Kaspersky Lab Safe Kids ochrání děti před online hrozbami

14. 12. 2015. (redaktor: František Doupal, zdroj: Kaspersky Lab)
Společnost Kaspersky Lab uvedla na český trh multiplatformní řešení Kaspersky Safe Kids vytvořené tak, aby pomohlo rodičům dozvědět se více o virtuálních životech jejich dětí. Většina funkcí je bezplatná, uživatelé si však mohou zvolit i placenou prémiovou verzi.

Více než polovina českých rodičů (62 %) v průzkumu Kaspersky Lab a B2B International uvedla, že počet online hrozeb, které číhají na jejich děti, roste. Jeden ze tří rodičů (31 %) navíc přiznal, že neví jak kontrolovat, co jeho dítě vidí nebo dělá na internetu. Ochrana dětí v online prostředí vyžaduje komplexní přístup. Rodiče by měli se svými dětmi o online bezpečnosti mluvit, učit je bezpečnostním pravidlům a také používat specializovaná technologická řešení.

„Řešení Kaspersky Safe Kids bylo vyvinuto s ohledem na chování mladistvých. Umožňuje jim bezpečně objevovat kybernetický svět a rodičům poskytuje možnost, jak své děti chránit aniž by omezovali jejich aktivity,“ řekl Alexander Erofeev, marketingový ředitel Kaspersky Lab. 

Kaspersky Safe Kids je dostupné pro systémy Windows, Mac, Android a iOS. Používání řešení vyžaduje pouze registraci na portálu My Kaspersky, vytvoření profilu dítěte a stažení aplikace pro preferovanou platformu, či instalování na zařízení dítěte z příslušného obchodu s aplikacemi. Uživatelé mohou řešení spravovat, včetně tvorby vlastních pravidel, přes účet My Kaspersky.

Pravidla umožní rodičům monitorovat množství času, které dítě na zařízení tráví, nainstalované aplikace, weby, které vidí a také lokaci dítěte a okruh jeho kontaktů.

  • Používání zařízení: rodiče mohou specifikovat, jak dlouho může dítě zařízení používat, nebo vybrat určité hodiny v určité dny, kdy může být online. Funkce „time management“ zařízení zablokuje, pokud je časový limit překročen (nedostupné pro iOS), nebo informuje vaše dítě, že je na čase zařízení přestat používat.
  • Používání aplikací: rodiče mohou omezit aplikace, které dítě instaluje nebo otevírá, a to dle věku dítěte nebo kategorie aplikace (hry, e-shopy, zábava atd., dostupné pro Windows, Mac OS X a Android). Rodiče také mohou určit, kolik času dítě v dané aplikaci stráví.
  • Webové aktivity: řešení umožňuje filtrovat stránky dle kategorií a odfiltrovat například ty s dospělým obsahem, vulgaritami či informacemi o návykových látkách. Nechtěné weby lze také vyloučit z výsledků vyhledávání populárních vyhledavačů, jako jsou Google, Yandex, Bing či Yahoo. Dle nastavení mohou být potenciálně nebezpečné weby zablokovány okamžitě, nebo se zobrazí varování, že otevření stránky se nedoporučuje.
  • Facebook: na portálu My Kaspersky rodiče najdou souhrn aktivit dítěte na Facebooku – změny v počtu přátel a veřejné příspěvky.
  • Hovory a SMS: řešení nabízí pro systém Android statistiku kontaktů, od kterých dítě přijímá telefonní hovory a SMS zprávy. Aby nedošlo k porušení soukromí, text zpráv se nezobrazuje. Rodiče mohou v nastavení vybrat jednotlivé kontakty, které se jim zdají podezřelé. Pokud některý z těchto lidí dítě kontaktuje, rodič obdrží upozornění.
  • Poloha: tato funkce umožní rodičům zjistit, kde se jejich dítě právě nachází. Uživatelé také mohou určit perimetr, ve kterém se bude dítě nejspíše pohybovat v určitý čas. Pokud dítě opustí vymezenou oblast, rodiče obdrží upozornění. Tato funkce je dostupná pouze pro Android a iOS při zapnutí GPS služeb a připojení k internetu.

Pokud dítěti hrozí riziko a rodič má na svém zařízení nainstalovanou verzi Safe Kids, obdrží e-mail anebo zprávu ve formě takzvané push notifikace. Na portálu My Kaspersky mohou uživatelé nalézt shrnutí a detailní statistiky o online aktivitách svých dětí podle dní, týdnů či měsíců. Informace umožní rodičům mluvit s dětmi konkrétněji, napravit případné chyby nebo zasáhnout ve správný čas tak, aby dětem pomohli a ochránili je.

Štítky: 
Bezpečnost, Kaspersky

Podobné články

Třetina zaměstnanců v práci sdílí hesla, otevírá neznámé přílohy nebo jinak ohrožuje bezpečnost

3. 5. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Anect)
Třetina českých zaměstnanců porušuje zásady bezpečného chování na internetu a své zaměstnavatele tak vystavuje zvýšenému riziku online podvodu nebo hackerského útoku. Lidé například navzájem sdílejí přihlašovací údaje do firemních systémů, zasílají pracovní dokumenty soukromým e-mailem či přes sociální sítě nebo k práci využívají neschválené soukromé počítače či telefony. Čtěte více

Počet DDoS útoků na české firmy roste druhý měsíc v řadě

3. 5. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: ComSource)
Počty DDoS útoků na české firmy i jejich celková intenzita v březnu opět vzrostly. Oproti předcházejícímu měsíci dvojnásobně, ve srovnání se začátkem roku dokonce šestinásobně. Dostaly se tak přibližně na úroveň léta loňského roku. Trendem je přitom využívání stále kvalitnějších a efektivnějších útoků. Nejvíce útoků již od července loňského roku míří z Ruska. Čtěte více

Řešení HP Wolf Pro Security získalo vynikající hodnocení v AV-TESTu

3. 5. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: HP Inc.)
Výzkumníci z AV-TESTu označili nové řešení HP Wolf Pro Security za „TOP Produkt“ pro ochranu koncových zařízení ve firmách. Studie výzkumného institutu v oblasti bezpečnosti IT AV-TEST potvrdila, že bezpečnostní software Wolf Pro Security od HP je jedním z nejlepších antivirových řešení pro firemní uživatele využívající platformu Windows na trhu. Čtěte více

Zyxel posiluje kybernetickou bezpečnost v souladu s požadavky směrnice NIS2

2. 5. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Zyxel)
Směrnice EU o bezpečnosti sítí a informačních systémů NIS1, která platí od roku 2016, přestala v důsledku rostoucí četnosti a složitosti kybernetických hrozeb vyhovovat nárokům dnešní doby. Její novela, která nabude účinnosti 18. října 2024, představuje příležitost k posílení kybernetické bezpečnosti. Čtěte více