionů eur a společnost tak dosáhla celkových výsledků přesahujících 631 milionů eur. Dosažené výsledky představují nárůst o více než 7 % oproti loňskému roku. Zisk po zdanění činil 64 milionů eur. Česká pobočka se na celkovém výsledku podílela výnosy ve výši 564,2 milionu korun.

Z hlediska tržeb bylo největším trhem společnosti ESET Japonsko, které se na celkovém výsledku podílelo částkou 86 milionů eur (2 miliardy Kč). Největší nárůst tržeb zaznamenal region DACH (Německo, Rakousko a Švýcarsko), a to až o 15 milionů eur, což představuje meziroční nárůst o 36 %. Významný nárůst prodeje zaznamenaly také Itálie (18 %), Polsko (16 %), Francie (15 %) a Španělsko (14 %). Česká pobočka společnosti ESET přispěla za loňský rok částkou 564,2 milionu korun.

V uplynulém roce se nám podařilo představit klíčové změny v naší nabídce pro domácí i firemní zákazníky s cílem posílit jejich ochranu a zjednodušit proces výběru a správy jejich zabezpečení,“ zhodnotil výsledky Richard Marko, generální ředitel společnosti ESET.

Důležitým strategickým krokem je také reakce na celosvětový nedostatek IT bezpečnostních specialistů v podobě posilování služeb řízené detekce a reakce, kdy se o správu firemní bezpečnosti starají odborníci společnosti ESET,“ dodal Marko.

V roce 2023 rostl dále také počet zaměstnanců společnosti, a to o 137 na celkový počet 2 318 (k 31. prosinci 2023). „K největšímu nárůstu počtu zaměstnanců došlo v divizi Corporate Solutions, která vznikla na konci roku 2022. Právě v ní jsme potřebovali posílit lidské kapacity a loni jsme do ní přijali 29 nových kolegů,“ řekl Richard Marko. Segment komplexních řešení pro největší korporátní zákazníky zároveň zaznamenal, společně s novou divizí, nejvyšší meziroční nárůst (o 28 %).

Finanční výsledky české pobočky za minulý rok

Česká pobočka společnosti ESET zveřejnila své finanční výsledky za loňský rok v červnu letošního roku. Kompletní výnosy dosáhly hodnoty 564,2 milionu korun. Dosažený výsledek potvrdil její dlouhodobá očekávání, a to především v případě firemních zákazníků. Ti opět potvrdili zájem o technologie s pokročilými vrstvami ochrany v cloudu. Společnost v Česku aktuálně pokračuje v rozvoji služby MDR (řízená detekce a reakce na incidenty) pro firemní zákazníky a v rozvoji technologických partnerství.

Štítky: 
Bezpečnost, Ze světa firem, BlueStar Distribution

Podobné články

Foto: Algotech

Tržby z prodeje bezpečnostních produktů vloni vzrostly o 15,6 %

8. 7. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Celosvětové tržby za bezpečnostní produkty dosáhly v roce 2023 celkem 106,8 miliardy dolarů, což představuje nárůst o 15,6 % oproti roku 2022. Růst tržeb byl výrazný – podle IDC zaznamenalo dvouciferný meziroční nárůst všech šest sledovaných kategorií. Růst by měl navíc pokračovat přinejmenším do roku 2028. Čtěte více

Ze dnů na hodiny. AI působí jako katalyzátor ransomwarových útoků, rovněž však jako jejich brzda

6. 9. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Soitron)
Ransomwarové gangy útočí rychleji než kdy dříve. Doba od rekognoskace oběti, infiltrace zařízení, exfiltraci či zašifrování dat se zkracuje z dnů na pouhé hodiny. Umocňující trend podporuje nový „pomocník“ - umělá inteligence (AI). Její sílu lze však využít i k obraně. Čtěte více

Školy a univerzity stále více doplácejí na zanedbávání zranitelností

3. 9. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Sophos)
Školy a univerzity jsou stále jedním z hlavních cílů kybernetických útoků, včetně ransomwaru. Podle výroční zprávy společnosti Sophos se navzdory poklesu počtu útoků dramaticky zvýšily náklady spojené s jejich odražením a obnovou. Čtěte více

Znáte pět nejběžnějších bezpečnostních mezer v SMB sektoru?

30. 8. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: GFI Software)
Společnost GFI Software představila pět nejčastějších bezpečnostních mezer, kterým v současnosti čelí SMB podniky a organizace. SMB společnosti bojují s celou řadou výzev, mezi kterými nechybí nezáplatovaný software, otevřené porty či nedostatečné zabezpečení mobilních zařízení. Čtěte více