VMware představil měřič uhlíkové stopy v datových centrech

5. 6. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: VMware )
Měřič uhlíkové stopy provozovatelům datových center téměř v reálném čase vypočítává „uhlíkové skóre“ z uhlíkové stopy a spotřeby energie a poskytne doporučení, jak uhlíkovou stopu omezit. CAM vypočítává uhlíkové skóre na základě telemetrických dat zasílaných VMwaru prostřednictvím technologie aktivní podpory VMware Skyline.

Oddělení výzkumu a vývoje společnosti VMware vyvinulo měřič CAM jako ověření konceptu ve svém interním inkubátoru xLabs, jehož cílem je uskutečňovat inovativní projekty a poskytovat zaměstnancům platformu, kde mohou uplatňovat svoje nápady.

Většina dnešních datových center je napájena z distribuční sítě napojené na různé energetické zdroje včetně uhelných, jaderných nebo větrných elektráren. Zákazníci VMwaru, kteří se rozhodnou technologii Skyline zavést, mohou využít CAM k vyčíslení hustoty virtuálních strojů a k získání doporučení, zda je možné hustotu virtualizace zvýšit a omezit tak spotřebu energie a v důsledku toho emise CO2. Měřič zákazníkům rovněž umožní analyzovat spotřebu elektrické energie téměř v reálném čase a zjistit, kolik by měli zakoupit emisních povolenek, případně na jakou denní dobu přesunout provádění úloh, aby větší měrou využívali energii z obnovitelných zdrojů. Na základě těchto informací se mohou rozhodnout, zda budou nakupovat energii z udržitelnějších zdrojů, nebo zda přesunou pracovní zátěže a budou spotřebovávat energii z udržitelnějších zdrojů v době mimo špičku.

Produkt představuje další krok v plnění ambiciózních cílů v oblasti trvalé udržitelnosti, které si do roku 2020 společnost VMware vytyčila, a jejího závazku tvořit transformační technologie, které pomohou zajistit lepší budoucnost naší planety. Společnost VMware v roce 2015 přijala cíle do roku 2020, které počítají se snížením emisí oxidu uhličitého pomocí omezování spotřeby energie a nákupu energie z obnovitelných zdrojů a emisních povolenek. Cílem je překlenout tak rozdíl mezi digitalizací komerčních podniků a neziskových organizací. Vedle těchto svých vlastních ambiciózních cílů VMware usiluje také o začlenění funkcí pro podporu udržitelnosti do budoucích verzí svých produktů, včetně měřiče CAM, s cílem nabízet zákazníkům řešení, která budou mít pozitivní dopad na životní prostředí a na společnost, a chce zákazníkům a partnerům poskytovat data pro kvalifikované rozhodování o využití čistších technologií.

„Stoupající závislost na technologiích, jako je mobilita nebo cloud computing, vede k výraznému růstu spotřeby energie na provoz a chlazení datových center. Podniky, které chtějí snižovat svůj vliv na životní prostředí, potřebují vyhodnocovat svůj podíl na klimatických změnách a zavádět produkty a služby, které jim pomohou automatizovat a optimalizovat procesy a tím snižovat spotřebu,“ uvedl Ray O’Farrell, výkonný viceprezident a technický ředitel společnosti VMware. „Snahou společnosti VMware je vybavit široký okruh zákazníků a partnerů prostředky a nástroji, které potřebují ke snižování svého vlivu na životní prostředí.“

Mezi další schopnosti měřiče CAM bude patřit dynamický výpočet spotřeby téměř v reálném čase podle typů CPU, výpočet spotřeby sledovaných systémů a výpočet uhlíkové stopy podle spotřeby datového centra v dané zeměpisné lokalitě. Cílem produktu je také pomoci zákazníkům nastavit nejlepší postupy a zavést standardy pro snižování spotřeby energie v datových centrech směrem k „zelené IT“.

Měřič CAM bude k dispozici zákazníkům využívajícím VMware Skyline v druhé polovině roku prostřednictvím služby aktivní podpory VMware Skyline Advisor. Služby Skyline přináší zákazníkům technologie a nástroje, které aktivně poskytují prediktivní a preskriptivní doporučení, jejichž smyslem je pomoci zlepšit celkovou stabilitu a spolehlivost provozu datových center v celé šíři portfolia produktů a služeb VMware. Zavedení CAM v této chvíli zákazníkům umožní sledovat „uhlíkové skóre“ v rámci snahy o aktivní optimalizaci svého prostředí.

Štítky: 

Podobné články

HP a Ferrari oznamují partnerství. Závodní tým formule 1 se bude jmenovat Scuderia Ferrari HP

1. 5. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: HP Inc.)
Společnosti Ferrari a HP oznámily uzavřely dlouhodobé partnerství, jehož cílem je rozvíjet udržitelné inovace a urychlovat nasazování účelných technologií v týmech Scuderia Ferrari Formula 1, týmu Scuderia Ferrari Esports a Scuderia Ferrari Driver Academy. Logo HP se na formulích objeví již v nadcházejícím závodě F1 v Miami. Čtěte více

GFI Software integruje do prvních čtyř produktů umělou inteligenci

29. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: GFI Software)
Společnost GFI Software ohlásila integraci CoPilotu, komponenty postavené na generativní umělé inteligenci (GenAI), do svých čtyř klíčových produktů. CoPilot posiluje výkonnost těchto řešení směrem k vyšší intuitivnosti, efektivitě a flexibilitě s cílem pomoci koncovým zákazníkům lépe čelit bezpečnostním hrozbám a optimalizovat síťový provoz s využitím potenciálu AI. Čtěte více

ATC opět získalo ocenění od Canonu

26. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: AT Computers)
Společnost AT Computers dostala ocenění za nejlepšího distributora v oblasti spotřebního materiálu Canon. Získaná cena pro rok 2023 se vztahuje na Českou republiku i na Slovensko. Čtěte více

ČD - Telematika slaví 30 let. Do budoucna se chce více zaměřit na oblast kyberbezpečnosti

26. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: ČD - Telematika)
V polovině dubna oslavila společnost ČD - Telematika již 30 let fungování. V posledních letech přitom roste nejen z pohledu finančních ukazatelů, ale i z hlediska poskytovaných služeb. Do budoucna se chce ČD - Telematika soustředit nejen na pro ni tradiční oblasti drážních technologií pro zabezpečení a telekomunikační služby, ale i na další typy zákazníků. Čtěte více