Fortinet vylepšil svůj operační systém pro zabezpečení sítě v reálném čase

12. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Fortinet)
Nejnovější verze operačního systému FortiOS, který spojuje síťové a bezpečnostní funkce, a aktualizace platformy Security Fabric přinášejí novou generativní umělou inteligenci, ochranu dat, externě spravované služby a funkce sjednocených agentů.

FortiOS 7.6 díky novým funkcím umožňuje zákazníkům ještě lépe zmírňovat rizika, zjednodušovat systémy a zajišťovat vynikající uživatelskou zkušenost napříč celou sítí. Novinky se týkají následujících oblastí:

  • Stovky vylepšení v systému FortiOS 7.6 zdokonalují platformu Fortinet Security Fabric v mnoha oblastech, jako je například bezpečná SD-WAN, síťová bezpečnostní architektura SASE, princip zero trust (ZTNA), automatizace, zavádění nových zařízení, izolace vzdáleného prohlížeče nebo monitorování digitální zkušenosti (DEM) - vše s možností flexibilního využití (SaaS nebo PaaS).
  • GenAI pro analýzu hrozeb a implementaci nových produktů: FortiOS 7.6, který využívá stávajících funkcí generativní umělé inteligence (GenAI) pro zrychlené vyšetřování a nápravu hrozeb, nativně integruje FortiAI (dříve Fortinet Advisor) do centrálního datového jezera FortiAnalyzer a jeho jednotné konzole pro správu FortiManager. Tyto integrace zlepšují analýzu hrozeb a reakci na ně a zefektivňují provoz sítí a zabezpečení. Rozšíření FortiAI v celé architektuře Fortinet Security Fabric urychluje rozhodování, pomáhá rychle detekovat a napravovat bezpečnostní incidenty a zajišťuje, že zákazníci mohou snadno zavádět technologie, jaké požadují.
  • Komplexní ochrana dat v celé síti: Centralizovaná ochrana dat v kombinaci s kontrolními body v platformě Fortinet Security Fabric umožní širšímu okruhu podniků zavést a řídit ucelenou strategii prevence ztráty dat (DLP). Tyto vylepšené funkce FortiOS 7.6 zajišťují, že citlivé informace zůstanou v bezpečí bez ohledu na to, kde se v hybridní síti nacházejí.

Další aktualizace zdokonalující platformu Fortinet Security Fabric zahrnují:

  • Funkce detekce koncových bodů a reakce byly přidány do jednotného agenta Fortinet: FortiClient, jednotný agent platformy Fortinet Security Fabric, bude integrován s plnými funkcemi pro detekci koncových bodů a reakci (EDR), a zajistí tak ochranu proti ransomwaru, detekci založenou na chování a automatizovanou reakci, stejně jako detailnější přehled, kontrolu a funkce vzdáleného přístupu na principu zero trust (ZTNA). Fortinet poskytuje jednotného agenta, který zahrnuje VPN, ZTNA, platformu pro ochranu koncových bodů (EPP), EDR, DEM, řízení přístupu k síti (NAC) a SASE. Tím redukuje množství různých agentů a zjednodušuje správu ve složitých prostředích.
  • Další způsoby, jak bojovat proti nedostatku kybernetických dovedností: Vedle generativní umělé inteligence nyní FortiAnalyzer obsahuje i podporu předpřipravených služeb SIEM a SOAR. Dokáže tedy přijímat širší okruh dat a nabízí automatizované postupy zjednodušující zavádění a rozšiřování provozu zabezpečení (SecOps). Rozšíření je již k dispozici v podobě nabídky SOC ve formě služby, která podporuje SecOps. Fortinet navíc nově přidává externě spravovanou službu FortiGate Service na podporu síťových provozních týmů. Tyto služby odrážejí trvalou snahu společnosti Fortinet podporovat své partnery v rozšiřování jejich portfolií s cílem oslovit širší okruh zákazníků a propagovat všeobecné zavádění osvědčených postupů. Tyto služby pomáhají partnerům lépe překonat aktuální nedostatek kvalifikovaných pracovníků v oblasti kyberbezpečnosti a zefektivnit digitální transformaci jejich koncových zákazníků.
Štítky: 
Bezpečnost, Fortinet

Podobné články

České podniky čelí většímu počtu kyberútoků než organizace v okolních zemích

26. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Check Point)
První čtvrtletí roku 2024 přineslo další posun v kybernetických válkách. Kyberbezpečnostní společnost Check Point Software Technologies zaznamenala výrazný nárůst kyberútoků, kdy v 1. čtvrtletí 2024 došlo k 28% nárůstu průměrného počtu kybernetických útoků na jednu organizaci v porovnání s posledním čtvrtletím roku 2023. Největší nápor směřuje na vzdělávací a výzkumné organizace. Čtěte více

Eviden monitoruje na dark webu ukradená data a pomáhá tak firmám předvídat kybernetické hrozby

25. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Eviden)
Eviden svým zákazníkům poskytuje službu prediktivní bezpečnosti založenou na řešení LUMINAR monitorující únik citlivých informací do prostředí dark webu. Jde o službu, která firmám na základě kontinuálního monitoringu umožňuje vyhledávat a sledovat data a informace, které by útočníci mohli zneužít pro kybernetický útok a proaktivně tak přijímat preventivní opatření. Čtěte více
Scott Tyson, ředitel prodejního kanálu MSP pro oblast EMEA ve společnosti Sophos

Scott Tyson (Sophos): Pojďte s námi udávat trendy v kybernetické bezpečnosti

24. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
Při příležitosti pražského setkání MSP partnerů jsme měli možnost hovořit se Scottem Tysonem, ředitelem prodejního kanálu MSP pro oblast EMEA ve společnosti Sophos. Mluvili jsme o spravovaných službách, řízené detekci a reakci na hrozby, budování vztahů s obchodními partnery a mnoha dalších aspektech oboru, které budou podle společnosti Sophos udávat směr vývoje celého odvětví. Čtěte více

Pět největších trendů v oblasti SASE pro rok 2024

19. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Fortinet)
Situace na poli kyberbezpečnosti je komplikovaná. Společnosti využívají tzv. hybridní pracovní sílu, desítky aplikací a třeba i řadu IoT zařízení. Jedním z řešení možných otázek může být přístup SASE (Secure Access Service Edge), na který se v následujícím komentáři zaměřila společnost Fortinet. Čtěte více