Check Point Next Generation SmartEvent pomůže při ochraně velkých dat

27. 8. 2014. (redaktor: František Doupal, zdroj: Check Point)
Společnost Check Point uvedla řešení Next‑Generation SmartEvent pro monitorování bezpečnostních událostí a zpracování a ukládání dat o detekovaných hrozbách v reálném čase. Ucelený pohled na bezpečnostní hrozby a síťové komponenty usnadňuje správu zabezpečení a analýzu velkých objemů dat.

Správa bezpečnostních incidentů a událostí je stále složitější. Roste počet zařízení s přístupem k internetu (mobilních zařízení, koncových bodů a bran) i množství obsahu, a výsledkem je exploze objemu dat a nárůst bezpečnostních incidentů a událostí, které je nutné zpracovat a které vyžadují průběžný monitoring. Proto jsou nezbytné přizpůsobitelné analytické nástroje pro monitoring, rychlé vyhledávání a reporting.

„Pokud organizace chtějí zůstat krok před bezpečnostními hrozbami, potřebují výkonná řešení pro monitoring událostí, která jsou jednoduchá na používání, poskytují robustní bezpečnostní analýzu pro rychlé identifikování a prověření hrozeb a umožňují úpravy politik na základě aktuálních hrozeb,“ řekla Dorit Dor, produktová viceprezidentka společnosti Check Point Software Technologies. „Next-Generation Smart Event poskytuje jednoduché, ale výkonné a komplexní monitorování událostí, včetně přizpůsobitelných náhledů, ultrarychlého vyhledávání a reportování výsledků událostí a reálných hrozeb, které lze odhalit na základě analýzy dat.“

Využití uživatelsky definovaného náhledu umožňuje zobrazit pouze informace podstatné pro danou organizaci, takže správci zabezpečení mohou snadno na první pohled pochopit stav zabezpečení a aktuální trendy. Pomocí detailního náhledu dostupného na jedno kliknutí a textového vyhledávání mohou správci systémů rychle prozkoumat bezpečnostní incidenty a snadno korelovat více protokolů, aby bylo možné odlišit podezřelé aktivity od pouhého „nepořádku“ v síťové infrastruktuře. Organizace mohou také vytvářet personalizované reporty pro osoby důležité při klíčových bezpečnostních rozhodnutích, včetně bezpečnostních profesionálů, síťových inženýrů a top managementu.

Next‑Generation SmartEvent analyzuje a hledá logy velmi rychle. Každý den lze analyzovat i miliardy logů a během několika sekund lze prohledat přes sto milionů logů. Rychlost a rozsah umožňují forenzní analýzu a dodržování právních předpisů díky přístupu k terabajtům logů.

Next‑Generation SmartEvent přináší přehled o bezpečnostních událostech v reálném čase napříč různými bezpečnostními systémy: firewall, IPS, anti-virus, anti-bot, threat emulation, URL filtering a application control. Webový portál SmartEvent umožňuje administrátorům sledovat stav zabezpečení a monitorovat všechny bezpečnostní hrozby kdekoliv a kdykoliv pomocí mobilních telefonů a tabletů.

„Nadále roste počet i sofistikovanost bezpečnostních incidentů, takže všudypřítomný monitoring je kritický pro zajištění kontinuity zabezpečení. Next-Generation SmartEvent přináší lepší informovanost a kontrolu bezpečnostních hrozeb a síťových komponent prostřednictvím konsolidovaných a přizpůsobitelných bezpečnostních náhledů dostupných během několika sekund,“ dodala Dorit Dor.

Podobné články

Obavy o zabezpečení cloudů má 96 % firem

9. 5. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Fortinet)
Neustálý vývoj a zavádění nových cloudových aplikací komplikuje zabezpečení podnikového IT. Podle průzkumu společnosti Fortinet například 96 % respondentů uvádí, že mají střední nebo velké obavy o cloudovou bezpečnost. Podle 93 % dotazovaných je vážným problémem zejména všeobecný nedostatek odborníků na zabezpečení cloudů. Čtěte více

Nový tým Esetu se zaměří na mezinárodní kyberkriminalitu

6. 5. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Eset)
Bezpečnostní experti z pražské pobočky ESETu se nově cíleně zaměří na mezinárodní aktivity kyberkriminálních útočných skupin. Nově vzniklý tým vedený Jakubem Součkem má za úkol aktivně vyhledávat a dlouhodobě monitorovat obávané útoky ransomwarem, který dle dat společnosti ESET posílil v minulém roce o více než 50 procent. Čtěte více

Třetina zaměstnanců v práci sdílí hesla, otevírá neznámé přílohy nebo jinak ohrožuje bezpečnost

3. 5. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Anect)
Třetina českých zaměstnanců porušuje zásady bezpečného chování na internetu a své zaměstnavatele tak vystavuje zvýšenému riziku online podvodu nebo hackerského útoku. Lidé například navzájem sdílejí přihlašovací údaje do firemních systémů, zasílají pracovní dokumenty soukromým e-mailem či přes sociální sítě nebo k práci využívají neschválené soukromé počítače či telefony. Čtěte více

Počet DDoS útoků na české firmy roste druhý měsíc v řadě

3. 5. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: ComSource)
Počty DDoS útoků na české firmy i jejich celková intenzita v březnu opět vzrostly. Oproti předcházejícímu měsíci dvojnásobně, ve srovnání se začátkem roku dokonce šestinásobně. Dostaly se tak přibližně na úroveň léta loňského roku. Trendem je přitom využívání stále kvalitnějších a efektivnějších útoků. Nejvíce útoků již od července loňského roku míří z Ruska. Čtěte více