SWS distributorem PlayStation v ČR a na Slovensku

25. 11. 2009. (redaktor: , zdroj: )
Společnost Sony autorizovala od 9. listopadu SWS jako nového distributora produktů PlayStation pro Českou republiku a Slovensko. Tato produktová skupina zahrnuje herní konzole, příslušenství a hry PS3, PSP, PSPgo, PS2.

Firma SWS touto distribucí vstupuje do atraktivního trhu herního průmyslu. Tomuto odvětví se i přes současný celkový pokles trhu informačních technologií daří navyšovat prodeje. Sony PlayStation má i vzhledem ke snížení cen produktů značný potenciál dostat se prakticky do každé domácnosti. Cílem SWS je zajistit dealerům stálou skladovou dostupnost, atraktivní ceny a přidanou hodnotu, která znamená zejména technickou osvěta a pomoc při prodeji zákazníkům.

SWS se bude snažit dealerům vysvětlit, a na školeních i názorně předvést, že zejména produkt PlayStation 3 není pouze herní konzolí, ale že se v domácnosti může stát plnohodnotným multimediálním centrem. SWS se touto distribucí snaží dostat zase o něco blíže ke svým zákazníkům a nabídnout jim to, co si žádají. Vzhledem k oblíbenosti SWS u resellerů (dvakrát IT distributor roku) a rostoucímu významu na trhu bude SWS usilovat o to, aby se stala v blízké době významným hráčem v tomto odvětví.

PlayStation je nejvýznamnější hráč v této oblasti, SWS si toto uvědomuje a proto je pro SWS význam této distribuční smlouvy značný. SWS plánuje množství prodejních aktivit, které pomůžou nárůstu prodeje PlayStationu a tím i zisku jejich zákazníkům. SWS si uvědomuje, že PlayStation se netýká jen prodejů prostřednictvím herních specialistů, ale že vhodnou osvětou pomůže výrazně zvýšit prodeje i u ostatních prodejců v IT kanále.