Intel uvedl na trh svůj první LTE modem

4. 11. 2013. (redaktor: František Doupal, zdroj: Intel)
Společnost Intel uvedla na trh své 4G LTE řešení, které funguje v různých režimech a ve vícero pásmech. Platforma Intel XMM 7160 se nachází např. v LTE verzi tabletu Samsungu Galaxy Tab 3 (10.1), který je již dostupný i na evropském trhu.

Společnost rovněž představila PCIe M.2 moduly pro 4G tablety, ultrabooky a zařízení typu  “dva v jednom“, stejně jako integrovaný radio-frekvenční (RF) transceiver SMARTi m4G.

Intel XMM 7160 je jedním z nejmenších a energeticky nejúspornějších vícemódových a vícepásmových LTE řešení pro telefony a tablety. Řešení nabízí plynulou konektivitu napříč sítěmi 2G, 3G a 4G LTE, podporuje simultánně až patnáct LTE pásem a stejně tak podporuje funkci hlasových hovorů po LTE (VoLTE). Je vybaven vysoce konfigurovatelnou RF architekturou, v reálném čase operuje s algoritmy pro envelope tracking a ladění antény, což umožňuje efektivní vícepásmové konfigurace, prodlužuje životnost baterie a umožňuje globální roaming v LTE sítích v jednom SKU.

Nové moduly Intel PCIe M.2 LTE a řešení SMARTi m4G

Intel představil nové moduly PCIe M.2 LTE s dobrým poměrem cena/výkon, které jsou malé a dodávané ve standardizovaných tvarech. Tyto moduly umožní obohatit nejrůznější zařízení o vícemódovou (2G/3G/4G LTE) datovou konektivitu. Modul Intel M.2 podporuje až patnáct frekvenčních pásem LTE a tak umožňuje globální roaming. Vedle toho jsou tyto moduly, které jsou rovněž vybaveny podporou globálních navigačních satelitních systémů (GNSS), postavené na řešení Intel CG1960 GNSS. Výrobcům modul M.2 umožňuje nabídnout ve svých zařízeních 4G konektivitu a zároveň snížit výdaje na integraci a certifikaci, stejně jako urychlit dobu dodání na trh. Modul M.2 aktuálně prochází testováním na interoperabilitu a bude v dohledné době nabízen výrobci Huawei, Sierra Wireless a Telit. Očekává se, že celosvětově bude dostupný v roce 2014 v tabletech a ultraboocích od předních výrobců.

Vedle nového modulu M.2 nabízí Intel rovněž vysoce integrovaný modul radio transceiver SMARTi m4G. Ten byl vyvinut ve spolupráci se společností Murata a nabízí integraci tranceiveru Intel SMARTi 4G s nejčastěji používanými komponenty v jediném LTCC (low temperature co-fired ceramic) balení. V kombinaci se základním pásmem Intel X-Gold 716 tak mohou výrobci snadno plnit certifikační podmínky poskytovatelů služeb. Se SMARTi m4G lze celkový počet komponent snížit o více než 40 a vyžadovaná PCB oblast se sníží o 20 procent.

LTE zařízení nové generace plánuje Intel uvést v příštím roce, včetně řešení Intel XMM 7260 s pokročilými LTE funkcemi, jako agregace operátorů, vyšší rychlost nebo podpora TD-LTE a TD-SCDMA.

Štítky: 

Podobné články

Klíčové technologické trendy pro rok 2024 nejen v oblasti hostingu

27. 2. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: vshosting)
Minimalizace dopadu digitálního odvětví na životní prostředí, důležitost robustních zálohovacích řešení anebo vzestup generativní umělé inteligence. To a mnohé další bude hrát důležitou roli v oblasti technologických trendů pro rok 2024. Čtěte více

Trendy v bezpečnostních technologiích v roce 2024 podle společnosti Axis

4. 1. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Axis Communications)
„Tempo technologického vývoje, kterého jsme svědky za posledních 12 měsíců, je mimořádné. Často dokonce i pro odborníky, kteří se v odvětví technologií pohybují celé dekády. Nad dalším možným směrem vývoje se zamýšlí Johan Paulsson, CTO výrobce bezpečnostních kamer Axis Communications. Čtěte více

Rok 2024 podle Dellu: Demokratizace AI, rozšíření moderního edge a princip zero trust

26. 12. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Dell Technologies)
Společnost Dell Technologies zveřejnila předpovědi pro rok 2024, které vypracoval John Roese, její globální technologický ředitel, a které zdůrazňují nové trendy, jež budou formovat odvětví informačních technologií v následujících letech. Čtěte více

Inovace vs. riziko: IT lídři se obávají o bezpečnost technologických inovací

26. 9. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Hewlett Packard Enterprise)
Rozvíjející se technologie, jako je generativní umělá inteligence, nutí organizace inovovat. Své sítě proto musí transformovat tak, aniž by ohrozily bezpečnost. Podle jednoho z průzkumů však až 64 % podnikových IT lídrů věří, že obavy o zajištění kybernetické bezpečnosti negativně ovlivňují ochotu jejich podniků investovat do inovativních technologií. Čtěte více