Cisco má řešení na ochranu internetu věcí

1. 6. 2017. (redaktor: František Doupal, zdroj: Cisco)
Architektura Cisco IoT Threat Defense automaticky segmentuje zařízení v síti a umožňuje ochranu celého systému. Samozřejmostí je rozšíření ochrany na nová zařízení a její přizpůsobení aktuálnímu stavu firemní infrastruktury. Architektura IoT Threat Defense se uplatní především v moderních zdravotnických zařízeních, v energetickém průmyslu či ve výrobních podnicích s automatizovanými výrobními linkami.

Rychlý nárůst pokročilých kybernetických hrozeb, jako je ransomware či jiné sofistikovanější typy malwaru, mění moderní bezpečnostní přístupy. Organizace již neřeší, „zda“ útok přijde, ale připravují se na to „kdy“. Studie Cisco 2017 Annual Cybersecurity Report ukázala, že úspěšný kybernetický útok může mít zásadní negativní dopad na tržby firem i na důvěru jejich zákazníků. Téměř čtvrtina organizací (22 %), na které byl veden úspěšný útok, ztratily své zákazníky a 40 % z nich přišlo o více než pětinu své zákaznické základny. Podobně se snížily i jejich tržby. Celých 29 % úspěšně napadených organizací zaznamenalo nižší příjmy, 38% z nich pak ztratilo více než 20 % objemu tržeb.

„Zvýšená úroveň kybernetické bezpečnosti u odvětví jako je zdravotnictví, energetický průmysl či výroba by měla být samozřejmostí. V nemocnicích totiž bývá fungující přístroj životně důležitý. Výpadky energie zase mohou ohrozit i chod dalších odvětví či měst a několikahodinové zastavení výrobních linek v závodě znamenají obrovské finanční ztráty,“ uvedl Milan Habrcetl, bezpečnostní expert společnosti Cisco.

Segmentace: Základ bezpečné sítě

Organizace využívající výhod internetu věcí čelí dvěma hlavním bezpečnostním překážkám. Zaprvé, většina zařízení internetu věcí nemá dostatečnou nativní ochranu. To ve výsledku otevírá útočníkům nové možnosti, jak skrze ně proniknout do sítě. Druhou výzvou je škálovatelnost. V příštích několika letech totiž budou připojeny miliardy zařízení internetu věcí.

Segmentace sítě přitom není žádnou novinkou, VLAN sítě se využívají již po desetiletí. Nicméně v rozsahu nasazení internetu věcí je její použití nepraktické a v mnoha případech dokonce takřka nemožné. Proto společnost Cisco představila řešení Cisco TrustSec, které zajišťuje softwarově definovanou segmentaci i pro velká nasazení internetu věcí. To je podporováno širokým spektrem produktů Cisco.

Architektura: Více než jednotlivé produkty

Pouhá segmentace však nedokáže pokrýt všechny bezpečnostní potřeby digitálního věku. Společnost Cisco proto představuje architekturu Cisco IoT Threat Defense, která vhodně kombinuje jednotlivá bezpečnostní řešení.

Řešení v architektuře Cisco IoT Threat Defense umožňují:

  • síťovou segmentaci (Cisco TrustSec);
  • analytiku chování sítě (Cisco Stealthwatch);
  • viditelnost zařízení (Cisco ISE);
  • vzdálený přístup (Cisco AnyConnect);
  • cloudovou bezpečnost (Cisco Umbrella);
  • ochranu proti malwaru (Cisco Advanced Malware Protection);
  • spolehlivou firewallovou ochranu (Cisco Firepower NGFW).

Takto postavená architektura nabízí viditelnost a analýzu provozu „z“ a „do“ zařízení internetu věcí i provozu, který odchází a přichází „z“ a „do“ podnikové sítě. Díky tomu může podnik včas detekovat anomálie, blokovat hrozby, identifikovat kompromitovaná zařízení a snížit riziko lidské chyby. Architektura navíc zajišťuje bezpečný vzdálený přístup mezi různými lokalitami a organizacemi.

Štítky: 

Podobné články

Deset kybernetických nebezpečí roku 2024: Hrozby, trendy a doporučení

25. 3. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Eviden)
S každým rokem roste počet a intenzita kybernetických útoků. Do roku 2025 by pak kyberzločinci měli celosvětově způsobit škody za 10,5 bilionu dolarů. Ruku v ruce s tím pak jde rostoucí zájem firem o služby prediktivní bezpečnosti. Vedle „tradičních aktivit“ poroste i závažnost útoků přes kvantové počítače, umělou inteligenci, 5G infrastrukturu nebo virtuální realitu. Čtěte více

Výhled trhu datových center pro rok 2024

13. 3. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Eaton)
S tím, jak se svět přizpůsobuje digitální transformaci téměř ve všech aspektech každodenního života, se neustále vyvíjí i odvětví datových center. Rychlý vývoj trhů s datovými centry a změny v architektuře a designu datových center znamenají, že na začátku nového roku se odvětví datových center pohybuje ve složitém labyrintu výzev a příležitostí, které slibují změnu v jeho trajektorii. Čtěte více

Firmy vnímají bezdrátové připojení jako cestu k vyšší produktivitě, některé problémy ale přetrvávají

14. 2. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Panasonic Connect Europe)
Nejnovější průzkum společnosti Panasonic Connect Europe zjistil, že firmy očekávají od investic do bezdrátových technologií průměrné zvýšení své produktivity o 32 % během tří let od implementace. Více než třetina respondentů (36 %) uvedla, že 5G je nejdůležitější investicí do bezdrátových technologií v jejich podnikání, přičemž soukromé sítě v kampusech jsou populárnější než sítě veřejné. Čtěte více

Samsung SmartThings for Business rozšiřuje možnosti konektivity B2B obrazovek

2. 2. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Samsung)
Společnost Samsung na veletrhu ISE 2024 v Barceloně předvedla, jak platforma SmartThings vylepší možnosti B2B obrazovek a podpoří konektivitu ve firemním prostředí. Pod heslem „SmartThings for Business“ byly představeny výhody, které IoT platforma nabízí při vytváření propojených a snadno ovladatelných digitálních informačních systémů v nejrůznějších oborech. Čtěte více