Nová služba firmy Sophos zajistí kritické vrstvy bezpečnosti v prostředích Microsoft

28. 7. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Sophos)
Řízená služba Sophos Managed Detection and Response (MDR) for Microsoft Defender rozšiřuje možnosti reakce na hrozby v řešení Microsoft Security. Novinka doplňuje vrstvu nepřetržité ochrany napříč sadou Microsoft Security, zahrnující zabezpečení koncových zařízení, SIEM a ochranu identit i cloudových a dalších řešení.

„Základní bezpečnostní technologie samy o sobě nestačí k tomu, aby porazily odhodlané útočníky, kteří si cestu dovnitř najdou, jak dokazují případy řešené naším týmem reakce na incidenty. Útočníci jsou extrémně vytrvalí a organizace potřebují „lidskou“ bezpečnostní vrstvu, ve které bezpečnostní experti vyhledávají hrozby, identifikují chování útočníků, kteří se snaží obejít bezpečnostní nástroje, a reagují v zájmu rychlého a precizního zastavení útoků,“řekl Raja Patel, senior viceprezident pro produkty a řízené služby ve společnosti Sophos. „Místo abychom je nutili vyřazovat a nahrazovat stávající technologie, podporujeme organizace tím, co potřebují a jak a kde to potřebují – bez ohledu na to, jaká bezpečnostní řešení již používají. Pro obchodní partnery, kteří dodávají řešení Microsoft Security, je to obrovská příležitost zajistit, aby zákazníci byli plně chráněni a maximalizovali hodnotu svých stávajících implementací.“

Sophos MDR pro Microsoft Defender integruje telemetrii ze široké škály bezpečnostních nástrojů společnosti Microsoft. Na rozdíl od jiných řešení MDR, které se omezují na podporu produktů Microsoft Defender for Endpoint nebo Microsoft Sentinel a poskytují minimální možnosti reakce na hrozby, Sophos MDR posiluje širší sadu řešení Microsoft Security, včetně:

  • Microsoft Defender for Endpoint;
  • Microsoft Defender for Identity;
  • Microsoft Defender for Cloud;
  • Microsoft Defender for Cloud Apps;
  • Identity Protection (Azure Active Directory);
  • Office 365 Security and Compliance Center;
  • Microsoft Sentinel;
  • Office 365 Management Activity.

Telemetrie z těchto zdrojů je automaticky konsolidována, korelována a prioritizována pomocí poznatků, které poskytuje Sophos Adaptive Cybersecurity Ecosystem a tým zpravodajských specialistů na sledování hrozeb Sophos X-Ops, který tvoří více než 500 bezpečnostních analytiků, lovců hrozeb, odborníků na reakci, datových vědců a dalších specialistů společnosti Sophos po celém světě. Díky tomu může operační tým Sophos MDR identifikovat a zastavit více hrozeb, než samy o sobě zvládnou bezpečnostní nástroje společnosti Microsoft – nebo jakákoli jiná bezpečnostní technologie.

„Podle průzkumu IDC se během posledních 12 měsíců setkalo s významným ransomwarovým incidentem 65 % organizací, a to i přes značné investice do nástrojů kybernetické bezpečnosti. Často se přitom nejedná o problém nástrojů, ale lidí. Většina týmů IT a kyberbezpečnosti je obecně přetížená, má málo pracovníků i nedostatečné zdroje. Nemohou třídit a řešit každodenní záplavu výstrah a rizik, aby získali požadovanou ochranu, kterou si slibují od svých současných investic do bezpečnostních nástrojů,“ řekl Frank Dickson, viceprezident skupiny IDC pro výzkum v oblasti bezpečnosti a důvěryhodnosti. „Organizacím, které využívají bezpečnostní řešení od společnosti Microsoft, pomáhá Sophos MDR dosáhnout očekávaných výsledků z jejich stávajících investic do kybernetické bezpečnosti.“

Dostupnost

Sophos MDR pro Microsoft Defender je k dispozici zákazníkům Sophos MDR Essentials, kteří využívají bezpečnostní technologie zahrnuté v licencích Microsoft 365 E3 a E5. Přizpůsobitelná nabídka s různými možnostmi reakce na hrozby je k dispozici prostřednictvím globálního prodejního kanálu partnerů společnosti Sophos a poskytovatelů řízených služeb.

Štítky: 

Podobné články

České podniky čelí většímu počtu kyberútoků než organizace v okolních zemích

26. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Check Point)
První čtvrtletí roku 2024 přineslo další posun v kybernetických válkách. Kyberbezpečnostní společnost Check Point Software Technologies zaznamenala výrazný nárůst kyberútoků, kdy v 1. čtvrtletí 2024 došlo k 28% nárůstu průměrného počtu kybernetických útoků na jednu organizaci v porovnání s posledním čtvrtletím roku 2023. Největší nápor směřuje na vzdělávací a výzkumné organizace. Čtěte více

Eviden monitoruje na dark webu ukradená data a pomáhá tak firmám předvídat kybernetické hrozby

25. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Eviden)
Eviden svým zákazníkům poskytuje službu prediktivní bezpečnosti založenou na řešení LUMINAR monitorující únik citlivých informací do prostředí dark webu. Jde o službu, která firmám na základě kontinuálního monitoringu umožňuje vyhledávat a sledovat data a informace, které by útočníci mohli zneužít pro kybernetický útok a proaktivně tak přijímat preventivní opatření. Čtěte více
Scott Tyson, ředitel prodejního kanálu MSP pro oblast EMEA ve společnosti Sophos

Scott Tyson (Sophos): Pojďte s námi udávat trendy v kybernetické bezpečnosti

24. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
Při příležitosti pražského setkání MSP partnerů jsme měli možnost hovořit se Scottem Tysonem, ředitelem prodejního kanálu MSP pro oblast EMEA ve společnosti Sophos. Mluvili jsme o spravovaných službách, řízené detekci a reakci na hrozby, budování vztahů s obchodními partnery a mnoha dalších aspektech oboru, které budou podle společnosti Sophos udávat směr vývoje celého odvětví. Čtěte více

Pět největších trendů v oblasti SASE pro rok 2024

19. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Fortinet)
Situace na poli kyberbezpečnosti je komplikovaná. Společnosti využívají tzv. hybridní pracovní sílu, desítky aplikací a třeba i řadu IoT zařízení. Jedním z řešení možných otázek může být přístup SASE (Secure Access Service Edge), na který se v následujícím komentáři zaměřila společnost Fortinet. Čtěte více