BenQ představil mini počítače s Androidem určené pro velkoformátové panel

19. 9. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: BenQ)
Společnost BenQ uvedla na trh mini počítače TEY1A a TEY2A určené do volného slotu interaktivních velkoformátových displejů. Řešení nabízí podporu Google Mobile Services (GMS) i přístup k oficiálnímu obchodu Google Play. Samozřejmostí je tak konzistentní prostředí a bezpečnost při spolupráci ve vzdělávacím i byznys segmentu.

Model TEY1A je vybaven osmijádrovým procesorem a operačním systémem Android 13, zatímco TEY2A vsadil na Android 12. Oba modely nabízí bohatou konektivitu včetně USB-A a USB-C, HDMI, audio in/out, Wi-Fi 6 a gigabitového Ethernetu.

Oba moduly spadají pod licenční smlouvu Google Enterprise Devices Licensing Agreement (EDLA) a jsou vybaveny vlastním optimalizovaných operačním systémem s předinstalovaným obchodem Google Play, který umožňuje přístup ke všem aplikacím dostupným na této platformě. Modely TEY1A i TEY2A mají předinstalované základní Google aplikace, jako jsou Google Drive, Chrome a YouTube. Uživatelé mají také možnost spustit dvě aplikace zároveň vedle sebe.

Moduly nabízejí nativní rozhraní Androidu s několika přizpůsobitelnými obrazovkami, prostorem pro nejpoužívanější aplikace a umožňují přetahování aplikací, složek a widgetů stejně jako na mobilních zařízeních. Výchozí domovská obrazovka obsahuje také panel Google vyhledávání.

Díky oficiální licenci a obchodu Google Play nemusí mít uživatelé strach o bezpečnost. Všechny služby a aplikace nainstalované přes tuto oficiální platformu jsou prověřeny prostřednictvím služby Google Play Protect, která kontroluje všechny aplikace a v případě škodlivosti je může deaktivovat a odstranit ze zařízení.

Výhodou systému založeného na Google Android jsou také další funkce vylepšující přístupnost. Jde například o převod textu na řeč, vícejazyčný překlad nebo optické rozpoznávání znaků (OCR).

BenQ TEY1A a TEY2A budou v tuzemsku dostupné v září 2023.

Podobné články

ViewSonic rozšířil nabídku produktů o interaktivní panely s certifikací EDLA

22. 9. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: ViewSonic)
Společnost ViewSonic představila interaktivní panely řady ViewBoard IFP52-2 s certifikací EDLA (Android Enterprise Devices Licensing Agreement). Řešení s touto certifikací bezproblémově integrují operační systém Android s obchodem Google Play a poskytují učitelům, studentům a IT správcům všestranné nástroje pro spolupráci i nejmodernější zabezpečení. Čtěte více

BenQ získalo pro své velkoformátové displeje certifikaci Eyesafe 2.0

11. 9. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: BenQ)
Společnost BenQ získala certifikaci Eyesafe 2.0 pro nejnovější řadu interaktivních velkoformátových displejů pro vzdělávací segment. Modely BenQ Boards Pro RP04 a Master RM04 zaručují ochranu před škodlivým modrým světelným spektrem při zachování optimálního zobrazovacího výkonu. Čtěte více

ViewSonic představil interaktivní tabule ViewBoard řady IFP50-5 pro sektor vzdělávání

27. 7. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: ViewSonic)
Společnost ViewSonic uvedla na trh inovativní EdTech řadu ViewBoard IFP50-5, jež má za cíl posílit možnosti pedagogů i studentů. Řešení kombinuje interaktivní displej se zvýšenou bezpečností, softwarem myViewBoard a volitelným chytrým senzorem a nabízí zábavnější a efektivnější výuku i spolupráci. Čtěte více

Sharp/NEC uvedl na trh dotykové displeje InGlass 75“ a 86“

18. 7. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Sharp/NEC)
Moderní konferenční prostory si od zobrazovacích řešení žádají nasazení pokrokových dotykových technologiích i inovativní design. Tomuto trendu přesně odpovídá nová dotyková tabule NEC InGlass, která přináší možnost psaní citlivým pasivním perem s minimálním zpožděním. Díky štíhlému designu rámu se navíc tato technologie snadno integruje do moderních prostorů. Čtěte více