ADATA pod značkou TRUSTA rozšiřuje nabídku o řešení pro AI a podnikové výpočetní systémy

15. 5. 2025. (redaktor: František Doupal, zdroj: Adata)
Společnost ADATA představila novou značku TRUSTA zastřešující portfolio produktů pro podniková úložiště. Jde o významný krok směrem k řešení pro AI servery, datová centra a firemní IT. TRUSTA se zaměřuje na inovace, výkon a stabilitu a přináší SSD, která kombinují vysokorychlostní výpočetní výkon s výjimečnou energetickou efektivitou. Oficiální premiéra proběhne na veletrhu COMPUTEX 2025.

Dle analytické společnosti TrendForce dosáhne celosvětový trh se servery v roce 2024 hodnoty 306 miliard dolarů. Zvláště výrazný růst vykazují AI servery, jejichž podíl by mohl v roce 2025 dosáhnout až 298 miliard dolarů. V reakci na tento trend představí společnost ADATA na veletrhu Computex 2025 značku TRUSTA a uvede na trh podniková SSD řady T7 a T5. Tato úložiště pro podnikové výpočetní systémy jsou navržena pro širokou škálu aplikací od učení a praktického využití umělé inteligence přes vektorové databáze, vysoce výkonné výpočty (HPC), virtualizační platformy (VM/VDI), až po spouštěcí úložiště serverů.

Řada T7: Výkonné úložiště pro AI a náročné výpočetní úlohy

Hlavním představitelem nové řady je SSD disk s označením T7P5 PCIe, který nabízí rychlosti čtení až 13 500 MB/s a zápisu až 10 400 MB/s a je dostupný v kapacitách od 1,92 TB do 15,36 TB. Podporuje klíčové podnikové formáty U.2, E1.S (9,5 mm/15 mm/25 mm) a E3.S, a integruje technologii Flexible Data Placement (FDP) pro zvýšení efektivity a optimalizaci přenosu dat.

Díky vysoké odolnosti a stabilitě je model T7P5 vhodný pro učení a nasazení AI modelů v praxi, HPC, virtualizační platformy a vektorově orientované databázové úlohy. Ve vývoji jsou dále také vysokokapacitní modely s pamětí QLC a řešení s rozhraním PCIe Gen6, která pokryjí rostoucí nároky datových center.

V portfoliu nové řady je také model SSD T7P4 PCIe Gen4 s rychlostí čtení/zápisu 7 400/5 050 MB/s a kapacitou dosahující 7,68 TB. Úložiště je určeno pro AI a cloudové aplikace střední třídy.

Řada T5: Spolehlivé a efektivní řešení pro spouštění systému a ukládání dat

Řada T5 zahrnuje modely T5P4B, T5S3B a T5S3, které podporují rozhraní PCIe Gen4 a SATA III. Tyto SSD disky kladou důraz na spolehlivé uchovávání dat, ochranu proti výpadku napájení (PLP) a nízkou spotřebu. Podnikům poskytují efektivní, bezpečné a stabilní spouštěcí jednotky zajištující bezproblémový nepřetržitý chod systémů.

Globální synergie – budoucnost postavená na důvěře a spolupráci

V souladu s mottem „Společně utváříme budoucnost“ značka TRUSTA navazuje na více než dvě dekády zkušeností společnosti ADATA v oblasti technologie ukládání dat a rozsáhlou síť celosvětových výrobních, technologických a obchodních kapacit, aby položila pevné konkurenceschopné základy.

Díky dřívějšímu úsilí o globální expanzi má ADATA umístěny výrobní závody v Číně, Brazílii a Indii, zatímco rozsáhlá celosvětová prodejní síť zajišťuje vynikající dostupnost produktů. Ať už jde o globální expanzi nebo regionální dostupnost, TRUSTA nabízí vysokou flexibilitu a konkurenční výhody, které umožňují rychle reagovat na rozmanité požadavky po vysoce výkonných podnikových úložištích v různých částech světa.

TRUSTA úzce spolupracuje s předními partnery na vývoji jedinečných, špičkových SSD. Tato partnerství dále umocňují strategickou pozici značky na trhu AI serverů, datových center a podnikových aplikací a poskytují zákazníkům po celém světě výkonná a důvěryhodná řešení.

Podobné články

Marcin Gaczor, business development manažer v Kingstonu

Marcin Gaczor (Kingston): Distributorům a resellerům zůstáváme věrní

3. 12. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing a Kingston)
S Marcinem Gaczorem, business development manažerem společnosti Kingston, který má na starosti zastoupení značky na českém a slovenském trhu, jsme hovořili o nejnovějších trendech v segmentu operačních pamětí a úložišť. Zásadních novinek, které Kingston v nedávné době představil, nebo které brzy uvede na trh, je přitom více než dost… Čtěte více

Sandisk: SSD WD_BLACK SN8100

24. 5. 2025. (redaktor: František Doupal, zdroj: Sandisk)
Společnost Sandisk představila nový výkonný klientský SSD disk s technologií PCIe Gen 5.0. Tento špičkový interní SSD disk s rychlostí až 14 900 MB/s a kapacitou až 8 TB je určený pro náročné hráče, tvorbu digitálního obsahu a práci s umělou inteligencí. Čtěte více

Verbatim představil novinky pro ukládání dat

23. 5. 2025. (redaktor: František Doupal, zdroj: Verbatim)
Společnost Verbatim na veletrhu Computex 2025 prezentovala širokou škálu nových produktů. Hlavní důraz společnost kladla na externí SSD disky a lifestylové mobilní produkty. Čtěte více

Kingston FURY uvedl na trh výkonné NVMe SSD Renegade G5 s PCIe 5.0

16. 5. 2025. (redaktor: František Doupal, zdroj: Kingston)
Značka Kingston FURY představila SSD disk Kingston FURY Renegade G5 s rozhraním PCIe 5.0 NVMe M.2 určený pro hráče a další náročné uživatele, kteří vyžadují maximální výkon. Novinka nabízí díky nejnovějšímu řadiči a paměti 3D TLC NAND rychlosti až 14 800 MB/s při čtení a 14 000 MB/s při zápisu dat. Čtěte více