NAS Drivestor 4 od Asustoru se uplatní v domácnostech i menších firmách

6. 10. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Asustor)
Síťové úložiště Drivestor 4 od firmy Asustor svými vlastnostmi míří vedle domácností i na náročnější uživatele. V kompaktním provedení nabízí čtyřjádrový procesor, 2,5 Gbps připojení, podporu obsahu v rozlišení 4K a řadu dalších užitečných funkcí a technologií.

Asustor v České republice a na Slovensku zejména mezi běžnými uživateli jistě nepatří mezi nejznámější a nejrozšířenější producenty síťových úložišť (NAS), rozhodně to však neznamená, že zde nemá v nabídce zajímavé kousky, které mohou svými parametry oslovit nejednoho uživatele.

Novinka Drivestor (AS1104T) staví na úspěších svých předchůdců, ale zároveň přináší řadu inovovaných funkcí a vlastností, mezi které patří např. podpora 2,5gigabitového Ethernetu, vysoký výkon vhodný pro (pře)kódování videa v rozlišení 4K (včetně H.265), 1GB paměť RAM typu DDR4, 8GB flash paměť, čtyřjádrový čipset Realtek s frekvencí 1,4 GHz nebo podpora příkazů Wake on LAN a Wake on WAN. Nechybí ani dvojice portů USB 3.2 Gen 1.

Zařízení pojme až čtyři 3,5" HDD, k jejichž výměně není potřeba žádných nástrojů. Při použití speciální doplňkové rozšiřující jednotky lze počet osazených disků zvýšit až na 16. Velkou výhodou může být pro řadu uživatelů také bezplatná podpora formátu exFAT či tichý provoz (19 decibelů ve stand-by, respektive 32 decibelů při činnosti).

Na zařízení běží na Linuxu vybudovaný systém ADM 4.0, který oproti předchozí verzi rovněž přináší řadu důležitých změn a rozšíření. Uživatelé jistě ocení např. inovované ovládací rozhraní s praktickým tmavým režimem, nové možnosti přihlašování uživatelů, rychlejší vyhledávání i rozšířené možnosti kompatibility a zabezpečení (včetně pokročilé ochrany proti ransomwaru, firewallu, VPN a SSL, vestavěnému 256bitovému šifrování a řady dalších). Zákazníci mohou dále mimo jiné počítat také se zálohováním mobilních telefonů, počítačů, USB disků či možnosti napojení na cloudová úložiště či další NAS. Zařízení lze využít rovněž jako web server s podporou Apache či Nginx.

Detailnější informace ohledně možností NAS serveru Drivestor 4 (AS1104T) od společnosti Asustor získáte např. zde.

Obrazová galerie:

Podobné články

QNAP do svých NAS přidal podporu MCP a představil nástroj MCP Assistant

19. 8. 2025. (redaktor: František Doupal, zdroj: QNAP)
Společnost QNAP svá úložiště rozšířila o podporu protokolu MCP a zároveň představila beta verzi aplikace MCP Assistant. S ní lze pomocí jednoduchých příkazů na NAS provádět běžné každodenní úkoly, jako je vytváření sdílených složek, správa uživatelů nebo sledování úložiště, aniž byste museli procházet složitá rozhraní nebo si pamatovat technickou syntaxi. Čtěte více

Synology: síťové úložiště DiskStation DS1825+

16. 8. 2025. (redaktor: František Doupal, zdroj: Synology)
Společnost Synology uvedla na trh model DiskStation DS1825+. Řešení je navrženo tak, aby firmám poskytlo kompaktní, ale současně i vysoce výkonné úložiště, které se přizpůsobí jejich rostoucím potřebám. Čtěte více

QNAP uvádí řešení vysoké dostupnosti Dual-NAS zajišťující nepřetržitý provoz podniku

31. 7. 2025. (redaktor: Michala Benešovská, zdroj: QNAP)
Společnost QNAP oficiálně uvedla na trh své řešení pro vysokou dostupnost (HA), které umožňuje podnikům zachovat nepřetržitý přístup ke kriticky důležitým datům a službám díky spolehlivé architektuře převzetí služeb při selhání se dvěma zařízeními NAS. Čtěte více

QNAP: edge AI akcelerátory QAI-M100 a QAI-U100

27. 7. 2025. (redaktor: František Doupal, zdroj: QNAP)
Společnost QNAP uvedla na trh nové akcelerátory QAI-M100 a QAI-U100 pro edge AI. Nové akcelerátory představují cenově dostupné řešení pro vylepšení odezvy aplikací využívajících AI, jako jsou rozpoznávání obličejů a klasifikace objektů na NAS. Moduly se k úložištím připojují prostřednictvím slotu PCIe (M.2 2280) nebo portu USB 3.2 Gen 1 a poskytují výkon na úrovni 3 TOPS. Čtěte více