Acronis zjednodušuje ochranu koncových bodů s novým EDR řešením

22. 5. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Acronis)
Acronis zpřístupnil nástroj Advanced Security + Endpoint Detection & Response (EDR) pro MSP platformu Acronis Cyber Protect Cloud. S novými funkcemi, jako je např. analýza útoků postavená na umělé inteligenci, redukuje Acronis EDR přílišnou komplexnost, zjednodušuje práci a zefektivňuje bezpečnostní operace.

MSP partnerům novinka usnadní nasazení uceleného, integrovaného řešení kybernetické bezpečnosti a ochrany dat u svých zákazníků.

Stále více organizací se obrací na poskytovatele MSP služeb, aby zajistili potřeby spolehlivého zálohování a bezpečnosti s pomocí jednoduchých, a přitom účinných nástrojů. Ochrana koncových zařízení by neměla být komplikovaná či nákladná, avšak spousta současných MSP nástrojů vyžaduje více produktů pro úplnou ochranu a zabezpečení obchodní kontinuity. Acronis EDR je vhodný pro organizace všech velikostí, které hledají pokročilá, integrovaná bezpečnostní řešení.

Acronis doplněním EDR řešení do své platformy Cyber Protect Cloud a mj. zajišťuje:

  • Schopnost rychle a snadno analyzovat a prioritizovat bezpečnostní incidenty bez nákladné expertízy a časově náročných procesů.
  • Integrované funkce kybernetické bezpečnosti, zálohování a obnovy pro zajištění ucelené ochrany kritických firemních systémů a obchodní kontinuity v případě útoku.
  • Komplexní nástroj kybernetické ochrany, který MSP společnosti mohou snadno nasadit, spravovat a škálovat.

Současná EDR řešení jsou často vnímána jako velmi komplexní, a tudíž i velmi nákladný nástroj,“ řekl Štěpán Bínek, manažer prodeje cloudových řešení Acronis ve společnosti Zebra systems. „Acronis tuto představu boří tím, že přidává do své MSP platformy ucelený nástroj pro ochranu koncových zařízení, který umožňuje poskytovatelům služeb nabízet high-end služby za velmi konkurenceschopné ceny svým koncovým zákazníkům, a to i z řad SMB společností.“

Acronis EDR nabízí širokou škálu možností obnovy, které využívají výhody integrace nástrojů zálohování, správy koncových zařízení a zabezpečení koncových bodů v platformě Acronis Cyber Protect. Je navrženo na míru poskytovatelům řízených služeb (MSP), kteří díky němu mohou rychle a snadno analyzovat a řešit bezpečnostní incidenty, minimalizovat dobu provozních výpadků a udržovat obchodní kontinuitu svých zákazníků.

Více informací o Acronis Cyber Protect Cloud a balíčku Advanced Security + EDR.

Podobné články

Platby výkupného za ransomware vzrostly za poslední rok na pětinásobek

10. 5. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Sophos)
Podle výroční zprávy State of Ransomware 2024 společnosti Sophos se průměrná výše výkupného za poslední rok zvýšila na pětinásobek. Organizace, které zaplatily výkupné, uvádějí průměrnou platbu ve výši dvou milionů dolarů, oproti 400 000 dolarů v průzkumu z roku 2023. Výkupné je ale pouze částí celkových nákladů. Čtěte více

Obavy o zabezpečení cloudů má 96 % firem

9. 5. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Fortinet)
Neustálý vývoj a zavádění nových cloudových aplikací komplikuje zabezpečení podnikového IT. Podle průzkumu společnosti Fortinet například 96 % respondentů uvádí, že mají střední nebo velké obavy o cloudovou bezpečnost. Podle 93 % dotazovaných je vážným problémem zejména všeobecný nedostatek odborníků na zabezpečení cloudů. Čtěte více

Nový tým Esetu se zaměří na mezinárodní kyberkriminalitu

6. 5. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Eset)
Bezpečnostní experti z pražské pobočky ESETu se nově cíleně zaměří na mezinárodní aktivity kyberkriminálních útočných skupin. Nově vzniklý tým vedený Jakubem Součkem má za úkol aktivně vyhledávat a dlouhodobě monitorovat obávané útoky ransomwarem, který dle dat společnosti ESET posílil v minulém roce o více než 50 procent. Čtěte více

Třetina zaměstnanců v práci sdílí hesla, otevírá neznámé přílohy nebo jinak ohrožuje bezpečnost

3. 5. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Anect)
Třetina českých zaměstnanců porušuje zásady bezpečného chování na internetu a své zaměstnavatele tak vystavuje zvýšenému riziku online podvodu nebo hackerského útoku. Lidé například navzájem sdílejí přihlašovací údaje do firemních systémů, zasílají pracovní dokumenty soukromým e-mailem či přes sociální sítě nebo k práci využívají neschválené soukromé počítače či telefony. Čtěte více