Check Point představil kyberbezpečnostní architekturu budoucnosti

28. 4. 2017. (redaktor: František Doupal, zdroj: Check Point)
Platforma Check Point Infinity splňuje kritické bezpečnostní potřeby organizací. Jde o první konsolidované zabezpečení pro sítě, cloud i mobilní zařízení. Řešení poskytuje prevenci hrozeb a chrání zákazníky před rostoucím počtem kyberútoků.

„Check Point Infinity je odrazem naší vize vybudovat bezpečnostní architekturu, která sjednocuje nejlepší zabezpečení, nejlepší informace o hrozbách a nejlepší správu napříč sítěmi, cloudem a mobilním světem,“ uvedl David Klusáček, regionální ředitel pro východní Evropu ve společnosti Check Point. „Tato architektura zajistí, že organizace budou připravené zvládnout všechny změny spojené s vývojem IT. Princip je velmi jednoduchý - sjednocená bezpečnostní architektura ochrání organizace napříč prostředími a současně zefektivní IT provoz.“

Check Point Infinity kombinuje tři klíčové prvky:
1)       Jedna bezpečnostní platforma: Důmyslné využití a propojení platforem, sdílení informací o hrozbách a otevřená infrastruktura nabízí bezkonkurenční zabezpečení napříč sítěmi, cloudovými a mobilními prostředími.
2)       Prevence hrozeb: Umožňuje blokovat dokonce i ty nejsofistikovanější známé i neznámé hrozby, ještě než mohou způsobit jakékoli škody.
3)       Konsolidovaný systém: Jednotná správa, modulární správa politik a integrovaná viditelnost hrozeb pro efektivní, přehledné a intuitivní centralizované zabezpečení.

Check Point Infinity umožňuje organizacím převzít kontrolu nad zabezpečením a chránit a spravovat kompletní IT jako jednotnou soudržnou architekturu, což přináší výhody pro zákazníky i pro samotné podnikání.

Inovace a rozvoj technologií zlepšují fungování organizací, ale tento vývoj také mění, jak by podniky měly přistupovat k bezpečnosti. Check Point Infinity proto přináší architekturu budoucnosti a řadu nových funkcí a možností:

Správa zabezpečení: R80.10 přináší řadu nových možností a vylepšení, včetně vrstev zaměřených na bezpečnostní politiky, vícezónového zabezpečení a vylepšeného výkonu, aby organizace byly chráněné před jakoukoli hrozbou, kdykoli a kdekoli.

Cloud: Propojení Check Point vSEC Cloud Security se soukromými i veřejnými cloudovými platformami zajišťuje ochranu cloudových prostředí.

Mobilita: SandBlast Mobile představuje sjednocené řešení pro různé platformy, které chrání organizace před mobilními hrozbami. SandBlast Mobile detekuje a blokuje známý i neznámý malware, chrání před nebezpečnými Wi-Fi sítěmi, man-in-the-middle útoky nebo SMS phishingem.

Prevence hrozeb: Nově představená technologie Check Point Anti-Ransomware chrání organizace před kyberhrozbami, a dokonce i před tím nejpokročilejším ransomwarem.

Bezpečnostní zařízení: Check Point představil také nové ultra-high-end bezpečnostní brány 44000 a 64000 s doposud vůbec nejrychlejší platformou prevence hrozeb s propustností prevence hrozeb v reálném prostředí 42 Gb/s a propustností firewallu v reálném prostředí 636 Gb/s. Novinky obsahují také softwarové blady, které podporují dynamické potřeby rostoucích sítí, a zároveň nabízí nejvyšší spolehlivost a výkon potřebné pro budoucnost kyberbezpečnosti.

„Check Point Infinity umožní našim zákazníkům zlepšit zabezpečení organizací a přizpůsobit vše rozvoji a vývoji technologií. Klíčem je právě sjednocená architektura se špičkovou prevencí hrozeb pro všechny platformy - sítě, cloud a mobilní zařízení,“ dodal David Klusáček. 

Štítky: 
Bezpečnost, Check Point

Podobné články

Platby výkupného za ransomware vzrostly za poslední rok na pětinásobek

10. 5. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Sophos)
Podle výroční zprávy State of Ransomware 2024 společnosti Sophos se průměrná výše výkupného za poslední rok zvýšila na pětinásobek. Organizace, které zaplatily výkupné, uvádějí průměrnou platbu ve výši dvou milionů dolarů, oproti 400 000 dolarů v průzkumu z roku 2023. Výkupné je ale pouze částí celkových nákladů. Čtěte více

Obavy o zabezpečení cloudů má 96 % firem

9. 5. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Fortinet)
Neustálý vývoj a zavádění nových cloudových aplikací komplikuje zabezpečení podnikového IT. Podle průzkumu společnosti Fortinet například 96 % respondentů uvádí, že mají střední nebo velké obavy o cloudovou bezpečnost. Podle 93 % dotazovaných je vážným problémem zejména všeobecný nedostatek odborníků na zabezpečení cloudů. Čtěte více

Nový tým Esetu se zaměří na mezinárodní kyberkriminalitu

6. 5. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Eset)
Bezpečnostní experti z pražské pobočky ESETu se nově cíleně zaměří na mezinárodní aktivity kyberkriminálních útočných skupin. Nově vzniklý tým vedený Jakubem Součkem má za úkol aktivně vyhledávat a dlouhodobě monitorovat obávané útoky ransomwarem, který dle dat společnosti ESET posílil v minulém roce o více než 50 procent. Čtěte více

Třetina zaměstnanců v práci sdílí hesla, otevírá neznámé přílohy nebo jinak ohrožuje bezpečnost

3. 5. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Anect)
Třetina českých zaměstnanců porušuje zásady bezpečného chování na internetu a své zaměstnavatele tak vystavuje zvýšenému riziku online podvodu nebo hackerského útoku. Lidé například navzájem sdílejí přihlašovací údaje do firemních systémů, zasílají pracovní dokumenty soukromým e-mailem či přes sociální sítě nebo k práci využívají neschválené soukromé počítače či telefony. Čtěte více