Cisco spustilo platformu pro sledování a správu celého firemního prostředí z jednoho místa

19. 6. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Cisco systems)
Společnost Cisco spustila platformu Full Stack Observability Platform (FSO) pro komplexní sledování a správu celého firemního IT prostředí z jednoho místa. FSO je otevřenou a rozšiřitelnou platformou, která dokáže bez ohledu na dodavatele shromažďovat a korelovat telemetrická data z širokého spektra domén a poskytovat informace využitelné pro IT i obchodní týmy.

Platforma FSO přináší řešení jednoho z hlavních problémů, s nimiž se firemní IT týmy potýkají: příliš mnoho nástrojů pro správu, které nejsou dobře integrovány, a nedostatečný přehled o systémech třetích stran. „Podniky dnes využívají desítky, a dokonce stovky různých nástrojů pro monitoring. A to vytváří problém při shromažďování, správě a sdílení těchto dat,“ uvedla výkonná viceprezidentka Cisco Liz Centoni.

Cisco Full-Stack Observably Platform je navržena tak, aby shromažďovala a korelovala data z aplikačních, síťových, infrastrukturních, bezpečnostních a cloudových domén a poskytovala tak jasný přehled o tom, co se děje v celém podniku. Usnadňuje odhalování anomálií, předchází a řeší problémy s výkonem a pomáhá identifikovat hrozby.

Platforma FSO společnosti Cisco podporuje otevřený standard OpenTelemetry, stejně jako například Google Cloud, Azure či AWS. FSO dokáže z jakéhokoli zdroje shromažďovat a analyzovat základní telemetrická data definovaná jako MELT (Metrics, Events, Logs, Traces).

Cisco již představila první set modulů, které jsou součástí FSO:

  • Cloud Native Application Observability: Řešení pro sledování výkonu aplikací, které zákazníkům pomáhá zajistit, aby aplikace fungovaly v souladu s očekáváním koncových uživatelů. Nabízí ukazatele stavu a kondice aplikací uvnitř cloudových nativních prvků, jako jsou kontejnery a mikroslužby, a orchestračních nástrojů, například Kubernetes.
  • Costs Insights: Poskytuje přehled a vhled do nákladů na úrovni aplikací spolu s výkonnostními ukazateli, což pomáhá pochopit finanční dopad cloudových aplikací.
  • Application Resource Optimizer: Přináší přehled o využití zdrojů pracovní zátěže Kubernetes, takže podniky mohou maximalizovat využití zdrojů a snížit nadměrné výdaje na cloud, což jim pomáhá plnit finanční cíle a cíle udržitelnosti.
  • Security Insights: Kombinuje data z různých zdrojů a vytváří skóre obchodního rizika pro aplikace nebo služby, u nichž je vysoká pravděpodobnost zneužití a útoků. Nástroj je navržen tak, aby posoudil závažnost zranitelností a určil priority, které jsou nejnaléhavější. Shromažďuje a agreguje data ze softwaru Kenna Risk Meter společnosti Cisco, podrobnosti o obchodních transakcích ze softwaru Cisco AppDynamics, podrobnosti o rozhraní API ze softwaru Panoptica a data o hrozbách od kyberbezpečnostní agentury Cisco Talos.
  • Cisco AIOps: Graficky zpřehledňuje a zobrazuje kontextualizovaná data týkající se infrastruktury, sítě, incidentů a výkonu aplikací. Smyslem je spojit více telemetrických zdrojů do jediného místa a upozornění.

Cisco přitom současně spolupracuje s partnery (v současné době například CloudFabrix, Evolutio, Kanari), jejichž nástroje se stanou také součástí platformy a doplní vlastní řešení vyvinutá přímo Ciscem.

Další informace získáte zde.

Video : 
Štítky: 
Sítě, Bezpečnost, Cisco systems

Podobné články

Mercusys: gigabitové PoE+ přepínače MS105GP a MS108GP

27. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Mercusys)
Společnost Mercusys představil nové modely kompaktních přepínačů s podporou PoE+ napájení. Pětiportový MS105GP a osmiportový MS108GP disponují podporou gigabytových přenosů, odolným kovovým provedením a dalšími praktickými funkcemi a vlastnostmi. Čtěte více

Výrobce optických síťových modulů MicroOptics se slučuje se značkou Lanview

24. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: EET Group)
Skupina EET Group oznámila sloučení dvou předních poskytovatelů kompletních řešení strukturovaných sítí pro firemní zákazníky, společností MicroOptics a Lanview. Pod hlavičkou skupiny EET Group tak vzniká komplexní poskytovatel optických transceiverů, řešení pro bezdrátovou komunikaci, přenosové sítě, sítě datových center a cloud computing. Čtěte více

Budoucnost bezdrátové konektivity v pojetí společnosti LANCOM

8. 4. 2024. (redaktor: Reseller Magazine OnLine, zdroj: Annex Net)
Během Světového mobilního kongresu MWC, který se odehrál letos v únoru v Barceloně, představila společnost LANCOM Systems svůj pohled na budoucnost bezdrátové konektivity. Stěžejní roli zde bude hrát nový standard Wi-Fi 7 (IEEE 802.11be), který přinese vyšší datovou hustotu, větší šířky komunikačních kanálů a díky tomu i mnohem vyšší přenosové rychlosti. Čtěte více

Huawei v Berlíně představil špičková řešení pro oblast optických sítí

8. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Huawei)
Jaká proměna čeká internetové připojení v příštích letech? To si mohli prohlédnout návštěvníci konference FTTH 2024 v Berlíně, která představila internet budoucnosti jako zelený, ultraširokopásmový a inteligentní. Inovativní řešení, která mají uspokojit stále náročnější požadavky na internetové připojení, představila na konferenci také společnost Huawei. Čtěte více