Bang & Olufsen uvedl na český trh televizi Beovision Harmony a soundbar Beosound Stage

20. 11. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Bang & Olufsen)
Prémiový televizor Beovision Harmony společnosti Bang & Olufsen zaujme nejenom svou OLED obrazovkou, ale také konstrukcí, která se inspirovala motýlími křídly a po jejich vzoru se flexibilně rozkládá do stran a zvedá obrazovku. Samozřejmě zaujme také špičkovým audiem. Druhým představeným produktem je soundbar Beosound Stage.

Tak, jako motýl rozpíná svá křídla, se přední panel televizoru Beovision Harmony vyrobený ze dvou kusů, na kterých se spájejí hliník a dubové dřevo, rozkládá do stran a odhaluje tenkou obrazovku stoupající do ideální sledovací výšky. Beovision Harmony je téměř uměleckým dílem, které demonstruje přístup Bang & Olufsen k designu, výrobě a zvuku.

Když je televize Beovision Harmony vypnutá, nebo slouží pro přehrávání hudby, tenká obrazovka sedí nízko při zemi, zčásti zakrytá dvěma panely, které jsou vyrobené z kombinace hliníku a dubového dřeva, a nachází se v nich reproduktory. Když se Beovision Harmony zapne, části přední strany se vyklopí směrem do strany, přesně tak, jak motýl rozpíná křídla, a obrazovka se vysune nahoru do ideální výšky pro sledování. Když se naopak televize vypne, celá tato sekvence proběhne pozpátku.

Přední hliníkovo-dubová strana vyrobená s citem pro detail ukrývá pokročilou techniku, která je delikátně naladěná tak, aby posluchači nabídla všechny nuance přehrávané hudby a zvuku. Složitě skládaný vzor je navržen s ohledem na maximalizaci akustického výkonu tříkanálového aktivního zvukového centra s DSP. Ve spojení se 77" OLED obrazovkou s jasnějším podsvícením a úchvatnými barvami vdechuje tato ozdoba domácnosti nový život filmům, sportovním přenosům a nejoblíbenějším seriálům.

Beovision Harmony je navržen jako středobod domácí zábavy. Beovision Harmony spolupracuje s integrovanými službami jako Tune-In a Deezer. Ze smartphonu potom lze streamovat hudbu pomocí technologií Apple Airplay 2, Chromecast, nebo přes Bluetooth. Beovision Harmony také disponuje nejnovějším operačním systémem LG platformy webOS 4.5, který umožňuje přístup k obsahovým službám jako Netflix, Amazon či YouTube.

Soundbar Beosound Stage byl navržen ve spolupráci s dánským studiem NORM Architects při zachování designové strategie Bang & Olufsen, která sbližuje člověka a technologie. Bang & Olufsen pracuje s jednoduchými geometrickými tvary a přírodními materiály. V této kombinaci pak vytváří produkty, které lze snadno integrovat s jakoukoliv domácností.

Ústředním bodem designu Beosound Stage je minimalistický a elegantní rám, který je dostupný v provedeních přírodní hliník, hliník s bronzovou úpravou nebo zakouřený dub. Rám, který tvoří obvod soundbaru, poskytne integrovaná rytá senzorová tlačítka pro snadné a pohodlné ovládání. Mezera mezi rámem a textilním krytem vytváří iluzi, při které má pozorovatel pocit, že se reproduktor vznáší uvnitř rámu a vytváří vzrušující kontrast mezi bytelným vnějším povrchem a jemnou akusticky průhlednou textilií.

Jako důkaz ukázkového řemeslného zpracování společnosti Bang & Olufsen jsou rámy v podání přírodního nebo bronzového hliníku vyrobeny z jediného kovaného kusu bez viditelného předělu. U verze ze zakouřeného dubu se vyskytují rybinové spoje, jež jsou typicky k nalezení u tradičního skandinávského nábytku.

Beosound Stage se skládá z jedenácti reproduktorů, přičemž se každý z nich může pochlubit 50wattovým zesilovačem. To vše tvoří tříkanálovou aktivní DSP reprosoustavu, která uspokojí i ty nejnáročnější posluchače.

  • Akustičtí inženýři společnosti Bang & Olufsen zvolili pro skutečně bohatý a hluboký bas na míru vyráběné čtyřpalcové měniče. Čtyři z nich jsou osazeny na pozici středového kanálu, kde díky velkému výkmitu a promyšlené konstrukci podávají skvělé výsledky při reprodukci basů a zamezují vzniku zkreslení.
  • Střední frekvence centrálního kanálu mají na starosti dva 1,5" reproduktory spolu s ¾ palce velkým výškovým měničem.
  • Pravá a levá strana soundbaru je vyhrazena pro produkci prostorového zvuku. Na každé straně se usídlil 1,5" středový reproduktor doplněný 3/4" výškovým měničem. Ty jsou navíc natočeny pod úhlem 45 stupňů, což jim dovoluje vytvořit efektní prostorový zvuk.
Video : 
Štítky: 
Bang & Olufsen