Konference Security & Networking s mottem „Hrozby musíme umět předvídat“

15. 10. 2014. (redaktor: František Doupal, zdroj: Comguard)
VAD distributor Comguard uspořádal již 9. ročník mezinárodní konference Security & Networking. Mottem letošního ročníku akce, která proběhla v Aquapalace hotelu v Čestlicích, bylo „Hrozby musíme umět předvídat“.
Robert Šefr ze společnosti Comguard

Na konferenci byla představena aktuální řešení v boji proti malwaru, detekce složená z postupných analýz, technologické inovace řešení webových a e-mailových bran a nový management pro mobilní zařízení. Jedním z velmi sledovaných témat bylo i zálohování dat a virtuálních strojů postupovat budování moderních datových center.

V odpoledním bloku byly prezentovány implementace technologie ObserveIT a UTM firewalu Cyberoam ve WAN síti holdingového seskupení CIDEM Hranice. Za velkého zájmu všech zúčastněných předvedli Robert Šefr a Radim Kupka z Comguardu, jak umí malware obejít antivirová řešení a na testech z Kompetenčního centra ukázali, jak lze různé modifikace malwaru detekovat.

Nechybělo ani tradiční „Právní okénko v IT“, kde vystoupil s přednáškou nabitou aktuálními informacemi Martin Strnad z advokátní kanceláře Havel, Holásek & Partners.

Zuzana Duračinská z CISRT.CZ seznámila všechny účastníky s průběhem kybernetického evropského cvičení CyberEurope 2014, kterého se úspěšně účastní i zástupci Comguardu s kolegy z partnerské firmy Unicorn Systems.

Generálním partnerem akce byla společnost McAfee, partnery firmy Barracuda, Brocade Communications, Cyberoam, Observe IT a Sophos.

Obrazová galerie:
Štítky: 
Bezpečnost, Comguard

Podobné články

Pět největších trendů v oblasti SASE pro rok 2024

19. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Fortinet)
Situace na poli kyberbezpečnosti je komplikovaná. Společnosti využívají tzv. hybridní pracovní sílu, desítky aplikací a třeba i řadu IoT zařízení. Jedním z řešení možných otázek může být přístup SASE (Secure Access Service Edge), na který se v následujícím komentáři zaměřila společnost Fortinet. Čtěte více

Novinky v MSP platformě Acronis: AI skriptování, integrace s AWS a monitoring EDR z partnerské úrovně

18. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Acronis)
Acronis přidal do své MSP platformy Acronis Cyber Protect Cloud řadu nových funkcí, včetně AI skriptování, monitoringu EDR z partnerské úrovně, a integrace s AWS a MS Entra, které dále zvyšují její hodnotu pro MSP poskytovatele. Díky aktuálním inovacím mohou poskytovatelé řízených služeb efektivněji spravovat a chránit před kybernetickými hrozbami IT infrastruktury svých zákazníků. Čtěte více

Únik dat odhalil pozadí čínského kyberšpionážní programu

17. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Check Point)
Únik dat z čínské bezpečnostní společnosti I-Soon částečně odhalil vnitřní fungování čínského národního hackerského programu. Společnost napojená na čínskou vládu aktivně útočila na vlády dalších zemí, ale i na domácí cíle. Ze získaných informací například vyplývá, že společnost byla financována především ze státních peněz. Čtěte více

U 90 % loňských útoků kyberzločinci zneužili protokol RDP

16. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Sophos)
Studie společnosti It’s Oh So Quiet (?): The Sophos Active Adversary Report for 1H 2024+ analyzující přes 150 případů reakce na incidenty řešených týmem Sophos X-Ops Incident Response v roce 2023 zjistila, že kyberzločinci zneužívají protokol vzdálené plochy (Remote Desktop Protocol – RDP), běžnou metodu pro navázání vzdáleného přístupu k systémům Windows, hned v 90 % útoků. Čtěte více