Nová verze Acronis Cyber Infrastructure přináší o 50 % vyšší výkon a přidává funkce

19. 10. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Acronis)
Acronis představil významnou aktualizaci svého řešení softwarově definované infrastruktury Acronis Cyber Infrastructure 4.0. Nová verze řešení přináší vyšší úroveň dostupnosti, bezpečnosti a jednodušší správu.

S více než 350 novými funkcemi a inovacemi umožňuje nová verze partnerům a zákazníkům řešení Acronis zlepšit výkon a zjednodušit správu svých infrastruktur, a přitom posílit bezpečnost a dostupnost svých dat.

V situaci, kdy 31 % organizací hlásí útoky každý den a 50 % je cílem útoku alespoň jednou týdně, musejí podniky často čelit nákladným výpadkům a finančním ztrátám. Přesto až příliš mnoho IT týmů a poskytovatelů řízených služeb (MSP) se stále spoléhá na záplatování zastaralých existujících řešení, jež jsou drahá, náročná na údržbu a nedostatečně integrovaná s mnoha bezpečnostními mezerami.

Jako škálovatelné, nákladově efektivní, víceúčelové storage řešení kybernetické ochrany je Acronis Cyber Infrastruture rychlým a univerzálním stavebním kamenem jakéhokoliv softwarově definovaného datového centra či edge ekosystému. Běží na jakémkoliv standardním hardwaru a kombinuje bloky, soubory a objektová úložná zařízení s výpočetními a softwarově definovanými síťovými kapacitami.

„S rychlostí dnešního podnikání potřebují organizace zabezpečení, okamžitou dostupnost a spolehlivou výkonnost své infrastruktury,“ řekl Sergej Beloussov, zakladatel a CEO společnosti Acronis. „K dosažení naší vize dodávat ucelenou kybernetickou ochranu je integrace Acronis Cyber Infrastructure kritickou komponentou pro mnoho našich zákazníků a partnerů.  Proto jsou současné aktualizace tohoto řešení tak důležité.“

Mezi hlavní inovace patří 50% zvýšení výkonu a díky vylepšením v oblasti síťových úložišť také 40% zvýšení výkonu vícevláknových infrastruktur. Nová verze rovněž aktualizuje vektory bezpečí, dostupnosti, soukromí, pravosti a zabezpečení (SAPAS) podnikových dat, aplikací a systémů. Mezi hlavní novinky patří:

  • Efektivnější správa – s využitím flexibilní rekonfigurace klastrovaného síťování, přizpůsobitelných S3 geo-replikací, vylepšeného monitorování pro S3 a NFS služby, a nastavení storage omezení pro IOPS a šířku pásma pro chráněná nasazení.
  •  Vyšší dostupnost – díky zvýšení dostupnosti dat rozdělením datových úložišť podle nových chybových domén – room, row a rack. Každá chybová doména definuje rozsah, ve kterém se mohou služby stát nedostupnými.
  • Vylepšená bezpečnost – s využitím inovované správy přístupu k S3 geo-replikacím a možnosti využít přístupový log přes rozhraní Amazon S3 API a získat detailní informace o objektech.

Řešení Acronis Cyber Infrastructure se využívá v datových centrech Acronis po celém světě, kde podporuje miliony infrastruktur a více než 5 000 petabytů dat uložených u 500 000 zákazníků. Tato prověřená technologie umožňuje zákazníkům budovat účinnou strategii kybernetické bezpečnosti.

Vedle využití nové verze na standardním hardwaru je také k dispozici ve formě předinstalovaného zařízení Acronis Cyber Appliance. Kompletní integrace hardwaru a softwaru poskytuje plug-and-play kompatibilitu zajišťující rychlé a bezproblémové nasazení v jakékoliv lokalitě a poskytuje podporu i pro další řešení jako Acronis Cyber Protect a Acronis Cyber Cloud. Vedle inovací nové verze Acronis Cyber Infrastructure přináší i Acronis Cyber Appliance nové možnosti včetně připojení do existujícího klastru nasazeném na jiném zařízení či hardwaru, nebo rozpoznání všech dostupných síťových rozhraní a možností konektivity během instalace.

Podobné články

Nový tým Esetu se zaměří na mezinárodní kyberkriminalitu

6. 5. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Eset)
Bezpečnostní experti z pražské pobočky ESETu se nově cíleně zaměří na mezinárodní aktivity kyberkriminálních útočných skupin. Nově vzniklý tým vedený Jakubem Součkem má za úkol aktivně vyhledávat a dlouhodobě monitorovat obávané útoky ransomwarem, který dle dat společnosti ESET posílil v minulém roce o více než 50 procent. Čtěte více

Třetina zaměstnanců v práci sdílí hesla, otevírá neznámé přílohy nebo jinak ohrožuje bezpečnost

3. 5. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Anect)
Třetina českých zaměstnanců porušuje zásady bezpečného chování na internetu a své zaměstnavatele tak vystavuje zvýšenému riziku online podvodu nebo hackerského útoku. Lidé například navzájem sdílejí přihlašovací údaje do firemních systémů, zasílají pracovní dokumenty soukromým e-mailem či přes sociální sítě nebo k práci využívají neschválené soukromé počítače či telefony. Čtěte více

Počet DDoS útoků na české firmy roste druhý měsíc v řadě

3. 5. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: ComSource)
Počty DDoS útoků na české firmy i jejich celková intenzita v březnu opět vzrostly. Oproti předcházejícímu měsíci dvojnásobně, ve srovnání se začátkem roku dokonce šestinásobně. Dostaly se tak přibližně na úroveň léta loňského roku. Trendem je přitom využívání stále kvalitnějších a efektivnějších útoků. Nejvíce útoků již od července loňského roku míří z Ruska. Čtěte více

Řešení HP Wolf Pro Security získalo vynikající hodnocení v AV-TESTu

3. 5. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: HP Inc.)
Výzkumníci z AV-TESTu označili nové řešení HP Wolf Pro Security za „TOP Produkt“ pro ochranu koncových zařízení ve firmách. Studie výzkumného institutu v oblasti bezpečnosti IT AV-TEST potvrdila, že bezpečnostní software Wolf Pro Security od HP je jedním z nejlepších antivirových řešení pro firemní uživatele využívající platformu Windows na trhu. Čtěte více