Acronis integruje prvky pokročilé bezpečnosti s technologiemi EDR

24. 1. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Acronis)
Acronis oznámil nativní integraci řešení pro pokročilé zabezpečení a ochranu koncových bodů (EDR) ve formě balíčku Advanced Security and Endpoint Detection and Response do MSP platformy Acronis Cyber Cloud. Integrace ochrany koncových bodů s pokročilými bezpečnostními nástroji umožní čelit útokům využívajícím umělou inteligenci

Tato integrace navazuje na zjištění, že tradiční zabezpečení je proti prudkému nárůstu kybernetických útoků řízených umělou inteligencí nedostatečné. V reakci na rostoucí poptávku uživatelům Acronis zajišťuje přístup ke kritickým funkcím EDR bez dodatečných nákladů.

Kombinace různých funkcí kybernetické bezpečnosti vyvolaná rychle rostoucím počtem kybernetických útoků využívajících umělou inteligenci pomůže MSP poskytovatelům posílit obrannou strategii proti vyvíjejícím se hrozbám účinným, a přitom cenově efektivním způsobem. V rychle se měnícím prostředí kybernetické bezpečnosti už EDR není jen výhoda, ale nutná obrana proti každodennímu náporu sofistikovaných kybernetických hrozeb.

Poskytovatelé řízených služeb (MSP) se v minulosti potýkali s problémy spojenými s provozem nesourodé sady bezpečnostních nástrojů, což vedlo ke zvýšené administrativní zátěži, vyšší pravděpodobnosti lidského selhání a celkově zranitelnějšímu prostředí. Acronis tyto kritické body řeší bezproblémovou integrací ochrany koncových bodů (EDR) s řešeními pro správu zařízení a pro zálohování a obnovu. 

„MSP a jejich zákazníci neustále čelí útokům a stále sofistikovanějším hrozbám. Tradiční antimalwarové nabídky zastaraly, a proto MSP potřebují EDR,“ řekl Ezequiel Steiner, ředitel společnosti Acronis. „Chápeme výzvy spojené se zavedením komplexního EDR, zejména pokud jde o náklady, a proto jsme jej přidali bez dodatečných poplatků. Tím umožňujeme MSP partnerům nasadit na všechny jimi spravované koncové body řešení Acronis EDR, které vyniká zejména svým uživatelským prostředím zvyšujícím efektivitu administrátorů a automatizací výrazně snižující počet falešných pozitiv.“

Mezi klíčové vlastnosti a výhody integrovaného řešení Acronis Advanced Security + EDR pro MSP patří:

  • Kompletní bezpečnostní řešení: MSP mohou snadno nasadit a zprovoznit komplexní bezpečnostní platformu, která zahrnuje možnosti rychlé obnovy v případě úspěšného útoku. Tento integrovaný přístup zefektivňuje bezpečnostní opatření a poskytuje jednotnou obranu proti moderním hrozbám.
  • Ochrana a shoda s předpisy: Řešení umožňuje MSP chránit zákazníky proti moderním hrozbám a snadno splnit požadavky kybernetických předpisů. Díky integrovaným technologiím Acronis mohou partneři posílit svou pozici a zajistit nejvyšší standardy ochrany a dodržování předpisů.
  • Větší efektivita: Minimalizace administrativní zátěže s využitím jediné bezpečnostní platformy umožňuje poskytovatelům MSP maximalizovat efektivitu. Snadný přístup zjednodušuje správu, snižuje výskyt chyb a zvyšuje celkovou provozní efektivitu.

Rozvoj umělé inteligence umožnil útočníkům zvýšit sofistikovanost, množství a rychlost útoků.  Tato eskalace představuje pro MSP a jejich klienty větší hrozbu, což zdůrazňuje potřebu komplexnějšího a snadno ovladatelné bezpečnostní platformy. Acronis si uvědomuje zásadní význam zabezpečení všech koncových bodů, a proto doporučuje poskytovatelům MSP nasadit EDR na každý koncový bod. Ačkoli se MSP často zaměřují na ochranu pouze kritických bodů, je nutné si uvědomit, že každý koncový bod může sloužit jako vstupní bod pro průnik do sítě. Zabezpečení se musí rozšířit na všechny koncové body, aby bylo zajištěno kompletní řešení kybernetické ochrany.

Podobné články

Nová služba Acronis MDR přináší integrovanou obnovou po útoku a další možnosti

14. 5. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Acronis)
Nová služba Acronis Managed Detection and Response (MDR), dostupná poskytovatelům MSP využívajícím Acronis Cyber Protect Cloud, umožňuje nabízet bezpečnostní monitoring, rychlou detekci, investigaci, eliminaci hrozeb, reakci na incidenty a nápravu kybernetických útoků na profesionální úrovni bez nutnosti udržovat kvalifikovaný tým a specializovanou sadu nástrojů. Čtěte více

Platby výkupného za ransomware vzrostly za poslední rok na pětinásobek

10. 5. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Sophos)
Podle výroční zprávy State of Ransomware 2024 společnosti Sophos se průměrná výše výkupného za poslední rok zvýšila na pětinásobek. Organizace, které zaplatily výkupné, uvádějí průměrnou platbu ve výši dvou milionů dolarů, oproti 400 000 dolarů v průzkumu z roku 2023. Výkupné je ale pouze částí celkových nákladů. Čtěte více

Obavy o zabezpečení cloudů má 96 % firem

9. 5. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Fortinet)
Neustálý vývoj a zavádění nových cloudových aplikací komplikuje zabezpečení podnikového IT. Podle průzkumu společnosti Fortinet například 96 % respondentů uvádí, že mají střední nebo velké obavy o cloudovou bezpečnost. Podle 93 % dotazovaných je vážným problémem zejména všeobecný nedostatek odborníků na zabezpečení cloudů. Čtěte více

Nový tým Esetu se zaměří na mezinárodní kyberkriminalitu

6. 5. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Eset)
Bezpečnostní experti z pražské pobočky ESETu se nově cíleně zaměří na mezinárodní aktivity kyberkriminálních útočných skupin. Nově vzniklý tým vedený Jakubem Součkem má za úkol aktivně vyhledávat a dlouhodobě monitorovat obávané útoky ransomwarem, který dle dat společnosti ESET posílil v minulém roce o více než 50 procent. Čtěte více