Fortinet inovoval cloudově řízené řešení pro zabezpečení firemní Wi-Fi

30. 9. 2015. (redaktor: František Doupal, zdroj: Fortinet)
Společnost Fortinet představila nové funkce svého cloudového systému řízení FortiCloud a novou řadu cloudově řízených bezdrátových přístupových bodů pro sítě WLAN.

Bezdrátové přístupové body řady FortiAP-S jsou vybavené bezpečnostní technologií Fortinet a získávají bezpečnostní aktualizace z laboratoří FortiGuard Labs.

Velké podniky a organizace čelí při nasazení a správě bezdrátových sítí řadě problémů. Současná podniková řešení sítí WLAN často vyžadují složité architektury kvůli oddělení interní sítě a sítě pro hosty, kde je nutný dodatečný hardware včetně WLAN kontrolérů a bezpečnostních zařízení. Některá na trhu dostupná cloudově řízená Wi-Fi řešení sice správu takových sítí zjednodušují, avšak často na úkor bezpečnosti.

Oproti tomu bezdrátové přístupové body řady FortiAP-S umožňují vynechat samostatné WLAN kontroléry, aniž by tím byla síť vystavena kybernetickým hrozbám. Každý přístupový bod řady FortiAP-S je centrálně řízený pomocí cloudového systému FortiCloud. Zároveň lze správu flexibilně škálovat podle rozsahu sítě, jde proto o vhodné řešení pro distribuované podniky s provozy či pobočkami v mnoha lokalitách.

Bezdrátové přístupové body řady FortiAP-S jsou vybaveny bezpečnostními funkcemi jako prevence průniku, webfiltering, detekce neautorizovaných přístupových bodů, antivirová ochrana, podrobné řízení aplikací a další. Tyto funkce doplňují neustále aktualizované bezpečnostní informace z laboratoří FortiGuard. Každý přístupový bod FortiAP-S je tak v reálném čase chráněný proti nejnovějším bezpečnostním hrozbám.

 „Nové přístupové body FortiAP-S spojují flexibilitu cloudové správy, nejnovější technologie přístupových bodů a osvědčené zabezpečení FortiGuard, které dohromady tvoří bezpečnou bezdrátovou architekturu pro podnikové sítě,“ řekl Ondřej Šťáhlavský, regionální ředitel pro oblast střední a východní Evropy ve společnosti Fortinet. „Nyní můžeme aplikovat specifické bezpečnostní politiky pro mobilní zařízení, řízení přístupu k aplikacím a antivirovou ochranu včetně aktualizací přímo v přístupových bodech, čímž zákazníkům poskytujeme další vrstvu ochrany pro prostředí, kde zaměstnanci využívají soukromá zařízení pro pracovní účely.“

Štítky: 

Podobné články

České podniky čelí většímu počtu kyberútoků než organizace v okolních zemích

26. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Check Point)
První čtvrtletí roku 2024 přineslo další posun v kybernetických válkách. Kyberbezpečnostní společnost Check Point Software Technologies zaznamenala výrazný nárůst kyberútoků, kdy v 1. čtvrtletí 2024 došlo k 28% nárůstu průměrného počtu kybernetických útoků na jednu organizaci v porovnání s posledním čtvrtletím roku 2023. Největší nápor směřuje na vzdělávací a výzkumné organizace. Čtěte více

Eviden monitoruje na dark webu ukradená data a pomáhá tak firmám předvídat kybernetické hrozby

25. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Eviden)
Eviden svým zákazníkům poskytuje službu prediktivní bezpečnosti založenou na řešení LUMINAR monitorující únik citlivých informací do prostředí dark webu. Jde o službu, která firmám na základě kontinuálního monitoringu umožňuje vyhledávat a sledovat data a informace, které by útočníci mohli zneužít pro kybernetický útok a proaktivně tak přijímat preventivní opatření. Čtěte více
Scott Tyson, ředitel prodejního kanálu MSP pro oblast EMEA ve společnosti Sophos

Scott Tyson (Sophos): Pojďte s námi udávat trendy v kybernetické bezpečnosti

24. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
Při příležitosti pražského setkání MSP partnerů jsme měli možnost hovořit se Scottem Tysonem, ředitelem prodejního kanálu MSP pro oblast EMEA ve společnosti Sophos. Mluvili jsme o spravovaných službách, řízené detekci a reakci na hrozby, budování vztahů s obchodními partnery a mnoha dalších aspektech oboru, které budou podle společnosti Sophos udávat směr vývoje celého odvětví. Čtěte více

Pět největších trendů v oblasti SASE pro rok 2024

19. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Fortinet)
Situace na poli kyberbezpečnosti je komplikovaná. Společnosti využívají tzv. hybridní pracovní sílu, desítky aplikací a třeba i řadu IoT zařízení. Jedním z řešení možných otázek může být přístup SASE (Secure Access Service Edge), na který se v následujícím komentáři zaměřila společnost Fortinet. Čtěte více