Nová služba firmy Sophos zajistí kritické vrstvy bezpečnosti v prostředích Microsoft

28. 7. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Sophos)
Řízená služba Sophos Managed Detection and Response (MDR) for Microsoft Defender rozšiřuje možnosti reakce na hrozby v řešení Microsoft Security. Novinka doplňuje vrstvu nepřetržité ochrany napříč sadou Microsoft Security, zahrnující zabezpečení koncových zařízení, SIEM a ochranu identit i cloudových a dalších řešení.

„Základní bezpečnostní technologie samy o sobě nestačí k tomu, aby porazily odhodlané útočníky, kteří si cestu dovnitř najdou, jak dokazují případy řešené naším týmem reakce na incidenty. Útočníci jsou extrémně vytrvalí a organizace potřebují „lidskou“ bezpečnostní vrstvu, ve které bezpečnostní experti vyhledávají hrozby, identifikují chování útočníků, kteří se snaží obejít bezpečnostní nástroje, a reagují v zájmu rychlého a precizního zastavení útoků,“řekl Raja Patel, senior viceprezident pro produkty a řízené služby ve společnosti Sophos. „Místo abychom je nutili vyřazovat a nahrazovat stávající technologie, podporujeme organizace tím, co potřebují a jak a kde to potřebují – bez ohledu na to, jaká bezpečnostní řešení již používají. Pro obchodní partnery, kteří dodávají řešení Microsoft Security, je to obrovská příležitost zajistit, aby zákazníci byli plně chráněni a maximalizovali hodnotu svých stávajících implementací.“

Sophos MDR pro Microsoft Defender integruje telemetrii ze široké škály bezpečnostních nástrojů společnosti Microsoft. Na rozdíl od jiných řešení MDR, které se omezují na podporu produktů Microsoft Defender for Endpoint nebo Microsoft Sentinel a poskytují minimální možnosti reakce na hrozby, Sophos MDR posiluje širší sadu řešení Microsoft Security, včetně:

  • Microsoft Defender for Endpoint;
  • Microsoft Defender for Identity;
  • Microsoft Defender for Cloud;
  • Microsoft Defender for Cloud Apps;
  • Identity Protection (Azure Active Directory);
  • Office 365 Security and Compliance Center;
  • Microsoft Sentinel;
  • Office 365 Management Activity.

Telemetrie z těchto zdrojů je automaticky konsolidována, korelována a prioritizována pomocí poznatků, které poskytuje Sophos Adaptive Cybersecurity Ecosystem a tým zpravodajských specialistů na sledování hrozeb Sophos X-Ops, který tvoří více než 500 bezpečnostních analytiků, lovců hrozeb, odborníků na reakci, datových vědců a dalších specialistů společnosti Sophos po celém světě. Díky tomu může operační tým Sophos MDR identifikovat a zastavit více hrozeb, než samy o sobě zvládnou bezpečnostní nástroje společnosti Microsoft – nebo jakákoli jiná bezpečnostní technologie.

„Podle průzkumu IDC se během posledních 12 měsíců setkalo s významným ransomwarovým incidentem 65 % organizací, a to i přes značné investice do nástrojů kybernetické bezpečnosti. Často se přitom nejedná o problém nástrojů, ale lidí. Většina týmů IT a kyberbezpečnosti je obecně přetížená, má málo pracovníků i nedostatečné zdroje. Nemohou třídit a řešit každodenní záplavu výstrah a rizik, aby získali požadovanou ochranu, kterou si slibují od svých současných investic do bezpečnostních nástrojů,“ řekl Frank Dickson, viceprezident skupiny IDC pro výzkum v oblasti bezpečnosti a důvěryhodnosti. „Organizacím, které využívají bezpečnostní řešení od společnosti Microsoft, pomáhá Sophos MDR dosáhnout očekávaných výsledků z jejich stávajících investic do kybernetické bezpečnosti.“

Dostupnost

Sophos MDR pro Microsoft Defender je k dispozici zákazníkům Sophos MDR Essentials, kteří využívají bezpečnostní technologie zahrnuté v licencích Microsoft 365 E3 a E5. Přizpůsobitelná nabídka s různými možnostmi reakce na hrozby je k dispozici prostřednictvím globálního prodejního kanálu partnerů společnosti Sophos a poskytovatelů řízených služeb.

Štítky: 

Podobné články

Platby výkupného za ransomware vzrostly za poslední rok na pětinásobek

10. 5. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Sophos)
Podle výroční zprávy State of Ransomware 2024 společnosti Sophos se průměrná výše výkupného za poslední rok zvýšila na pětinásobek. Organizace, které zaplatily výkupné, uvádějí průměrnou platbu ve výši dvou milionů dolarů, oproti 400 000 dolarů v průzkumu z roku 2023. Výkupné je ale pouze částí celkových nákladů. Čtěte více

Obavy o zabezpečení cloudů má 96 % firem

9. 5. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Fortinet)
Neustálý vývoj a zavádění nových cloudových aplikací komplikuje zabezpečení podnikového IT. Podle průzkumu společnosti Fortinet například 96 % respondentů uvádí, že mají střední nebo velké obavy o cloudovou bezpečnost. Podle 93 % dotazovaných je vážným problémem zejména všeobecný nedostatek odborníků na zabezpečení cloudů. Čtěte více

Nový tým Esetu se zaměří na mezinárodní kyberkriminalitu

6. 5. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Eset)
Bezpečnostní experti z pražské pobočky ESETu se nově cíleně zaměří na mezinárodní aktivity kyberkriminálních útočných skupin. Nově vzniklý tým vedený Jakubem Součkem má za úkol aktivně vyhledávat a dlouhodobě monitorovat obávané útoky ransomwarem, který dle dat společnosti ESET posílil v minulém roce o více než 50 procent. Čtěte více

Třetina zaměstnanců v práci sdílí hesla, otevírá neznámé přílohy nebo jinak ohrožuje bezpečnost

3. 5. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Anect)
Třetina českých zaměstnanců porušuje zásady bezpečného chování na internetu a své zaměstnavatele tak vystavuje zvýšenému riziku online podvodu nebo hackerského útoku. Lidé například navzájem sdílejí přihlašovací údaje do firemních systémů, zasílají pracovní dokumenty soukromým e-mailem či přes sociální sítě nebo k práci využívají neschválené soukromé počítače či telefony. Čtěte více