Fortinet poskytne bezplatné vzdělávací příležitosti v oblasti kyberbezpečnosti

22. 3. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Fortinet)
Společnost Fortinet se připojila k iniciativě Evropské komise s názvem „Akademie dovedností v oblasti kybernetické bezpečnosti“. Na základě tohoto kroku se společnost zavázala v průběhu příštích tří let zdarma nabídnout svá odborné školení v oblasti kybernetické bezpečnosti a kurzy zvyšování povědomí o bezpečnosti až 75 000 jednotlivcům v Evropě.

Tento závazek má pomoci snížit nedostatek odborníků na kyberbezpečnost v celé Evropské unii a přispět k naplnění globálního cíle společnosti Fortinet z roku 2021 celosvětově vyškolit milion lidí v oblasti kybernetické bezpečnosti v průběhu pěti let.

„V České republice spolupracuje Fortinet s řadou středních a vysokých škol na základě naší vzdělávací iniciativy Academic Partner Program. Věříme, že zvyšování odbornosti v oblasti kybernetické bezpečnosti ve školách je cestou, jak bojovat s nedostatkem expertů, který aktuálně celou oblast kyberbezpečnosti trápí. Proto nás velmi těší, že se můžeme na vzdělávání nové generace specialistů podílet a že počet zapojených škol napříč celou republikou neustále narůstá,“ uvedl Ondřej Šťáhlavský, regionální ředitel společnosti Fortinet pro střední a východní Evropu.

Společnost Fortinet se zavázala zpřístupnit vzdělávání a odbornou přípravu v oblasti kybernetické bezpečnosti všem, a řešit tak celosvětový nedostatek odborníků. Partnerství veřejného a soukromého sektoru hraje v tomto úsilí zásadní roli. Naše spolupráce s Akademií dovedností v oblasti kybernetické bezpečnosti Evropské komise je v souladu s naším cílem poskytnout do roku 2026 školení v oblasti kybernetické bezpečnosti 1 milionu lidí po celém světě. Těšíme se, že budeme poskytovat více vzdělávacích příležitostí jednotlivcům ve všech 27 zemích Evropské unie, a rozvíjet tak kyberneticky vzdělané pracovníky v regionu,“ uvedl Rob Rashotte, viceprezident společnosti Fortinet pro globální školení a globální podporu v terénu.

Rozvoj pracovníků v oblasti kybernetické bezpečnosti v EU s cílem zvýšit obranu celého regionu

Kybernetičtí zločinci uplatňují stále důmyslnější metody a rychle nacházejí způsoby, jak obejít bezpečnostní opatření. Přesto vedení mnoha podniků nemá k dispozici bezpečnostní personál, který by adekvátně chránil jejich počítačové sítě. Přibližně 40 % pracovníků s rozhodovací pravomocí v oblasti IT v EU považuje vyhledávání, nábor a udržení kvalifikovaných bezpečnostních odborníků za náročné a téměř 50 % uvádí, že je obtížné splnit cíle v oblasti diverzity.

Akademie dovedností v oblasti kybernetické bezpečnosti, kterou Evropská komise představila v roce 2023, má pomoci odstranit nedostatek kvalifikovaných kyberbezpečnostních pracovníků v EU tím, že spojí soukromé a veřejné subjekty za účelem podpory vzdělání v oblasti kybernetické bezpečnosti a rozvoje pracovní síly. Akademie nabízí jednotlivcům, akademickým institucím a organizacím jednotný vstupní bod pro přístup ke školení, certifikacím a možnostem financování v oblasti kybernetické bezpečnosti.

Společnost Fortinet se zapojí do této důležité iniciativy tím, že prostřednictvím Akademie dovedností v oblasti kybernetické bezpečnosti nabídne kurzy svého certifikačního programu, který zaštiťuje Fortinet Training Institute. Smyslem je rozšířit přístup ke kyberbezpečnostnímu vzdělávání, které rozvíjí základní dovednosti a pomáhá jednotlivcům zahájit nebo budovat kariéru v oboru počítačové bezpečnosti.

Fortinet Training Institute slouží pracovníkům, studentům a pedagogům v oblasti IT a bezpečnosti a znevýhodněným skupinám obyvatel prostřednictvím různých programů včetně programu Academic Partner a programu Education Outreach. Společnost Fortinet tuto činnost dále podporuje svým zapojováním do různých partnerství veřejného a soukromého sektoru, včetně účasti na americké Národní strategii pro kybernetickou pracovní sílu a vzdělávání nebo zavedením bezplatného školení zaměřeného na zvyšování bezpečnostního povědomí pro pedagogy základních a středních škol a studenty ve Spojených státech. Toto bezplatné školení se nyní rozšířilo i na školy ve Spojeném království,  Kanadě,  Austrálii a Brazílii. Všechny tyto snahy přispívají k naplnění cíle společnosti Fortinet do roku 2026 vyškolit milion lidí na celém světě v oblasti kybernetické bezpečnosti.

Podobné články

Obavy o zabezpečení cloudů má 96 % firem

9. 5. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Fortinet)
Neustálý vývoj a zavádění nových cloudových aplikací komplikuje zabezpečení podnikového IT. Podle průzkumu společnosti Fortinet například 96 % respondentů uvádí, že mají střední nebo velké obavy o cloudovou bezpečnost. Podle 93 % dotazovaných je vážným problémem zejména všeobecný nedostatek odborníků na zabezpečení cloudů. Čtěte více

Nový tým Esetu se zaměří na mezinárodní kyberkriminalitu

6. 5. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Eset)
Bezpečnostní experti z pražské pobočky ESETu se nově cíleně zaměří na mezinárodní aktivity kyberkriminálních útočných skupin. Nově vzniklý tým vedený Jakubem Součkem má za úkol aktivně vyhledávat a dlouhodobě monitorovat obávané útoky ransomwarem, který dle dat společnosti ESET posílil v minulém roce o více než 50 procent. Čtěte více

Třetina zaměstnanců v práci sdílí hesla, otevírá neznámé přílohy nebo jinak ohrožuje bezpečnost

3. 5. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Anect)
Třetina českých zaměstnanců porušuje zásady bezpečného chování na internetu a své zaměstnavatele tak vystavuje zvýšenému riziku online podvodu nebo hackerského útoku. Lidé například navzájem sdílejí přihlašovací údaje do firemních systémů, zasílají pracovní dokumenty soukromým e-mailem či přes sociální sítě nebo k práci využívají neschválené soukromé počítače či telefony. Čtěte více

Počet DDoS útoků na české firmy roste druhý měsíc v řadě

3. 5. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: ComSource)
Počty DDoS útoků na české firmy i jejich celková intenzita v březnu opět vzrostly. Oproti předcházejícímu měsíci dvojnásobně, ve srovnání se začátkem roku dokonce šestinásobně. Dostaly se tak přibližně na úroveň léta loňského roku. Trendem je přitom využívání stále kvalitnějších a efektivnějších útoků. Nejvíce útoků již od července loňského roku míří z Ruska. Čtěte více