Canon oslavil 10 let značky Pixma a uvedl novinky pro podzimní sezonu

28. 8. 2014. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
Společnost Canon slaví důležité výročí – před deseti lety se totiž k zákazníkům dostaly první tiskárny nesoucí značku Pixma. Při této příležitosti také Canon představil několik nových modelů pro podzimní sezonu.
Zleva moderátorka akce, uprostřed Patrícia Královičová, produkt byznys developer v Canonu, a vpravo Miloš Bejblík, marketingový ředitel Canonu při slavnostním nakrojení dortu

První modely tiskáren Pixma, které pro Canon znamenaly revoluční změny, se ke svým majitelům dostaly v roce 2004. Od té doby se Canonu v České republice podařilo prodat více než milion kusů tiskáren a výrazně vylepšit své postavení na trhu.

Mezi základní benefity, se kterými přišly tiskárny Pixma v roce 2004 na trh, patřily inovovaná konstrukce tiskových hlav, možnost potisku CD a DVD, široké možnosti připojení, systém oddělených inkoustů a intuitivní softwarové doplňky.

Vrcholem prodeje byl pro celý trh i společnost Canon rok 2007, kdy se celkem prodalo téměř 400 000 tiskových zařízení, na nichž se Canon podílel 127 000 kusy. Maxima pak dosáhl Canon v roce 2012, kdy byl tržní jedničkou a dosahoval tržního podílu 45 %.

Produktové novinky pro podzim 2014

Mezi novinky v řadě Pixma patří modely MG2950, MG 5650, MG6650 a MG7550. Jde o cenově dostupná zařízení, která se mohou pochlubit širokou konektivitou i novými funkcemi. Zařízení vylepšují spolupráci s ostatními (nejen mobilními) zařízeními a dokáží se připojit k různým cloudovým úložištím (ze kterých je možné tisknout a do kterých lze skenovat). Díky technologii NFC se pak mohou spojit s telefonem či tabletem během okamžiku.

Další novinkou je mobilní tiskárna Canon iP110, vhodná pro tisk dokumentů i fotografií. Ve výbavě nechybí Wi-Fi ani podpora cloudového tisku.

Hned o pět nových modelů byla rozšířena „inkoustová“ řada Maxify, určená zejména pro nasazení v kancelářích. Mezi společné charakteristiky novinek (MB2050, MB2350, MB5050, MB5350 a iB4050) patří nový typ inkoustů DRHD (jsou odolné proti vodě, zvýrazňovačům i otěrům), vlastní pracovní profily pro jednotlivé funkce, možnost vybrané funkce a nastavení chránit heslem, detailní monitoring provozu zařízení či podpora Windows Server.

Novinky v řadě iSensys berou v potaz moderní trendy jako BYOD, konektivitu či přístup z mobilních zařízení. U vybraných modelů pak nechybí ani podpora standardu Mopria. Pro podzim 2014 si Canon připravil hned šest laserových černobílých multifunkcí (MF226dn, MF229dw, MF211, MF212w, MF216n a MF217w) a čtyři laserové tiskárny (LBP6030, LBP6030w, LBP6030B a LBP6230d).

Hned několik novinek si Canon připravil také v oblasti skenerů. Jde o základní modely LiDe 120 a LiDe 220, vylepšené přenosné modely P-208 II a P-215 II a modely vyšší třídy DR-M160 II (s podporou pro Mac OS) a průchodový A3 skener DR-M1060.

Obrazová galerie:

Podobné články

Epson na Partnerském dni představil novinky z oblasti tisku i projekční techniky

21. 9. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Epson)
Společnost Epson uspořádala v prostorách hotelu Courtyard by Mariott Brno setkání pro své obchodní partnery. Akce byla zaměřena především na představení nových modelů byznys tiskáren, ale zástupci Epsonu postupně prezentovali také důležité novinky v dalších oblastech tiskových i projekčních řešení. Čtěte více

Intuitivní cloudová aplikace od Canonu usnadní tiskařům odesílání a přípravu úloh

20. 9. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Canon)
Společnost Canon představila software pro workflow produkčního tisku PRISMAprepare Go, který vychází z úspěšné řady softwaru PRISMA. Novinka je nástrojem pro bezpečné zadávání úloh a přípravu souborů pro malé interní a komerční poskytovatele tiskových služeb (PSP). Čtěte více

Marcel Divín (Epson): Stále vidíme obrovský prostor pro další růst

15. 9. 2021. (redaktor: Michala Benešovská, zdroj: DCD Publishing)
Marcel Divín, branch office manager společnosti Epson Europe CZ & SK, shrnul, jak se Epsonu dařilo v posledních měsících, prozradil, jak pandemie ovlivnila zákaznické preference, ale také co společnost chystá na podzimní sezonu, a došlo i na otázky týkající se ekologie. Čtěte více

Canon rozšířil nabídku barevných A3 multifunkcí pro smíšená pracovní prostředí

14. 9. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Canon)
Společnost Canon představila dvě nové řady multifunkčních tiskových zařízení – imageRUNNER C3226i a imageRUNNER ADVANCE DX C3800, která byla navržena pro efektivní a bezpečné hybridní pracovní prostředí. Tyto nejnovější přírůstky dále rozšiřují a doplňují portfolio kancelářských barevných multifunkcí formátu A3 v nabídce společnosti Canon, které tak nabízí řešení vhodná pro nejrůznější typy zákazníků. Čtěte více