Firmy mohou díky odolným zařízením ušetřit až 15 % nákladů

28. 7. 2017. (redaktor: František Doupal, zdroj: Panasonic)
Divize Panasonic Business spočítala, že firmy by mohly na celkových nákladech na vlastnictví ušetřit v pětiletém horizontu více než 15 %, pokud by své pracovníky v terénu vybavily odolnými notebooky, tablety a handheldovými zařízeními. Díky speciální kalkulačce si to můžete i spočítat.

Panasonic spustil Kalkulačku TCO, která ukazuje, že těchto úspor se dá při nasazení zařízení Panasonic Toughbook a Toughpad dosáhnout díky nižší poruchovostí a širším možnostem využití.

„Výzvou je přesvědčit klíčové IT specialisty, že se vyplatí zaplatit teď a později už jen šetřit,“ řekl Jan Kaempfer, generální marketingový ředitel v divizi Panasonic Computer Product Solutions. „Díky špičkovému provedení a investici do ochrany stojí odolná zařízení častokrát více než tradiční notebooky, ale důkazy přesvědčivě ukazují, že tato investice se poměrem rychle vrátí. U tabletů a handheldových zařízení už do roka a u notebooků do dvou.“

V zájmu úplného pochopení firemních nákladů spojených s poškozením notebooků, tabletů a handheldových zařízení si společnost Panasonic nechala zpracovat od analytické firmy IDC průzkum, při kterém byli dotazování klíčoví IT specialisté z 800 firem napříč celou řadou odvětví.

Poruchovost 18 %

Z průzkumu vyplývá, že v průměru asi 18 % firemních notebooků potřebuje během roku nějaký druh opravy. Převážná většina oprav přitom plyne z neúmyslného poškození. Četnost oprav je u tabletů (16 %) a handheldových zařízení (14 %) o něco nižší, ale stále je výrazná. U notebooků je pravděpodobnost poruchy v prvním roce 11 % a v pátém roce toto číslo dělá už 21 %, což je téměř dvojnásobek. Poruchovost u tabletů činí v prvním roce 13 % a v pátém už 19 %. Poruchovost handheldových zařízení je v prvním roce 14 % a v pátém 17 %.

Rizika

U notebooků dochází převážně k poškození displejů a hned za nimi se řadí klávesnice a pevné disky. U tabletů to byl displej, za ním následovaly porty nebo konektory a potom vnější šasi. Pokud jde o handheldová zařízení, prim mezi poškozenými součástmi hraje displej, baterie a vnější šasi.

Výpočet ROI

Respondenti uvádějí, že na neodolný notebook vynaloží v průměru v přepočtu 31 800 Kč a na odolný 47 804 Kč. Při pohledu na roční poruchovost zařízení a průměrné náklady na opravu ve výši 82 090 Kč ročně je patrné, že investice do odolných zařízení se oproti neodolným zařízením vrátí již ve druhém roce. Respondenti v průzkumu uváděli průměrnou dobu obnovy IT zařízení v délce dva roky a osm měsíců, což koresponduje s možností ušetřit koupí odolného zařízení.

U tabletů je přirážka za odolnost zařízení nižší než u notebooků a návrat investic se u odolných zařízení dosáhne ještě snáze než u notebooků. Respondenti uvádějí, že na neodolné tablety vynaloží v přepočtu 30 055 Kč a na odolné 33 723 Kč. Vzhledem k průměrným nákladům na opravu zařízení ve výši 58 800 Kč se investice vrátí již po prvním roce.

U chytrých telefonů a handheldových zařízení činí průměrná cena vynaložená na neodolná zařízení 19 345 Kč a na odolná zařízení 22 369 Kč. Vzhledem k průměrným nákladům na opravu ve výši 73 742 Kč se návratnost investice u těchto zařízení dá očekávat po prvním roce.

„Počáteční investice do odolných zařízení je vyšší, o tom není pochyb, ale pokud jde o finanční úsporu s přihlédnutím k prostojům zaměstnanců, době servisu a dalším souvisejícím nákladům, rozhodně se pořízení špičkových odolných zařízení v horizontu let vyplatí,“ shrnul celou věc Jan Kaempfer.

Poznatky z průzkumu Pay Now, Save Later (Zaplaťte teď, šetřete později) si můžete stáhnout zde.

Úsporu, jaké by mohla vaše firma dosáhnout, zjistěte na www.lowermytco.com

Štítky: 
Ze světa firem, Panasonic

Podobné články

Canon zahájil další ročník projektu Kopírka hledá kancelář

29. 3. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Canon)
Už desítky neziskových organizací z celé republiky získaly materiální podporu díky dobročinnému projektu Kopírka hledá kancelář. A další mají právě šanci – společnost Canon, která za projektem stojí, vyhlašuje nový ročník. Čtěte více

Seyfor získal podíl ve společnosti Digitask

26. 3. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Seyfor)
Seyfor pokračuje v rozšiřování svého portfolia a získává 35% podíl ve společnosti Digitask známého propagátora digitálních inovací Filipa Dřímalky. Tímto krokem Seyfor dále posiluje svou kompetenci v oboru využití umělé inteligence ve firmách. Čtěte více

Zdražení Vmwaru podle ČMIS otřásá trhem, pro některé může být likvidační

19. 3. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: ČMIS)
Dodavatel řešení pro virtualizaci serverů VMware zahájil přechod na předplatné a stanovil nové ceny. Pro firmy, které VMware využívají, to znamená to průměrné zdražení až o 300 %. Čtěte více

Využívání umělé inteligence ve firmách a organizacích roste

18. 3. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Slack)
Podle nejnovějšího průzkumu Workforce Lab pořádaného společností Slack vzrostlo v posledním čtvrtletí 2023 používání nástrojů umělé inteligence na pracovištích o 24 %. Průzkum také např. vyčísluje průměrné množství času, které kancelářští zaměstnanci stráví plněním úkolů s nízkou prioritou. Čtěte více