TP-Link představil řešení pro rozsáhlé Wi-Fi sítě s centralizovanou správou

26. 1. 2017. (redaktor: František Doupal, zdroj: TP-Link)
Společnost TP-Link na českém trhu představila nové řešení Auranet pro Wi-Fi sítě až se stovkami přístupových bodů a centralizovanou správou. Mezi nové zařízení řady Auranet patří mimo jiné hardwarový Wi-Fi kontrolér AC500 pro 500 přístupových bodů nebo nový přístupový bod CAP300 s napájením přes datovou síť Ethernet.

Hardwarový kontrolér řady Auranet TP-Link AC500slouží k centrální správě až pětiset přístupových bodů. Síť lze rozšiřovat přidáváním přístupových bodů, které kontrolér automaticky detekuje, převezme kontrolu a provede nastavení, což snižuje pracnost správy sítě. Síť lze rozšiřovat bez jakýchkoli licenčních poplatků až do maximálního počtu podporovaných přístupových bodů.

Kontrolér je osazený dvoujádrovým procesorem o taktu 1 GHz. Nepřetržitý provoz lze zajistit zapojením dvou kontrolérů v uspořádání dual-link, kdy jedno zařízení slouží jako záložní pro případ výpadku.

Přístupový bod TP-Link CAP300o rychlosti 300 Mbit/s svým designem připomíná nástropní svítidlo a lze jej upevnit k jakémukoli povrchu na strop či stěnu, přičemž díky prachotěsnému provedení nevyžaduje téměř žádnou fyzickou údržbu. Instalaci zjednodušuje napájení po Ethernetové síti (PoE standardu 802.3af), kde stačí k zařízení přivést pouze kabel rozvodu LAN. Zařízení lze provozovat v režimu samostatného přístupového bodu nebo jako součást bezdrátové sítě s centrálním řízením pomocí kontroléru Auranet.

Přístupový bod CAP300 je vybavený zabezpečením na podnikové úrovni včetně šifrování WPA/WPA2-enterprise a ověřování podle standardu 802.1X pomocí serveru RADIUS. Riziku narušení integrity sítě pomáhají předcházet i funkce jako Multi-SSID pro vytvoření oddělených sítí pro různé uživatele nebo filtrování podle MAC adres.

Pro ověřování uživatelů slouží tzv. kaptivní portál, který vyžaduje, aby uživatel provedl určité úkony (například zadal uživatelské jméno a heslo nebo odsouhlasil podmínky užití služeb), než je mu povolen přístup do sítě.

Podobné články

Mercusys: gigabitové PoE+ přepínače MS105GP a MS108GP

27. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Mercusys)
Společnost Mercusys představil nové modely kompaktních přepínačů s podporou PoE+ napájení. Pětiportový MS105GP a osmiportový MS108GP disponují podporou gigabytových přenosů, odolným kovovým provedením a dalšími praktickými funkcemi a vlastnostmi. Čtěte více

Výrobce optických síťových modulů MicroOptics se slučuje se značkou Lanview

24. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: EET Group)
Skupina EET Group oznámila sloučení dvou předních poskytovatelů kompletních řešení strukturovaných sítí pro firemní zákazníky, společností MicroOptics a Lanview. Pod hlavičkou skupiny EET Group tak vzniká komplexní poskytovatel optických transceiverů, řešení pro bezdrátovou komunikaci, přenosové sítě, sítě datových center a cloud computing. Čtěte více

Budoucnost bezdrátové konektivity v pojetí společnosti LANCOM

8. 4. 2024. (redaktor: Reseller Magazine OnLine, zdroj: Annex Net)
Během Světového mobilního kongresu MWC, který se odehrál letos v únoru v Barceloně, představila společnost LANCOM Systems svůj pohled na budoucnost bezdrátové konektivity. Stěžejní roli zde bude hrát nový standard Wi-Fi 7 (IEEE 802.11be), který přinese vyšší datovou hustotu, větší šířky komunikačních kanálů a díky tomu i mnohem vyšší přenosové rychlosti. Čtěte více

Huawei v Berlíně představil špičková řešení pro oblast optických sítí

8. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Huawei)
Jaká proměna čeká internetové připojení v příštích letech? To si mohli prohlédnout návštěvníci konference FTTH 2024 v Berlíně, která představila internet budoucnosti jako zelený, ultraširokopásmový a inteligentní. Inovativní řešení, která mají uspokojit stále náročnější požadavky na internetové připojení, představila na konferenci také společnost Huawei. Čtěte více