Acronis poskytuje svou platformu kybernetické ochrany třetím stranám

30. 4. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Acronis)
Acronis uvolnil svou platformu Acronis Cyber Platform dalším společnostem. Cílem je dodavatelům softwaru, poskytovatelům služeb, resellerům i zákazníkům poskytnout možnost k rozšíření funkcí a aplikačních integrací a zvyšovat tak hodnotu a příležitosti rozsáhlého Acronis ekosystému.

Acronis Cyber Platform, která je základem existujících služeb společnosti Acronis, obsahuje řadu API rozhraní podporovaných softwarovým vývojářským kitem (SDK) a programovacím kódem. Aktuálně Acronis přidává nové API rozhraní poskytující přístup doposud dostupný pouze vývojářům Acronis a vybraným integračním partnerům, jako je ConnectWise, Microsoft a Google.

Díky přístupu k platformě mohou vývojáři vytvářet nové datové zdroje, nová datová umístění, nové funkce pro správu dat a integrovat své aplikace s řešeními Acronis pro kybernetickou ochranu. Kromě toho mohou dodavatelé softwaru, poskytovatelé služeb, reselleři a zákazníci integrovat řešení Acronis do svých aplikací, systémů či tržišť, generovat nové zdroje příjmů a řešit vyšší počet uživatelských případů. Acronis v současné době registruje přes 50 000 svých prodejců, 500 000 podnikových zákazníků a pět milionů koncových uživatelů.

Nástup kybernetické ochrany

Uvedením Acronis Cyber Platform se naplňuje vize Acronisu o tom, že moderní kybernetická ochrana by měla zahrnovat ochranu dat, kybernetickou bezpečnost a zajištění soukromí. Současné datové potřeby se přesouvají od zvládnutí jejich množství k efektivnímu využití dat z různých datových zdrojů a na mnoha datových lokacích. Jedinou cestou, jak plně řídit a chránit data, je zajistit všech pět vektorů kybernetické ochrany – bezpečí, přístup, soukromí, autenticitu a datové zabezpečení (SAPAS).

Existující služby Acronis pro zálohování, synchronizaci a sdílení, zajištění pravosti a disaster recovery jsou již navrženy tak, aby vyhovovaly konceptu SAPAS, a jsou postaveny na základě Acronis Cyber Infrastructure, Acronis Cloud a aplikačních rozhraních Acronis Cyber Platform.

„Rozšířením prověřených řešení o přístup k naší platformě a API rozhraním přinášíme naši vizi na trh a představujeme příležitosti pro ISV a OEM dodavatele softwaru, poskytovatele služeb a vývojáře. Ti tak mohou rozšířit dosah svých aplikací a funkce řešení Acronis, a zpřístupnit je našemu partnerskému ekosystému,“ řekl Sergej Beloussov, výkonný ředitel Acronis. „Zákazníci si cení vysoké kvality našeho softwaru a jsme přesvědčeni, že toho rychle využijí také vývojáři z celého světa, jež musejí čelit stále masivnějšímu nárůstu dat pocházejících z různých zdrojů typu AI, IoT a cloudu. ISV a OEM dodavatelé a poskytovatelé služeb, zákazníci a partneři mohou nyní využít příležitosti a vytvořit nové zdroje příjmů ve svém podnikání sázkou na platformu Acronis Cyber Platform a přístup k hodnotovému řetězci Acronis.“

Přístup k platformě otevírá velké možnosti pro vývojáře třetích stran umožňující řešit ve stejný okamžik každý z vektorů uvedeného konceptu SAPAS – stejně jako činí Acronis Total Protect. Revoluční produkt, který bude oficiálně uveden na konferenci Acronis Global Cyber Summit, poskytuje novou úroveň kybernetické ochrany sloučením funkčností zálohování, kyberbezpečnosti a systémového managementu do jednoho řešení.

Závazek kybernetické budoucnosti

Součástí dnešního ohlášení je také informace o změně produktového brandingu Acronis, který bude více reflektovat rostoucí roli kybernetické ochrany v aktivitách společnosti a jejího partnerského ekosystému:

  • Acronis Cyber Cloud (původně Acronis Data Cloud) je platforma umožňující poskytovatelům služeb dodávat kybernetickou ochranu efektivním a bezpečným způsobem. Nastávající aktualizace Acronis Cyber Cloud 7.9 bude dostupná všem zákazníkům a partnerům Acronis do konce dubna a bude mimo jiné zahrnovat podporu zálohování a ochrany G Suite proti kryptotěžařům.
  • Acronis Cyber Infrastructure (původně Acronis Software Defined Infrastructure) je škálovatelné řešení softwarově definované infrastruktury, které využívá standardní hardware a kombinuje všechny typ úložišť.

Phil Goodwin, analytik IDC, poznamenal: Odhaduje se, že v příštích pěti letech bude nasazeno stejně aplikací, kolik jich bylo nasazeno v posledních 40 letech, což vytvoří poptávku nejen po lepší správě dat, ale také po lepším konceptu jejich ochrany. Acronis transformuje svou strategii a rapidně rozšiřuje okruh svých partnerů, přičemž nyní s uvolněním Acronis Cyber Platform jim nabízí příležitost k dalšímu růstu, eliminuje jejich odliv a nabízí více možností prostřednictvím řešení postavených na API rozhraní a Acronis tržišti. Acronis cílí na segment kybernetické ochrany a nově uvolněná Acronis Cyber Platform by měla celý ekosystém akcelerovat.“

Dostupnost

Acronis Cyber Platform je dostupná zatím pouze v částečném režimu, během kterého je zaručena podpora vývojářům. Plná dostupnost, školení a certifikace na Acronis Cyber Platform budou k dispozici na konferenci Acronis Global Cyber Summit 2019 v říjnu v Miami.

ISV a OEM dodavatelé a poskytovatelé služeb mohou požádat o částečný přístup k Acronis Cyber Platform na této stránce.

Video : 

Podobné články

Nová služba Acronis MDR přináší integrovanou obnovou po útoku a další možnosti

14. 5. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Acronis)
Nová služba Acronis Managed Detection and Response (MDR), dostupná poskytovatelům MSP využívajícím Acronis Cyber Protect Cloud, umožňuje nabízet bezpečnostní monitoring, rychlou detekci, investigaci, eliminaci hrozeb, reakci na incidenty a nápravu kybernetických útoků na profesionální úrovni bez nutnosti udržovat kvalifikovaný tým a specializovanou sadu nástrojů. Čtěte více

Platby výkupného za ransomware vzrostly za poslední rok na pětinásobek

10. 5. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Sophos)
Podle výroční zprávy State of Ransomware 2024 společnosti Sophos se průměrná výše výkupného za poslední rok zvýšila na pětinásobek. Organizace, které zaplatily výkupné, uvádějí průměrnou platbu ve výši dvou milionů dolarů, oproti 400 000 dolarů v průzkumu z roku 2023. Výkupné je ale pouze částí celkových nákladů. Čtěte více

Obavy o zabezpečení cloudů má 96 % firem

9. 5. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Fortinet)
Neustálý vývoj a zavádění nových cloudových aplikací komplikuje zabezpečení podnikového IT. Podle průzkumu společnosti Fortinet například 96 % respondentů uvádí, že mají střední nebo velké obavy o cloudovou bezpečnost. Podle 93 % dotazovaných je vážným problémem zejména všeobecný nedostatek odborníků na zabezpečení cloudů. Čtěte více

Nový tým Esetu se zaměří na mezinárodní kyberkriminalitu

6. 5. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Eset)
Bezpečnostní experti z pražské pobočky ESETu se nově cíleně zaměří na mezinárodní aktivity kyberkriminálních útočných skupin. Nově vzniklý tým vedený Jakubem Součkem má za úkol aktivně vyhledávat a dlouhodobě monitorovat obávané útoky ransomwarem, který dle dat společnosti ESET posílil v minulém roce o více než 50 procent. Čtěte více