Fortinet integroval Next-Gen firewall do Microsoft Azure Virtual WAN

11. 2. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: Fortinet)
Společnosti Fortinet a Microsoft se dohodly na užším provázání služeb Next-Generation Firewall (NGFW) a řešení bezpečné SD-WAN s Microsoft Azure Virtual WAN. Zákazníci tak mohou aplikovat pokročilá bezpečnostní pravidla na provoz ve virtuální síti WAN a rozšířit bezpečnou SD-WAN do centra Azure Virtual WAN.

Výsledkem konvergence těchto pokročilých bezpečnostních a síťových funkcí v cloudu je ještě jednodušší, automatizovanější a bezpečnější připojení do cloudu a využití SD-WAN. Integrace také umožňuje podnikům efektivněji propojit aplikace a pracovní zátěže běžící v prostředí Azure se svými dalšími hybridními a multicloudovými implementacemi.

„Partnerství s Microsoft Azure nabízí našim společným zákazníkům to nejlepší z obou světů – spojuje zabezpečenou infrastrukturu Azure se špičkovými funkcemi NGFW společnosti Fortinet a nejlepším dostupným řešením bezpečné SD-WAN. Integrace FortiGate-VM rozšiřuje bezpečnostní architekturu Fortinet Security Fabric do Azure Virtual WAN a posiluje naši schopnost zabezpečit libovolnou aplikaci v libovolném cloudu i přenos dat do cloudu, v rámci cloudu i mezi různými cloudy,“ řekl John Maddison, výkonný viceprezident pro produkty a marketingový ředitel společnosti Fortinet.

Zabezpečení provozu do, z a přes Azure Virtual WAN pomocí řešení Fortinet

Podniky se snaží stále větší měrou využívat Azure Virtual WAN jako globální tranzitní síťovou architekturu, která poskytuje bezproblémové propojení mezi koncovými body. I když Microsoft již delší dobu poskytuje zabezpečený přístup k centru Virtual WAN, až dosud bylo obtížné uplatňovat stejná bezpečnostní pravidla se stejnými bezpečnostními nástroji v rámci Azure Virtual WAN i v jiných cloudech a datových centrech. Integrace FortiGate-VM a Fortinet Secure SD-WAN do Azure Virtual WAN umožňuje úspěšně aplikovat digitální inovace v cloudu a zároveň snížit komplexitu celého řešení.

Konkrétně tato integrace umožňuje pracovníkům IT a bezpečnosti snadno konfigurovat sítě a zabezpečení v prostředí Microsoft Azure a přináší následující výhody:

  • Pokročilé zabezpečení datového provozu ve virtuální síti WAN: FortiGate-VM umožňuje rozšířit bezpečnostní pravidla na provoz v centru Azure Virtual WAN a přinést tak uživatelům a pobočkám komfortnější a bezpečnější práci s aplikacemi díky podpoře šifrovaných přenosů dat, podrobné segmentaci a ochraně aplikační vrstvy před pokročilými hrozbami a bezproblémové zavedení překryvné sítě s jednotnými zásadami pro všechny cloudy.
  • Nasazení na jedno kliknutí: Integrace FortiGate-VM s Azure Virtual WAN umožňuje nasazení jedním kliknutím a snadnou škálovatelnost v prostředí Azure. Díky této integraci mohou zákazníci vybírat, konfigurovat a nasazovat virtuální stroje FortiGate přímo z tržiště Azure Marketplace nebo z rozhraní Azure Virtual WAN. To umožňuje, aby zabezpečení bylo součástí procesu zavádění virtuální sítě WAN v Azure.
  • Bezpečné propojení aplikací a pracovních zátěží mezi různými cloudy: Azure Virtual WAN poskytuje globální páteřní tranzitní síť pro propojení poboček, které se mohou nacházet v různých regionech. Zákazníci, kteří chtějí zavést hybridní nebo multicloudové sítě, jejichž součástí bude Azure, nyní mohou snadno a bezpečně propojit aplikace a pracovní zátěže a rozšířit možnosti bezpečnostní architektury Fortinet Security Fabric a řešení Fortinet Secure SD-WAN na celou svoji infrastrukturu. Díky tomu budou moci konzistentně uplatňovat pravidla a získají centralizovaný přehled. To zjednodušuje správu zabezpečení, umožňuje globální přehled o bezpečnostních událostech a pravidlech a zlepšuje kvalitu uživatelské a zákaznické zkušenosti (QoE).

Začátkem listopadu společnosti Fortinet a Microsoft oznámily také dostupnost integrace FortiGate-VM s Azure gateway load-balancerem, která zákazníkům umožňuje poskytovat vynikající uživatelskou zkušenost u aplikací a pracovních zátěží běžících v Azure.

Štítky: 
Bezpečnost, Firewally, Cloud computing, SDN, Azure, Fortinet, Microsoft

Podobné články

Platby výkupného za ransomware vzrostly za poslední rok na pětinásobek

10. 5. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Sophos)
Podle výroční zprávy State of Ransomware 2024 společnosti Sophos se průměrná výše výkupného za poslední rok zvýšila na pětinásobek. Organizace, které zaplatily výkupné, uvádějí průměrnou platbu ve výši dvou milionů dolarů, oproti 400 000 dolarů v průzkumu z roku 2023. Výkupné je ale pouze částí celkových nákladů. Čtěte více

Obavy o zabezpečení cloudů má 96 % firem

9. 5. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Fortinet)
Neustálý vývoj a zavádění nových cloudových aplikací komplikuje zabezpečení podnikového IT. Podle průzkumu společnosti Fortinet například 96 % respondentů uvádí, že mají střední nebo velké obavy o cloudovou bezpečnost. Podle 93 % dotazovaných je vážným problémem zejména všeobecný nedostatek odborníků na zabezpečení cloudů. Čtěte více

Nový tým Esetu se zaměří na mezinárodní kyberkriminalitu

6. 5. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Eset)
Bezpečnostní experti z pražské pobočky ESETu se nově cíleně zaměří na mezinárodní aktivity kyberkriminálních útočných skupin. Nově vzniklý tým vedený Jakubem Součkem má za úkol aktivně vyhledávat a dlouhodobě monitorovat obávané útoky ransomwarem, který dle dat společnosti ESET posílil v minulém roce o více než 50 procent. Čtěte více

Třetina zaměstnanců v práci sdílí hesla, otevírá neznámé přílohy nebo jinak ohrožuje bezpečnost

3. 5. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Anect)
Třetina českých zaměstnanců porušuje zásady bezpečného chování na internetu a své zaměstnavatele tak vystavuje zvýšenému riziku online podvodu nebo hackerského útoku. Lidé například navzájem sdílejí přihlašovací údaje do firemních systémů, zasílají pracovní dokumenty soukromým e-mailem či přes sociální sítě nebo k práci využívají neschválené soukromé počítače či telefony. Čtěte více