Acronis představil Acronis Backup 12 a nová řešení pro hybridní cloud

22. 7. 2016. (redaktor: Ondřej Kosnar, zdroj: Acronis)
Společnost Acronis představila Acronis Backup 12, klíčovou verzi řešení, jenž slouží ke kompletní ochraně digitálního obrazu celého podniku. Nové řešení nabízí schopnost chránit podniková data v hybridních cloudových IT prostředích – ať již se nacházejí v cloudu, on-premise, ve virtuálních a fyzických systémech, na vzdálených lokalitách, či na mobilních zařízeních.

Nikdy v minulosti jsme nebyli tak závislí na svých datech jako dnes a ani nebyla distribuována na tolika různých serverech, službách a koncových bodech,“ řekl Jason Buffington, hlavní analytik Enterprise Strategy Group. „Provozní platformy se neustále rozvíjejí, objem dat narůstá a původní přístupy k zálohování a obnově dat nepostačují, a proto narůstá potřeba rychlejších a ucelenějších řešení ochrany dat. Acronis Backup 12 na tyto potřeby odpovídá nabídkou jednotného řešení s centrální ovládací konzolou, která umožňuje uživatelům správu a rychlou obnovu podnikových dat bez ohledu na jejich umístění.“

 Řešení Acronis 12 poskytuje podnikům kompletní kontrolu nad umístěním svých dat, systémů a záloh, včetně virtuálních prostředí. Výsledkem je, že IT manažeři vždy vědí, kde se se nacházejí data jejich společnosti a kdo k nim má přístup, i když jsou umístěna v cloudu. V případě ztráty dat poskytuje Acronis Backup 12 podnikům řadu možností jejich obnovy, včetně obnovy souborů, e-mailů a databáze; obnovy celého systému včetně obnovy na „holé železo“, aktivní obnovy, okamžité obnovy a vmFlashBack; obnovy po havárii z cloudu a doručení dat na fyzickém nosiči. Acronis Backup 12 rovněž umožňuje IT manažerům migrovat data, aplikace a systémy na jakoukoliv platformu.

Co nabízí nová verze Acronis Backup:

  • Zálohování virtuálních platforem – Zálohuje VMware ESXi a Microsoft Hyper-V (nejen VM) a obnovuje na odlišný hardware s cílem kompletní ochrany virtuálních infrastruktur.
  • Integrace cloudu s novou centrální webovou konzolí – Pro IT manažery je nyní snazší než kdy dříve sjednotit ochranu dat v cloudu a on-premise prostřednictvím zálohování a správy všech individuálních pracovních prostředí v lokálním i cloudovém umístění, na fyzických systémech, virtuálních platformách a strojích – z jednoho místa na jakémkoliv zařízení.
  • Doba obnovy (RTO) s Acronis Instant Restore za méně než 15 sekund – Je zaměřeno na poptávku dnešních společností po kontinuitě podnikání a potřebě být stále „online“ s patentovanou technologií Acronis Instant Restore, umožňující IT manažerům dosáhnout RTO v řádu sekund.
  • Podpora cloudových prostředí s novou hybridní cloudovou architekturou – Poskytuje širokou platformní podporu současných cloudových řešení na trhu, přičemž umožňuje IT manažerům zálohovat fyzické a virtuální systémy a také umístění Microsoft Azure VM a Amazon EC2 pro ucelenou ochranu celé IT infrastruktury a aplikací.
  • Ucelená ochrana PC Mac a mobilních zařízení – Podporuje všechny současné platformy a zařízení včetně Microsoft Windows PC a tabletů, počítačů Mac, zařízení iPad a iPhone i jakýchkoliv zařízení Android k ochraně koncového bodu každého uživatele.

Acronis Backup 12 také poskytuje datovou ochranu pro široké spektrum infrastruktury a zařízení Microsoft, včetně Microsoft Exchange, Office 365, SharePoint, Active Directory, Windows Server, Windows PC, Hyper-V, Azure a také Azure Stack v okamžiku jeho uvedení na trh. Acronis Backup 12 je také první komerčně dostupné řešení, které bude podporovat připravovanou verzi Microsoft Windows Server 2016, včetně Hyper-V s RCT (resilient change tracking).

Spolu s Acronis Backup 12 budou na trh uvedena rovněž další součásti komplexního řešení zálohování:

  • Acronis Backup Cloud – Určeno do prostřední poskytovatelů služeb s uceleným, a přitom jednoduchým a cenově výhodným hybridním řešením pro zálohování a obnovu, které řeší problémy s ochranou dat u zákazníků.
  • Acronis Monitoring Service – Umožňuje IT manažerům snadno monitorovat servery, sítě, aplikace a webové stránky k identifikaci provozních problémů a ke kvalifikovanějšímu rozhodování.
  • Acronis Storage – Poskytuje softwarové úložiště s podporou jakéhokoliv typu a objemu dat se spolehlivými, odolnými a samo-řídícími funkcemi, které umožňuje poskytovatelům služeb využívat cenově výhodný hardware.
  • Acronis Notary -  Nabízí datové úložiště odolné proti neoprávněným zásahům, které využívá technologii Blockchain k zajištění autenticity dat, soukromí a kontroly. Acronis bude aplikovat technologii Blockchain do svých řešení – technologie poskytuje záznam digitálních událostí distribuovaných mezi účastníky či entitami, což otevírá široké spektrum nových uživatelských scénářů ochrany dat pro podniky na celém světě. S technologií Blockchain mohou být data a transakce aktualizovány pouze na základě konsensuálních pravidel uzavřených mezi zainteresovanými účastníky v systému a pokud dojde k zápisu nových dat, ta nemohou být nikdy smazána.  

Podobné články

Mobilita a GDPR zvyšují zájem o řešení pro sdílení a přístup k podnikovým dokumentům

26. 7. 2017. (redaktor: František Doupal, zdroj: Acronis)
Z lokálního průzkumu společnosti Acronis vyplývá, že sdílení a přístup k podnikovým datům patří k největším výzvám českých SMB společností v oblasti ochrany dat. Nějaké řešení pro sdílení a synchronizaci souborů zvažuje letos nasadit téměř polovina podniků. Čtěte více

Acronis: software True Image 2013

29. 10. 2012. (redaktor: Petra Piscová, zdroj: Acronis)
Acronis uvedl na trh aplikaci True Image 2013 v českém jazyce. Nejnovější verze produktu založená na zálohování disků nyní zahrnuje webový přístup k souborům a složkám uloženým v cloudu Acronis. Čtěte více