Sophos představil nové verze svých bezpečnostních řešení

23. 1. 2015. (redaktor: František Doupal, zdroj: Sophos)
Společnost Sophos představila nové verze svých klíčových produktů. Novinky jsou zaměřené na poskytnutí ochrany proti malwaru i jiným pokročilým hrozbám. Další generace ochrany koncových uživatelů proto integruje technologie Sophos z oblasti koncových bodů, mobilních zařízení i šifrování.

Ačkoli dříve byly desktopové antiviry dostatečným prostředkem ochrany koncových bodů, v současnosti vyžaduje vytvoření bezpečného výpočetního prostředí schopného odolat dnešním kybernetickým hrozbám komplexnější přístup. Uživatelé navíc nyní pro přístup k podnikovým informacím včetně jejich ukládání a přenosu používají širokou škálu mobilních zařízení. Cílem společnosti Sophos je zajistit ucelenou ochranu bez ohledu na to, kde se uživatelé nacházejí.

Novinkou v produktové řadě zaměřené na ochranu koncových bodů je komponenta Malicious Traffic Detection odhalující komunikaci mezi koncovým bodem a servery útočníka. Ochrana je založena na technologiích, které Sophos využívá ve svém firewallu nové generace. Komponenta MTD automaticky identifikuje problematický software a ukončí ho s cílem zabránit možnému poškození nebo ztrátě dat.

Sophos uvedl také aktualizovanou architekturu agenta pro koncový bod, kterou využívá nový System Protector. Služba funguje jako „mozek“. Sbírá a analyzuje informace získané bezpečnostními komponentami, kam vedle Malicious Traffic Detection patří například i runtime ochrana s technologií HIPS (systém pro prevenci průniku v hostitelských prostředích). Díky komplexnímu pohledu na aktivity napříč komponentami může Sophos System Protector odhalit vzájemné souvislosti a využít je k identifikaci hrozeb, které osamocené bezpečnostní komponenty nechají bez povšimnutí. Podniky tak získají lepší ochranu před stále běžnějšími pokročilými hrozbami i možnost snížení dopadů na produktivitu způsobených falešně pozitivními identifikacemi a varováními, které vyžadují manuální prověření.

Ochrana dat pomocí šifrování naprosto všude

Řešení SafeGuard Encryption a Mobile Encryption pomůže firmám bezpečně pracovat se šifrovanými daty, včetně vytváření, editace a přístupu, a to z libovolného zařízení.

Řešení zajišťuje ochranu dat napříč různými platformami a zařízeními a je navrženo tak, aby bylo v souladu s pracovními postupy a procesy jednotlivých organizací bez negativního dopadu na produktivitu.

SafeGuard Encryption je také integrovaný s řešením Sophos Mobile Encryption 3. Uživatelé tak mohou na svých mobilních zařízeních vytvářet i upravovat šifrované dokumenty a přímo z mobilní aplikace spravovat více bezpečnostních klíčů. Díky této integraci mohou zaměstnanci snadněji spolupracovat a bezpečně sdílet soubory.

Štítky: 

Podobné články

Pět největších trendů v oblasti SASE pro rok 2024

19. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Fortinet)
Situace na poli kyberbezpečnosti je komplikovaná. Společnosti využívají tzv. hybridní pracovní sílu, desítky aplikací a třeba i řadu IoT zařízení. Jedním z řešení možných otázek může být přístup SASE (Secure Access Service Edge), na který se v následujícím komentáři zaměřila společnost Fortinet. Čtěte více

Novinky v MSP platformě Acronis: AI skriptování, integrace s AWS a monitoring EDR z partnerské úrovně

18. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Acronis)
Acronis přidal do své MSP platformy Acronis Cyber Protect Cloud řadu nových funkcí, včetně AI skriptování, monitoringu EDR z partnerské úrovně, a integrace s AWS a MS Entra, které dále zvyšují její hodnotu pro MSP poskytovatele. Díky aktuálním inovacím mohou poskytovatelé řízených služeb efektivněji spravovat a chránit před kybernetickými hrozbami IT infrastruktury svých zákazníků. Čtěte více

Únik dat odhalil pozadí čínského kyberšpionážní programu

17. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Check Point)
Únik dat z čínské bezpečnostní společnosti I-Soon částečně odhalil vnitřní fungování čínského národního hackerského programu. Společnost napojená na čínskou vládu aktivně útočila na vlády dalších zemí, ale i na domácí cíle. Ze získaných informací například vyplývá, že společnost byla financována především ze státních peněz. Čtěte více

U 90 % loňských útoků kyberzločinci zneužili protokol RDP

16. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Sophos)
Studie společnosti It’s Oh So Quiet (?): The Sophos Active Adversary Report for 1H 2024+ analyzující přes 150 případů reakce na incidenty řešených týmem Sophos X-Ops Incident Response v roce 2023 zjistila, že kyberzločinci zneužívají protokol vzdálené plochy (Remote Desktop Protocol – RDP), běžnou metodu pro navázání vzdáleného přístupu k systémům Windows, hned v 90 % útoků. Čtěte více