Axis uvedl na trh kamery Q61-E s technologiemi Sharpdome a Lightfinder

7. 4. 2015. (redaktor: František Doupal, zdroj: Axis)
Technologie Sharpdome, kterou jsou vybaveny kamery řady Axis Q61-E, nabízí ostrý obraz ve všech směrech. Kompaktní kamery s otáčením, nakláněním a přiblížením obrazu jsou vhodné pro vnitřní i venkovní nasazení, a to i v nepříznivých světelných nebo klimatických podmínkách.

Technologie Sharpdome s inovativní mechanikou a geometrií kopule kamerám umožňuje poskytovat věrný a ostrý obraz ve všech směrech pozorování. Díky této technologii kamery dokážou snímat objekty až 20° nad linií horizontu běžného záběru a jsou proto vhodné pro nerovný terén. Technologie Sharpdome zahrnuje též funkci  Speed Dry, která umožňuje rychlé odstranění kapek vody, aby obraz kamer byl ostrý i v deštivém počasí.

Kamery z nové řady poskytují 30x optické přiblížení při rozlišení až HDTV 1 080p, jsou vybaveny technologií Lightfinder a funkcí pro zpracování širokého dynamického kontrastu Wide Dynamic Range (až 130 dB), aby zvládaly nepříznivé světelné podmínky, a podporují elektronickou stabilizaci obrazu – jejíž přínos se projeví v ostrém obrazu při snímání za větrných podmínek.

„Dohled ve městech, nad kritickými infrastrukturami a obchody – to jsou jen některé příklady scénářů, kde obraz ve špičkové HDTV kvalitě a věrné snímání scény ve všech úhlech jsou extrémně důležité,“ řekl Erik Frännlid, ředitel managementu produktů společnosti Axis. „Díky zavedení technologie Sharpdome do nové řady kamer Axis Q61-E můžeme nabídnout malou a robustní PTZ kameru pro spolehlivou identifikaci osob nebo objektů v rozlišení HDTV, která se hodí do většiny prostředí – a navíc vycházíme vstříc požadavkům operátorů, aby kamery účinně zabíraly i oblast nad jejich horizontální linií.“

Řada Axis Q61-E jsou první PTZ kamery s  technologií Lightfinder, která poskytuje věrné podání barev i za nepříznivých světelných podmínek. Model Axis Q6114-E je vybaven technologií Lightfinder a má rozlišení HDTV 720p a kamera Axis Q6115-E disponuje rozlišením 1 080p. Oba modely nabízejí plné rozlišení při obnovovací frekvenci 50/60 snímků za sekundu.

Pro lepší podporu operátorů obě kamery nabízejí funkci Advanced Gatekeeper, která umí zajistit, aby automaticky otáčely, nakláněly a přibližovaly obraz do předem definované oblasti, jakmile v ní detekují pohyb, a poté dále detekovaný objekt sledují.

Oba modely kamer v řadě Axis Q61-E je možné instalovat ve vnitřním prostředí i ve venkovních podmínkách. Kamery snesou extrémní změny klimatu díky provedení Arctic Temperature Control, které jim umožňuje fungovat až do teploty -50 °C (-58 °F). Kamery navíc podporují funkci automatického odstranění mlhy, která – je-li aktivována – automaticky detekuje, že je záběr zamlžený, a digitálně mlhu odfiltruje, pro čistější obraz.

Obě kamery mají malé rozměry, téměř poloviční než modely stávající řady Axis Q60-E a lze je hladce včlenit do jakéhokoli prostředí. Konkrétní požadavky na uchycení splní kombinace možností v  aktuální nabídce montážních úchytek společnosti Axis. Kryty lze přelakovat na barvu, která bude splňovat požadavky zákazníka.

Kamery budou v Evropě dostupné ve 2. čtvrtletí 2015 za doporučené maloobchodní ceny 69 a 77 tisíc korun prostřednictvím distribučních kanálů společnosti Axis.

Štítky: 
Dohledové systémy, IP kamery, Axis Communications

Podobné články

Umělá inteligence od Konica Minolta předpovídá budoucnost

29. 7. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Konica Minolta)
Nová řada chytrých kamer Konica Minolta dokáže s pomocí termovize a umělé inteligence upozornit na nebezpečí vzniku požáru ještě před samotným vznícením. Kamery rovněž dovedou odhalit nežádoucí zahřívání strojů a předejít tak jejich poškození nebo zvýšit ochranu objektů i za špatného počasí. Čtěte více

Ochrana domova s pomocí kamer – co se smí a co už ne?

9. 7. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Netatmo)
Bezpečnostní kamery jsou stále dostupnějším prostředkem ochrany majetku, stejně jako součástí chytrých domácností, kde pomáhají i s dohledem nad dětmi a domácími mazlíčky. Jejich instalace a používání má však jistá omezení, s ohledem na ochranu soukromí ostatních lidí, která je nutné dodržovat. Čtěte více

Tech Data nabídne inteligentní zabezpečení od firmy Yale

7. 6. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Tech Data Distribution)
Partneři budou mít přístup k širokému portfoliu chytrých zámků, vnitřních a venkovních kamer a chytrých domovních alarmů. Všechna řešení lze přitom integrovat s předními systémy chytré domácnosti a platformami hlasových asistentů, jako jsou Amazon Alexa, Asistent Google a HomeKit. Čtěte více

Western Digital rozšiřuje nabídku řešení pro dohledové systémy

24. 5. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Western Digital)
Nová produktová řada WD Purple Pro přináší zvýšený výkon, spolehlivost a schopnost zvládat pracovní zatížení u analytických serverových aplikací a u záznamových zařízení využívajících umělou inteligenci. Čtěte více