Safetica 7 přináší řadu vylepšení

5. 5. 2016. (redaktor: František Doupal, zdroj: Safetica Technologies)
Společnost Safetica Technologies představila již sedmou verzi své vlajkové lodi. Necelý rok po odhalení šesté verze přináší novinka uživatelům řadu vylepšení v segmentu okamžité ochrany dat, jednoduchosti použití a v oblasti multiplatformní bezpečnosti.

„Dlouhodobým cílem společnosti Safetica Technologies je, aby organizace mohly ochránit citlivá data snadno. Nová verze produktu proto přináší významný posun v jednoduchosti nasazení produktu a rychlosti, s jakou lze interní bezpečnost řešit. To znamená, že firmy všech velikostí mohou snadno zajistit, že důležité dokumenty zůstanou uvnitř organizace a nedostanou se ke konkurenci,“ uvedl Petr Žikeš, ředitel společnosti Safetica Technologies.

Safetica 7 přináší následující vylepšení:

 1) Okamžitá ochrana dat (zabezpečení citlivých firemních dokumentů bez omezení provozu)

Sedmá verze Safetica přináší zejména usnadnění a zjednodušení procesu instalace. Instalace zároveň automaticky nakonfiguruje systém, takže po jejím dokončení aplikace může mnohem rychleji dodávat informace o běhu firmy. Výsledkem je přehled bezpečnostních rizik, která navíc mohou být zasílána jako automatické notifikace do e-mailu.

2) Zjednodušení analýzy bezpečnostních rizik a revize funkčnosti

Safetica 7 zavádí nový nástroj, resp. webovou konzoli „WebSafetica“, která umožňuje zjistit co se děje v organizaci. Je dostupná z každého prohlížeče komukoliv uvnitř firmy s přístupovými právy. Oproti tomu desktopová konzole je vhodná pro konfiguraci firemních bezpečnostních politik.

3) Multiplatformní bezpečnost (přehled o všech přístrojích na jediném místě)

Safetica 7 nově umožňuje správu i v operačním systému Windows 10. Plná podpora Safetica řešení je tedy na Windows od verze 7 až po nejnovější 10 a také na terminálových serverech, jako jsou Microsoft Terminal Server nebo Citrix XenApp. Mimo Windows je Safetica 7 nově dostupná také na mobilních platformách, jako je Android a iOS.

Mezi další vylepšení patří i rozšíření šifrování disků pomocí BitLocker, takže pokud dojde například ke ztrátě notebooku nebo USB flash disku, nikdo nepovolaný se nedostane k citlivým firemním dokumentům. Safetica 7 také automaticky zálohuje sbíraná data a má při nasazení zabudovanou ochranu před potenciálně nebezpečnými akcemi, tudíž nehrozí ztráta informací o běhu firmy.

Štítky: 
Software, Bezpečnost, Safetica Technologies

Podobné články

Více než polovinu firem trápí zdlouhavá oprava softwarových zranitelností

26. 6. 2025. (redaktor: František Doupal, zdroj: GFI Software)
Příliš dlouhá prodleva mezi zjištěním a nápravou zranitelností – to je nejvýraznější problém, s nímž se potýkají české a slovenské podniky v oblasti správy softwaru. Téměř dvě třetiny jeho respondentů (62 %) podle průzkumu společnosti GFI Software registrují nejvíce hrozeb z neošetřených aplikací a webových prohlížečů. Čtěte více

Zoner Photo Studio mění jméno. Nově se představuje jako Zoner Studio

6. 6. 2025. (redaktor: František Doupal, zdroj: Zoner Software)
Oblíbený český software pro úpravu fotografií přichází s velkou změnou. Po více než 20 letech se mění název Zoner Photo Studio na Zoner Studio. Tato změna symbolizuje vývoj, kterým si program v posledních letech prošel. Čtěte více

AI mění úpravu fotek: Zoner Photo Studio X zjednodušuje maskování i práci se světlem

15. 4. 2025. (redaktor: František Doupal, zdroj: Zoner Software)
Český fotosoftware Zoner Photo Studio X přináší ve své jarní aktualizaci vylepšení, která urychlují a zpřesňují editaci fotografií. Klíčovou novinkou je vylepšená práce s maskami, kde umělá inteligence automaticky rozpoznává hlavní části snímku a umožní jejich okamžitou úpravu. ZPS X tak stále víc dokazuje, že i v českých softwarových dílnách vznikají špičkové světové nástroje za velmi dobrou cenu. Čtěte více

Počet zranitelností v roce 2024 skokově vzrostl

18. 3. 2025. (redaktor: František Doupal, zdroj: GFI Software)
Společnost GFI Software uvedla, že podle aktuálních údajů z katalogu zjištěných zranitelností CVE bylo v loňském roce zjištěno rekordních 40 297 zranitelností, tedy o 39 % více než v roce 2023. K výrobcům s největším počtem zranitelností se vloni zařadili Microsoft, Google, Adobe a Apple, nejohroženějším softwarem zůstávají operační systémy včetně Linuxu. Čtěte více