Avast dokončil akvizici AVG a představil nové logo

4. 10. 2016. (redaktor: František Doupal, zdroj: Avast)
Avast Software uzavřel počáteční nabídku odkupu zbývajících akcií AVG Technologies a získal tak ve společnosti majoritní podíl. Od pondělí 3. října budou obě společnosti spravovány jako jedna firma.

Do čela nového subjektu s letošními předpokládanými tržbami přesahujícími 700 milionů USD byl na pozici CEO jmenován Vince Steckler. „České kořeny obou firem, které zaměstnávají jedny z nejlepších IT inženýrů na světě, jsou pro nás velmi důležité a chceme na nich dál stavět, proto bude převážná část našeho manažerského a vývojářského týmu v České republice,“ uvedl Vince Steckler a doplnil, že nový“ Avast by měl být ještě více český. Z toho důvodu plánuje vrátit některé aktivity AVG zpět do ČR.

Spojením s AVG se Avast stal firmou poskytující komplexní služby v oblasti internetové bezpečnosti s nejširší uživatelskou základnou na světě a s významnými obchodními aktivitami v segmentu malých a středních podniků, velkých korporací a mobilní bezpečnosti. V návaznosti na ukončení počáteční nabídky odkupu akcií odešel z pozice CEO AVG Gary Kovacs. Integraci obou společností ale nadále konzultuje.

„Nový Avast má více než 400 milionů zákazníků, pokrývá více než 40 % domácích počítačů po celém světě s výjimkou Číny, což představuje největší uživatelskou základnu na světě v oblasti zabezpečení osobních počítačů. Kdybychom si je představili jako stát, tvořili by naši uživatelé třetí nejlidnatější zemi světa,“ řekl CEO Avastu Vince Steckler. „Naším největším trhem jsou nyní Spojené státy, kde máme 58 milionů uživatelů. Máme opravdu globální dosah a jsme hrdí na to, že jsme nejoblíbenější volbou uživatelů v oblasti internetové bezpečnosti na světě.“

„Máme nyní mnohem širší technický potenciál, který nám umožňuje chránit naše uživatele ještě kvalitněji. Spojili jsme například virové laboratoře, ve kterých vznikají týmy, které se budou věnovat novým bezpečnostním hrozbám jako je sociální inženýrství, útoky směrované na IoT zařízení nebo ransomwaru, proti kterému bojujeme pomocí strojového učení. Jsme vybaveni lépe než kdykoliv předtím, abychom mohli porazit všechny, kteří chtějí uživatele na internetu poškodit,“ dodal Vince Steckler.

Nový Avast:

  • má nejširší detekční síť na světě se 400 miliony koncovými zařízeními. Ty fungují jako senzory poskytující informace o virech a malwaru a pomáhají tak ničit nové hrozby už ve chvíli, kdy se objeví;
  • má pravděpodobně největší bezpečnostní cloudovou síť a platformu pro strojové učení na světě, skládající se z více než devíti tisíc serverů a umožňující 50 milionů souběžných spojení, čímž je zajištěna okamžitá ochrana pro všechny uživatele;
  • zabrání zhruba miliardě útoků měsíčně;
  • zablokuje více než 500 milionů škodlivých URL měsíčně;
  • zablokuje více než 50 milionů phisingových útoků měsíčně;
  • zkontroluje přibližně 9 milionů spustitelných souborů měsíčně, z nichž 25 % odhalí jako závadné, což mu dodává rychlejší a hlubší povědomí o prostředí nejaktuálnějších digitálních hrozeb.

Díky akvizici Avast rozšíří obchodní aktivity v segmentu malých a středních podniků a získá silnou distribuční základnu AVG, která mu umožní spolupracovat a podporovat více firem, a to včetně velkých organizací. Avast převzal i společnost Location Labs, kterou před dvěma lety koupila společnost AVG. Do spolupráce s mobilními operátory Avast plánuje dále investovat a rozšiřovat ji do dalších zemí. Vzhledem k uzavřenosti mobilních operačních systémů je mobilní bezpečnost a ochrana soukromí účinnější, pokud je zabudovaná přímo v infrastruktuře mobilních operátorů. Technologie od Location Labs je cloudovým řešením, které umí překonat nedokonalosti mobilních operačních systémů.

Avast plánuje i nadále zdokonalovat své stávající produkty a zároveň přicházet na trh s novými bezpečnostními řešeními, které zajistí ochranu před rostoucím počtem nových hrozeb.Společnost bude i nadále nabízet produkty pod značkou AVG a Avast a poskytovat podporu všem svým zákazníkům a partnerům v obou produktových řadách.

„Chceme naše uživatele ujistit, že ať už používají produkty se značkou AVG nebo Avast, budeme jim i nadále poskytovat plnou podporu. Bez našich zákazníků a partnerů bychom nebyli nic, to oni nás dostali tam, kde jsme dnes,“ řekl Vince Steckler.

Avast, jehož kořeny sahají do roku 1988, sídlí na pražské Pankráci a je hrdý na svůj původ v České republice, kde platí daně téměř 29 let. Avast se rozhodl svůj globální úspěch sdílet s ostatními, a proto od roku 2010 prostřednictvím svého nadačního fondu finančně podporuje organizace a komunitní aktivity. Vloni Nadační fond Avast rozdělil v České republice 4,6 milionu USD.

Na základě akvizice Avast nyní drží zhruba 87,3 % zbývajících akcií AVG, které získal v souladu s počáteční nabídkou odkupu. Avast také zahájil navazující nabídku odkupu akcií jako příležitost pro akcionáře, kteří se dosud nezapojili. Navazující nabídka vyprší 14. října 2016 ve 23:59 newyorského času, pokud nedojde k jejímu prodloužení. Avast plánuje dobrovolné delistování akcií AVG Technologies z newyorské burzy ihned po skončení navazující nabídky odkupu akcií.

Štítky: 
Akvizice, Ze světa firem, Bezpečnost, Avast Software, AVG

Podobné články

Výrobce optických síťových modulů MicroOptics se slučuje se značkou Lanview

24. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: EET Group)
Skupina EET Group oznámila sloučení dvou předních poskytovatelů kompletních řešení strukturovaných sítí pro firemní zákazníky, společností MicroOptics a Lanview. Pod hlavičkou skupiny EET Group tak vzniká komplexní poskytovatel optických transceiverů, řešení pro bezdrátovou komunikaci, přenosové sítě, sítě datových center a cloud computing. Čtěte více

Vlastník Datartu může převzít Electro World a NAY

5. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: ÚOHS)
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže povolil spojení, v jehož důsledku získá společnost HP Tronic (majitel Datartu) skupinu NAY, pod kterou mimo jiné spadá také síť Electro World. Rozhodnutí již nabylo právní moci. Čtěte více

Seyfor získal podíl ve společnosti Digitask

26. 3. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Seyfor)
Seyfor pokračuje v rozšiřování svého portfolia a získává 35% podíl ve společnosti Digitask známého propagátora digitálních inovací Filipa Dřímalky. Tímto krokem Seyfor dále posiluje svou kompetenci v oboru využití umělé inteligence ve firmách. Čtěte více

adastra.one a Acamar jsou součástí Adastry Česká republika

30. 1. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Adastra Česká republika)
Technologická společnost Adastra Česká republika se po fúzi a sloučení firem adastra.one a Acamar opět rozrostla. Čtěte více