ASBIS napomáhá vzniku první intuitivní Click&Touch klávesnice

19. 6. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: ASBIS CZ)
Běloruský startup Clevetura LLC dokončil vývoj systému intuitivní klávesnice, tedy technologie, která kombinuje klávesnici, touchpad a myš. Se senzory integrovanými v klávesách umožňuje automatický a plynulý přechod mezi režimem psaní a kurzového ovládání. První Click&Touch klávesnice bude k dispozici v srpnu pod značkou Prestigio.

Technologie Clevetura používá senzory integrované v klávesách. Klávesy reagují na gesta podobně jako touchpad nebo myš a uživatel může psát, přetáčet zobrazení nebo pohybovat kurzorem, aniž by změnil polohu ruky.

Přepínání mezi jednotlivými režimy je automatické a okamžitě rozpoznává a zpracovává každý dotek a posuv. Uživatel nemusí přemýšlet o režimech, neboť systém rozpoznává, co dělá.

Pro klávesnici není nutný samostatný dotykový panel, neboť jeho funkci zajišťují klávesy. Vše, co musí uživatel udělat, je přejet přes ně pro ovládání kurzoru nebo provádění jiných operací. Je to pohodlné, funkční a šetří to čas, neboť nemusíte neustále měnit polohu ruky. „Skutečně to nabízí zcela novou zkušenost v interakci s počítačem, neboť nemusíte myslet na vstupní zařízení, všechno probíhá intuitivně,“ vysvětlili spoluzakladatelé Clevetura Valentin Sokol a Michail Krupenko.

Technologie umožňuje uživateli provádět více kliknutí, doteků a jiných gest současně. To znamená, že lze používat všechny obvyklé formy interakce, včetně zoomování, přetahování pro přepínání virtuálních desktopů a přetáčení dvěma prsty.

Systém může zrychlit práci, zvláště pokud je zapotřebí používat klávesnici a myš současně. Představte si, že píšete důležitou zprávu a přitom vám někdo volá na Skype. Pro odmítnutí hovoru myší nebo touchpadem potřebujete změnit polohu ruky, pohnout kurzorem, stisknout tlačítko Zrušit a zvolit okno zpráv. Se systémem Clevetura můžete hovor odmítnout jediným gestem. Tato forma interakce je plynulá a umožňuje uživatelům nepřemýšlet o svém vstupním zařízení.

Běloruský startup Clevetura, vlastník technologických práv, pracoval v posledních několika letech jako resident běloruského Hi-Tech parku. Sergej Kostevič, zakladatel holdingu ASBIS a značky Prestigio je investorem projektu. Přeměnit nápad na komerční prototyp trvalo asi tři roky a nyní vývojáři očekávají udělení patentu.

„Od samého počátku jsme věřili v sílu tohoto startupu a možnosti intuitivní klávesnice. Jde o zajímavý a snadno přizpůsobitelný projekt. Je důležité seznámit uživatele s technologií a předvést její funkčnost. Jsme do tohoto startupu silně zapojeni. Není to jen o sponzorování; propagujeme novou technologii na globálních trzích. Toto zařízení a jeho technologie má ohromný potenciál,” řekl investor Sergej Kostevič.

Výroba zařízení Clevetura bude zahájena v červenci, zatímco Click&Touch klávesnice pod značkou Prestigio bude komerčně dostupná na konci srpna. Je plánovaná výroba asi 100 000 zařízení do konce roku.

Současně je možno připojit ke klávesnici až pět zařízení pomocí tří Bluetooth kanálů, USB přijímače a kabelu USB-C. Uživatel může také měnit hlasitost nebo přetáčet videa vpřed nebo vzad přejetím vlevo nebo vpravo po horní řadě kláves. Pro změnu nastavení a aktualizace zařízení lze používat mobilní zařízení.

Zařízení se bude nejdříve prodávat v regionu CIS a baltských státech – Bělorusku, Rusku, Litvě, Ukrajině, Kazachstánu, Estonsku a Lotyšsku. Předpokládá se, že klávesnici bude možno později zakoupit i v jiných zemích.

Potenciální zákazníci mohou zahrnovat technologicky pokročilé uživatele a majitele chytrých televizorů. Klávesnici je také možno používat v B2B nebo v průmyslu, zvláště pro ovládání obsahu velkých obrazovek při prezentacích a vzdělávacích akcích.

Video : 

Podobné články

VMware představil rozšířené portfolio produktů a služeb

30. 3. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: VMware)
Společnost VMware představila ucelené portfolio produktů a služeb, které zákazníkům pomohou modernizovat aplikace a infrastrukturu. Mezi novinky patří VMware Tanzu, portfolio řešení pro modernizaci aplikací, a VMware Cloud Foundation 4, hybridní cloudová infrastruktura pro moderní aplikace. Čtěte více

Technické trendy podle Canonu: automatizace, umělá inteligence a analytika

20. 3. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Canon)
Můžeme jásat nad vzrušujícími objevy z kosmonautiky či kvantové fyziky, vývoj v těchto technologických oblastech má ale opravdu malý vliv na naši práci. Pokud vás zajímá, jak se může brzy proměnit váš každodenní život díky digitalizaci pracovního prostředí, vyplatí se podle Canonu sledovat především automatizaci, umělou inteligenci či analýzu dat podporovanou strojovým učením. Čtěte více

Nitrid gallitý jako materiál budoucnosti? Brzy nejen v nabíječkách

4. 3. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
Na veletrhu CESu 2020 na začátku letošního roku hned několik výrobců předvádělo tzv. GaN nabíječky. Některé z nich už je možné zakoupit. Co přinášejí a čím se liší od klasických běžně používaných modelů? A čím je specifický samotný nitrid gallitý? Čtěte více

Znalost technologií usnadní rozpoznat hrozby spojené s ekonomickou kriminalitou

2. 3. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: ACCA)
Až 80 miliard korun dosahují celosvětové škody způsobené ekonomickou kriminalitou. I přes stále sofistikovanější a bezpečnější informační systémy nabývá ekonomická kriminalita obřích rozměrů a postihnout může jak obří korporace, tak i malé lokální firmy. Čtěte více