K+B Progres otevírá v Klíčanech nový sklad

21. 10. 2009. (redaktor: Milan Loucký, zdroj: )
Velkoobchod K+B Progres, centrální dodavatel maloobchodní sítě Expert Elektro, otevírá nové skladové prostory. Modernizovaná hala o ploše 6 000 metrů čtverečních, která vyrostla v Klíčanech u Prahy, otevře poprvé své brány v pátek 23. října 2009.

Její zapojení do provozu zvýší pružnost a efektivitu v poskytování služeb pro maloobchod i velkoobchod. Společně s původními skladovými prostory disponuje v současné době K+B Progres skladovou plochou o velikosti 12 000 m2.

Stavba nové haly probíhala od jara letošního roku. Hala využívá nejmodernějších technologií od účelových regálových systémů, které umožňují skladovat velké množství různých typů sortimentu, po na míru uzpůsobený výpočetní systém pro podporu a řízení skladových operací (Warehouse Management System). Vše je řízeno online tak, aby byla zajištěna co největší flexibilita způsobu chodu skladu. Systém je schopen se díky několika úrovňovému vyskladňování přizpůsobit různým typům sortimentu. Využívá nejmodernější bezdrátové terminály vybavené kvalitními a rychlými scanery. Střecha haly je uzpůsobena pro instalaci solárních panelů.

Nová hala poběží zatím ve zkušebním provozu, který potrvá do jara příštího roku. Během této doby projde sklad zátěžovými zkouškami a bude prověřena jeho plná funkčnost.