Kaspersky vylepšuje ochranu vzdálených pracovišť a šedého IT

21. 4. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Kaspersky)
Nová generace bezpečnostního řešení Kaspersky Endpoint Security Cloud přináší firmám větší kontrolu nad šedým IT. Díky nové funkci detekce v cloudu může správce IT lépe dohlížet na dodržování zásad firemní bezpečnosti. Toho docílí kontrolou neoprávněného používání potenciálně nebezpečných aplikací a webů ze strany zaměstnanců.

Kontrola cloudových služeb pomáhá organizacím minimalizovat rizika spojená s únikem citlivých dat a zároveň umožňuje zaměstnancům pracovat odkudkoliv.

Podle reportu „Vztah k práci z domova“ by bezmála každý zaměstnanec (99 %) někdy rád pracoval vzdáleně. Současná situace toto přání změnila v realitu. V uplynulém měsíci spousta předních světových společností jako je General Motors, Apple, JP Morgan i nespočet dalších menších firem přesunuly své zaměstnance kvůli pandemii COVID-19 na tzv. home officy.

V této situaci je pro firemní administrátory nejdůležitější zabezpečit jak korporátní, tak i zaměstnanecká data. Díky SaaS mohou podniky i zaměstnanci pružně reagovat na vývoj situace a v případě potřeby pracovat mimo kancelář. Kromě autorizovaných firemních služeb ale mohou zaměstnanci používat i další aplikace. Ať už z vlastní iniciativy nebo kvůli mizející hranici mezi prací a soukromím vytvářejí takzvané šedé IT. Může jít o messengery, různé úschovny, nebo jednotlivé nástroje pro pracovní ale i soukromé záležitosti. Úroveň jejich zabezpečení je vždy velkým otazníkem. I když je zaměstnanci využívají v dobré víře, mělo by o nich vědět IT oddělení. V opačném případě může dojít k nabourání firemní sítě, úniku dat nebo dokonce malwarové infekci, což by se negativně podepsalo na firemní reputaci.

Prostřednictvím Kaspersky Endpoint Security Cloud nyní IT administrátoři získají lepší kontrolu nad korporátním IT. Řešení jim také pomůže zajistit, že budou používány pouze důvěryhodné cloudové služby. Funkce detekce v cloudu jim umožňuje vytvořit seznam autorizovaných cloudových služeb, které splňují korporátní bezpečnostní normy. Bude tak mnohem jednodušší dohlížet na používání ověřených nástrojů. Data o využívání jednotlivých kategorií služeb a aplikací budou dostupná na hlavním ovládacím panelu, kde správce může upravovat každému uživatelskému profilu přístupová práva.

Aby mohly firmy lépe chránit své e-mailové schránky a nástroje pro spolupráci, zahrnuje nyní řešení Kaspersky Endpoint Security Cloud také Kaspersky Security for Microsoft Office 365. Toto řešení chrání všechny aplikace kancelářského balíčku MS Office 365 včetně Exchange Online, OneDrive, SharePoint Online a chrání sdílení dokumentů prostřednictvím Microsoft Teams. Ochrany před e-mailovými hrozbami je dosaženo díky neuronové síti antiphishingového modulu, který využívá více než tisíc kritérií pro detekci phishingových e-mailů a škodlivých URL adres. Řešení také zahrnuje anti-spoofing technologii a preventivní nástroje proti nabourání firemních e-mailů. Bezpečnostní scan nahrávaných složek do SharePoint Online, OneDrive a Microsoft Teams zajišťuje, že neobsahují malware, který by se mohl dále šířit mezi zařízeními.

Více informací se o vylepšeném řešení dozvíte na této stránce.

Štítky: 

Podobné články

České podniky čelí většímu počtu kyberútoků než organizace v okolních zemích

26. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Check Point)
První čtvrtletí roku 2024 přineslo další posun v kybernetických válkách. Kyberbezpečnostní společnost Check Point Software Technologies zaznamenala výrazný nárůst kyberútoků, kdy v 1. čtvrtletí 2024 došlo k 28% nárůstu průměrného počtu kybernetických útoků na jednu organizaci v porovnání s posledním čtvrtletím roku 2023. Největší nápor směřuje na vzdělávací a výzkumné organizace. Čtěte více

Eviden monitoruje na dark webu ukradená data a pomáhá tak firmám předvídat kybernetické hrozby

25. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Eviden)
Eviden svým zákazníkům poskytuje službu prediktivní bezpečnosti založenou na řešení LUMINAR monitorující únik citlivých informací do prostředí dark webu. Jde o službu, která firmám na základě kontinuálního monitoringu umožňuje vyhledávat a sledovat data a informace, které by útočníci mohli zneužít pro kybernetický útok a proaktivně tak přijímat preventivní opatření. Čtěte více
Scott Tyson, ředitel prodejního kanálu MSP pro oblast EMEA ve společnosti Sophos

Scott Tyson (Sophos): Pojďte s námi udávat trendy v kybernetické bezpečnosti

24. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
Při příležitosti pražského setkání MSP partnerů jsme měli možnost hovořit se Scottem Tysonem, ředitelem prodejního kanálu MSP pro oblast EMEA ve společnosti Sophos. Mluvili jsme o spravovaných službách, řízené detekci a reakci na hrozby, budování vztahů s obchodními partnery a mnoha dalších aspektech oboru, které budou podle společnosti Sophos udávat směr vývoje celého odvětví. Čtěte více

Pět největších trendů v oblasti SASE pro rok 2024

19. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Fortinet)
Situace na poli kyberbezpečnosti je komplikovaná. Společnosti využívají tzv. hybridní pracovní sílu, desítky aplikací a třeba i řadu IoT zařízení. Jedním z řešení možných otázek může být přístup SASE (Secure Access Service Edge), na který se v následujícím komentáři zaměřila společnost Fortinet. Čtěte více