Cisco zastřeší kompletní bezpečnostní infrastrukturu firem

18. 7. 2016. (redaktor: František Doupal, zdroj: Cisco)
Společnost Cisco představila nová cloudová bezpečnostní řešení a služby zaměřené na kybernetické hrozby. Komplexní přístup, který pokrývá bezpečnost od sítě přes koncové body po cloud, detekuje více hrozeb a pomáhá zkrátit dobu jejich detekce.

Jak se rozšiřují kybernetické hrozby a možnosti a schopnosti útočníků, rozšiřují firmy také spektrum řešení používaných na ochranu. Stává se, že podnik má až 70 různých bezpečnostních produktů, které řeší různé potřeby. Takové prostředí je však složité na správu a často ve výsledku vede k větší zranitelnosti. Řada zákazníků si toto riziko uvědomuje a náš integrovaný přístup zaměřený na hrozby oceňují jako velice efektivní,“ řekl Ivo Němeček, obchodní ředitel Cisco ČR.

Novinky společnosti Cisco:

  • Cisco Defense Orchestrator: Cloudová aplikace pro správu umožňuje pomocí jediné cloudové konzole spravovat bezpečnostní infrastrukturu a pravidla v distribuovaném prostředí. Řešení zjednodušuje správu bezpečnostních pravidel u produktů Cisco, od firewallů ASA a ASAv po firewally příští generace Cisco Firepower a ASA se službami FirePower vybavenými funkcí Firepower Threat Defense a OpenDNS.
  • Cisco Umbrella Roaming: Centralizovanácloudová ochrana je nejjednodušší způsob, jak odstranit slepá místa mimo síť a zabezpečit mobilní zaměstnance bez ohledu na to, odkud pracují. Umbrella Roaming, nyní k dispozici jako modul pro VPN řešení Cisco AnyConnect, poskytuje novou vrstvu ochrany mimo síť, která blokuje připojení ke škodlivým serverům, bez nutnosti zavedení dalších prostředků.
  • Cisco Umbrella Branch: Cloudovéřešení, které poskytuje vyšší úroveň kontroly nad využitím Wi-Fi sítě hosty a umožňuje filtrování obsahu. S pomocí Umbrella Branch mohou podniky rozšířit funkce směrovače pro integrované služby (ISR) pro zabezpečení poboček.
  • Bezpečnostní zařízení Cisco Meraki MX s pokročilou ochranou proti škodlivému softwaru (AMP) a Threat Grid: Cloudové řešení pro jednotné řízení hrozeb (UTM) zjednodušuje ochranu proti pokročilým hrozbám u distribuovaných podniků. Zajišťuje ochranu poboček proti škodlivému softwaru, kdy odhaluje škodlivý obsah na základě ověřování souborů proti cloudové databázi a blokuje soubory dříve, než je uživatel stáhne.
  • Licence Stealthwatch Learning Networks: Komponenta umožňující Cisco ISR fungovat jako bezpečnostní senzor a sloužit k vynucování ochrany proti hrozbám v pobočkách. Umožňuje podnikům detekovat a sledovat anomálie v síťovém provozu, analyzovat podezřelou aktivitu a identifikovat škodlivý datový provoz.
Štítky: 

Podobné články

Ekonomika SOC: Jaká je návratnost investice do bezpečnostního centra?

28. 3. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Thein Security)
Investice do Security Operations Center (SOC) může představovat značné počáteční náklady pro mnoho organizací. V dnešní digitální éře však mohou náklady na kybernetické incidenty rychle narůst. Jak tedy vyčíslit návratnost investice (ROI) do SOC a jaká je skutečná ekonomická hodnota takového centra? Čtěte více

Objem DDoS útoků na české firmy po měsících stagnace vzrostl

28. 3. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: ComSource)
Počty DDoS útoků na české firmy i jejich celková intenzita po několika měsících stagnace v únoru trojnásobně narostly. Sice zatím ani zdaleka nedosahují objemu z loňského léta, přesto hrozby a způsobené škody neklesají. Jak totiž trend posledních měsíců jednoznačně ukázal, útoky jsou stále kvalitnější a intenzivnější útoky. Nejvíce útoků přitom již od července loňského roku míří z Ruska. Čtěte více

Podniky k přechodu na MSP služby motivují hlavně výpadky IT

27. 3. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Zebra systems)
Podle více než 60 % českých a slovenských prodejců společnosti Zebra systems, distributor je hlavní motivací zákazníků k přechodu na MSP služby nepříjemná zkušenost s výpadky IT provozu. Stále více IT dodavatelů tak nabízí svým zákazníkům vedle tradičních také MSP služby. Čtěte více
Jan Pinta, manažer rozvoje byznysu ve společnosti Thein Security

Všechny typy phishingu pohromadě

26. 3. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Thein Security)
Phishing, česky rybaření, je úspěšný nástroj útočníků při chytání oběti za účelem krádeží osobních údajů, přihlašovacích jmen a hesel, údajů z platebních karet i řady dalších věci. Slovo samotné vychází z mechanismu, kdy rybář nahodí digitální udičku a oběť na ni ochotně naskočí. Čtěte více