Arrow rozšířilo cloudovou platformu ArrowSphere o nové funkce

20. 6. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Arrow ECS)
Globální dodavatel technologických řešení Arrow Electronics přidal do své cloudové platformy ArrowSphere nové důležité funkce. Díky této platformě mohou poskytovatelé manažovaných služeb (MSP) a prodejci s přidanou hodnotou (VAR) nabízet, objednávat, spravovat, analyzovat a fakturovat široké spektrum cloudových řešení.

Společnost Arrow neustále rozšiřuje skupinu dodavatelů, cloudových služeb a nástrojů dostupných v platformě ArrowSphere a podporuje také integraci aplikačních programových rozhraní. V současné době je v cloudové platformě zahrnuto přes padesát dodavatelů cloudových řešení.

K nejnovějším zdokonalením platformy patří nové uživatelské rozhraní u portálu koncových uživatelů MyCloudPortal a nástroje pro finanční operační management (FinOps) a procesy vývoje softwaru (DevOps):

  • MyCloudPortal: Webový portál dále rozšiřuje funkce platformy ArrowSphere koncovým uživatelům pomocí rychle nastavitelného webu, prostřednictvím něhož mohou zákazníci bezproblémově nakupovat cloudové služby, spravovat své cloudové subskripce, analyzovat využívání služeb či v případě potřeby nastavovat rozpočty nebo nákladová omezení. Partneři si mohou MyCloudPortal upravit například pomocí svého loga, mohou si nastavit barvy a fonty a mohou na portál formou SKU přidávat vlastní produkty a služby, které jejich koncoví zákazníci mohou objednávat jako cloudovou službu „as-a-service“.
  • FinOps: Platforma ArrowSphere nově přináší konsolidovaný informační panel (dashboard) s klíčovými informacemi, kde lze v reálném čase sledovat cloudové obchody. Zobrazují se měsíční trendy IaaS podle zákazníků, lze přejít do úrovně subskripcí a nastavovat upozornění, zobrazit předpokládanou spotřebu nebo analyzovat ukončení subskripcí u produktů prodávaných formou SaaS. Díky nástrojům FinOps mají obchodní týmy užitečný kontrolní panel pro sledování aktivit uživatelů, mohou lépe porozumět aktuálním obchodním trendům a přijmout vhodná opatření.
  • DevOps: Nový nástroj pro procesy vývoje softwaru (DevOps) uživatelům umožní prostřednictvím platformy ArrowSphere sladit jejich nabídky v oblasti IaaS a PaaS. Pro poskytování zdrojů jsou k dispozici šablony pro tvorbu cloudu Microsoft ARM (Azure Resource Manager) a AWS (Amazon Web Services). Uživatelé si mohou vybírat z existujících knihoven a upravit si je, anebo použít řešení jiného dodavatele.

Platforma ArrowSphere poskytuje distribučním partnerům i koncovým zákazníkům flexibilní možnosti využití cloudových řešení, a to jak v oblasti nabízení řešení, tak prodeje a nákupu, v oblasti správy cloudových služeb, analytiky a účtování. Celý pracovní proces pomáhá zákazníkům řídit specializovaný tým Arrow pro platformu ArrowSphere. Díky zdokonalenému, jednoduššímu a uživatelsky příjemnějšímu rozhraní nyní platforma ArrowSphere poskytuje ještě více flexibility, neboť zákazníci si mohou vytvořit a upravit informační panel (dashboard) tak, aby optimálně vyhovoval jejich obchodním požadavkům.

„Od roku 2012 se platforma ArrowSphere v evropském distribučním kanále cloudových řešení velmi úspěšně zavedla, neboť jejím prostřednictvím provádějí obchodní transakce tisíce aktivních zákazníků,“ uvedl Alexis Brabant, vicepresident pro obchod divize Arrow Enterprise Computing Solutions v regionu EMEA. „Platforma poskytuje end-to-end správu cloudových řešení a přináší výhody jak prodejcům s přidanou hodnotou (VAR), tak poskytovatelům manažovaných služeb i koncovým zákazníkům. Proto se také snažíme neustále platformu vylepšovat a doplňovat do ní nové dodavatele, služby a funkce.“

Podobné články

Jan Bureš, country leader CZ/SK ve Fujitsu

Jan Bureš (Fujitsu): Na éru AI jsme dobře připraveni

5. 9. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
S Janem Burešem, country leaderem CZ/SK ve Fujitsu, jsme hovořili o nabídce společnosti pro oblast umělé inteligence. Na následujících řádcích se tak můžete seznámit s produkty a službami Fujitsu pro tento segment, ale i s přístupem společnosti k bezpečnosti dat nebo kooperací s dalšími dodavateli, a hlavně s partnery. Čtěte více

MasterDC získal nejvyšší bezpečnostní úroveň cloudu

7. 8. 2025. (redaktor: František Doupal, zdroj: MasterDC)
Český poskytovatel hostingových a cloudových řešení MasterDC byl zapsán do oficiálního katalogu poskytovatelů cloud computingu České republiky v eGovernment Cloudu na bezpečnostní úrovni 3 (vysoká). Tento status potvrzuje vysokou míru důvěryhodnosti a bezpečnosti, kterou společnost poskytuje svým zákazníkům – včetně organizací ze státní správy a kritické infrastruktury. Čtěte více

Hyperscaleři mění pravidla hry na trhu ICT služeb: Jak na to reagují poskytovatelé služeb?

28. 7. 2025. (redaktor: František Doupal, zdroj: IceWarp)
Globální technologičtí giganti jako Microsoft Azure, Amazon Web Services a Google Cloud nadále posilují své postavení na trhu a mění pravidla hry pro poskytovatele internetu, spravovaných služeb a cloudových řešení. Posilování přímého prodeje a téměř nulové marže nutí tradiční poskytovatele hledat nové obchodní modely a příležitosti. Čtěte více

Acronis Cyber Protect Cloud přináší podporu Disaster Recovery do Microsoft Azure a další funkce

22. 7. 2025. (redaktor: František Doupal, zdroj: Zeb)
Vylepšení v MSP platformě Acronis Cyber Protect Cloud se týkají oblastí ochrany dat i kybernetické bezpečnosti, které umožňují partnerům rozšířit svůj obchodní záběr a dále zvyšovat úroveň ochrany zákazníků. Cloudová MSP platforma rozšiřuje svůj potenciál ochrany do dalších prostředí a segmentů včetně oblasti governmentu. Čtěte více