Axis uvedl na trh kamery Q61-E s technologiemi Sharpdome a Lightfinder

7. 4. 2015. (redaktor: František Doupal, zdroj: Axis)
Technologie Sharpdome, kterou jsou vybaveny kamery řady Axis Q61-E, nabízí ostrý obraz ve všech směrech. Kompaktní kamery s otáčením, nakláněním a přiblížením obrazu jsou vhodné pro vnitřní i venkovní nasazení, a to i v nepříznivých světelných nebo klimatických podmínkách.

Technologie Sharpdome s inovativní mechanikou a geometrií kopule kamerám umožňuje poskytovat věrný a ostrý obraz ve všech směrech pozorování. Díky této technologii kamery dokážou snímat objekty až 20° nad linií horizontu běžného záběru a jsou proto vhodné pro nerovný terén. Technologie Sharpdome zahrnuje též funkci  Speed Dry, která umožňuje rychlé odstranění kapek vody, aby obraz kamer byl ostrý i v deštivém počasí.

Kamery z nové řady poskytují 30x optické přiblížení při rozlišení až HDTV 1 080p, jsou vybaveny technologií Lightfinder a funkcí pro zpracování širokého dynamického kontrastu Wide Dynamic Range (až 130 dB), aby zvládaly nepříznivé světelné podmínky, a podporují elektronickou stabilizaci obrazu – jejíž přínos se projeví v ostrém obrazu při snímání za větrných podmínek.

„Dohled ve městech, nad kritickými infrastrukturami a obchody – to jsou jen některé příklady scénářů, kde obraz ve špičkové HDTV kvalitě a věrné snímání scény ve všech úhlech jsou extrémně důležité,“ řekl Erik Frännlid, ředitel managementu produktů společnosti Axis. „Díky zavedení technologie Sharpdome do nové řady kamer Axis Q61-E můžeme nabídnout malou a robustní PTZ kameru pro spolehlivou identifikaci osob nebo objektů v rozlišení HDTV, která se hodí do většiny prostředí – a navíc vycházíme vstříc požadavkům operátorů, aby kamery účinně zabíraly i oblast nad jejich horizontální linií.“

Řada Axis Q61-E jsou první PTZ kamery s  technologií Lightfinder, která poskytuje věrné podání barev i za nepříznivých světelných podmínek. Model Axis Q6114-E je vybaven technologií Lightfinder a má rozlišení HDTV 720p a kamera Axis Q6115-E disponuje rozlišením 1 080p. Oba modely nabízejí plné rozlišení při obnovovací frekvenci 50/60 snímků za sekundu.

Pro lepší podporu operátorů obě kamery nabízejí funkci Advanced Gatekeeper, která umí zajistit, aby automaticky otáčely, nakláněly a přibližovaly obraz do předem definované oblasti, jakmile v ní detekují pohyb, a poté dále detekovaný objekt sledují.

Oba modely kamer v řadě Axis Q61-E je možné instalovat ve vnitřním prostředí i ve venkovních podmínkách. Kamery snesou extrémní změny klimatu díky provedení Arctic Temperature Control, které jim umožňuje fungovat až do teploty -50 °C (-58 °F). Kamery navíc podporují funkci automatického odstranění mlhy, která – je-li aktivována – automaticky detekuje, že je záběr zamlžený, a digitálně mlhu odfiltruje, pro čistější obraz.

Obě kamery mají malé rozměry, téměř poloviční než modely stávající řady Axis Q60-E a lze je hladce včlenit do jakéhokoli prostředí. Konkrétní požadavky na uchycení splní kombinace možností v  aktuální nabídce montážních úchytek společnosti Axis. Kryty lze přelakovat na barvu, která bude splňovat požadavky zákazníka.

Kamery budou v Evropě dostupné ve 2. čtvrtletí 2015 za doporučené maloobchodní ceny 69 a 77 tisíc korun prostřednictvím distribučních kanálů společnosti Axis.

Štítky: 
Dohledové systémy, IP kamery, Axis Communications

Podobné články

Z bezpečnostních kamer se stávají senzory umělé inteligence

30. 3. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Securitas)
Online workshop společnosti Securitas ČR ukázal, že základním prvkem moderního zabezpečení se i v Česku stává IP kamera s umělou inteligencí. Kamery dnes slouží spíš jako detektory, které z videa automaticky extrahují metadata, a český systém umělé inteligence dokáže rozpoznat tvář s pravděpodobností jedna ku milionu i v případě, že je zakryta rouškou. Čtěte více

Jaké trendy se objevují v oblasti dohledové techniky? Nejen AI a hluboké učení

12. 2. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Panasonic)
Bezpečnostní videokamery představují inteligentní technologii, která díky umělé inteligenci (AI) pomáhá v rozvoji firmám i společnosti jako takové. V kontextu pandemie lze aplikace hlubokého učení efektivně využívat pro rutinní organizační úkoly. V roce 2021 se očekává také nástup takzvané hyperautomatizace, i v této oblasti podpoří bezpečnostní kamery plnění základních činností. Čtěte více
Robert Jaroš, obchodní ředitel společnosti Express Alarm Czech

Express Alarm Czech: Nezávislý distributor bezpečnostních technologií se specializací na značku Hikvision

9. 2. 2021. (redaktor: Michala Benešovská, zdroj: DCD Publishing)
Robert Jaroš, obchodní ředitel ve společnosti Express Alarm Czech, nám prozradil, co všechno společnost na českém trhu nabízí i to, kam se bude trh s bezpečnostními systémy ubírat v dohledné době. Řeč byla také o značce Hikvision a novém bezdrátovém bezpečnostním systému AX PRO, jehož je společnost Express Alarm Czech exkluzivním distributorem. Čtěte více

Evolveo: kamerový systém Detective WN8

31. 1. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Evolveo)
Společnost Evolveo uvedla na český trh ucelený bezpečnostní kamerový systém, který se skládá z osmikanálového Wi-Fi NVR rekordéru a čtyř venkovních IP kamer. Mezi výhody řešení patří snadná dostupnost i jednoduchá instalace a obsluha. Čtěte více