Fortinet poskytne bezplatné vzdělávací příležitosti v oblasti kyberbezpečnosti

22. 3. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Fortinet)
Společnost Fortinet se připojila k iniciativě Evropské komise s názvem „Akademie dovedností v oblasti kybernetické bezpečnosti“. Na základě tohoto kroku se společnost zavázala v průběhu příštích tří let zdarma nabídnout svá odborné školení v oblasti kybernetické bezpečnosti a kurzy zvyšování povědomí o bezpečnosti až 75 000 jednotlivcům v Evropě.

Tento závazek má pomoci snížit nedostatek odborníků na kyberbezpečnost v celé Evropské unii a přispět k naplnění globálního cíle společnosti Fortinet z roku 2021 celosvětově vyškolit milion lidí v oblasti kybernetické bezpečnosti v průběhu pěti let.

„V České republice spolupracuje Fortinet s řadou středních a vysokých škol na základě naší vzdělávací iniciativy Academic Partner Program. Věříme, že zvyšování odbornosti v oblasti kybernetické bezpečnosti ve školách je cestou, jak bojovat s nedostatkem expertů, který aktuálně celou oblast kyberbezpečnosti trápí. Proto nás velmi těší, že se můžeme na vzdělávání nové generace specialistů podílet a že počet zapojených škol napříč celou republikou neustále narůstá,“ uvedl Ondřej Šťáhlavský, regionální ředitel společnosti Fortinet pro střední a východní Evropu.

Společnost Fortinet se zavázala zpřístupnit vzdělávání a odbornou přípravu v oblasti kybernetické bezpečnosti všem, a řešit tak celosvětový nedostatek odborníků. Partnerství veřejného a soukromého sektoru hraje v tomto úsilí zásadní roli. Naše spolupráce s Akademií dovedností v oblasti kybernetické bezpečnosti Evropské komise je v souladu s naším cílem poskytnout do roku 2026 školení v oblasti kybernetické bezpečnosti 1 milionu lidí po celém světě. Těšíme se, že budeme poskytovat více vzdělávacích příležitostí jednotlivcům ve všech 27 zemích Evropské unie, a rozvíjet tak kyberneticky vzdělané pracovníky v regionu,“ uvedl Rob Rashotte, viceprezident společnosti Fortinet pro globální školení a globální podporu v terénu.

Rozvoj pracovníků v oblasti kybernetické bezpečnosti v EU s cílem zvýšit obranu celého regionu

Kybernetičtí zločinci uplatňují stále důmyslnější metody a rychle nacházejí způsoby, jak obejít bezpečnostní opatření. Přesto vedení mnoha podniků nemá k dispozici bezpečnostní personál, který by adekvátně chránil jejich počítačové sítě. Přibližně 40 % pracovníků s rozhodovací pravomocí v oblasti IT v EU považuje vyhledávání, nábor a udržení kvalifikovaných bezpečnostních odborníků za náročné a téměř 50 % uvádí, že je obtížné splnit cíle v oblasti diverzity.

Akademie dovedností v oblasti kybernetické bezpečnosti, kterou Evropská komise představila v roce 2023, má pomoci odstranit nedostatek kvalifikovaných kyberbezpečnostních pracovníků v EU tím, že spojí soukromé a veřejné subjekty za účelem podpory vzdělání v oblasti kybernetické bezpečnosti a rozvoje pracovní síly. Akademie nabízí jednotlivcům, akademickým institucím a organizacím jednotný vstupní bod pro přístup ke školení, certifikacím a možnostem financování v oblasti kybernetické bezpečnosti.

Společnost Fortinet se zapojí do této důležité iniciativy tím, že prostřednictvím Akademie dovedností v oblasti kybernetické bezpečnosti nabídne kurzy svého certifikačního programu, který zaštiťuje Fortinet Training Institute. Smyslem je rozšířit přístup ke kyberbezpečnostnímu vzdělávání, které rozvíjí základní dovednosti a pomáhá jednotlivcům zahájit nebo budovat kariéru v oboru počítačové bezpečnosti.

Fortinet Training Institute slouží pracovníkům, studentům a pedagogům v oblasti IT a bezpečnosti a znevýhodněným skupinám obyvatel prostřednictvím různých programů včetně programu Academic Partner a programu Education Outreach. Společnost Fortinet tuto činnost dále podporuje svým zapojováním do různých partnerství veřejného a soukromého sektoru, včetně účasti na americké Národní strategii pro kybernetickou pracovní sílu a vzdělávání nebo zavedením bezplatného školení zaměřeného na zvyšování bezpečnostního povědomí pro pedagogy základních a středních škol a studenty ve Spojených státech. Toto bezplatné školení se nyní rozšířilo i na školy ve Spojeném království,  Kanadě,  Austrálii a Brazílii. Všechny tyto snahy přispívají k naplnění cíle společnosti Fortinet do roku 2026 vyškolit milion lidí na celém světě v oblasti kybernetické bezpečnosti.

Podobné články

České podniky čelí většímu počtu kyberútoků než organizace v okolních zemích

26. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Check Point)
První čtvrtletí roku 2024 přineslo další posun v kybernetických válkách. Kyberbezpečnostní společnost Check Point Software Technologies zaznamenala výrazný nárůst kyberútoků, kdy v 1. čtvrtletí 2024 došlo k 28% nárůstu průměrného počtu kybernetických útoků na jednu organizaci v porovnání s posledním čtvrtletím roku 2023. Největší nápor směřuje na vzdělávací a výzkumné organizace. Čtěte více

Eviden monitoruje na dark webu ukradená data a pomáhá tak firmám předvídat kybernetické hrozby

25. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Eviden)
Eviden svým zákazníkům poskytuje službu prediktivní bezpečnosti založenou na řešení LUMINAR monitorující únik citlivých informací do prostředí dark webu. Jde o službu, která firmám na základě kontinuálního monitoringu umožňuje vyhledávat a sledovat data a informace, které by útočníci mohli zneužít pro kybernetický útok a proaktivně tak přijímat preventivní opatření. Čtěte více
Scott Tyson, ředitel prodejního kanálu MSP pro oblast EMEA ve společnosti Sophos

Scott Tyson (Sophos): Pojďte s námi udávat trendy v kybernetické bezpečnosti

24. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
Při příležitosti pražského setkání MSP partnerů jsme měli možnost hovořit se Scottem Tysonem, ředitelem prodejního kanálu MSP pro oblast EMEA ve společnosti Sophos. Mluvili jsme o spravovaných službách, řízené detekci a reakci na hrozby, budování vztahů s obchodními partnery a mnoha dalších aspektech oboru, které budou podle společnosti Sophos udávat směr vývoje celého odvětví. Čtěte více

Pět největších trendů v oblasti SASE pro rok 2024

19. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Fortinet)
Situace na poli kyberbezpečnosti je komplikovaná. Společnosti využívají tzv. hybridní pracovní sílu, desítky aplikací a třeba i řadu IoT zařízení. Jedním z řešení možných otázek může být přístup SASE (Secure Access Service Edge), na který se v následujícím komentáři zaměřila společnost Fortinet. Čtěte více