Infografika: Při sdílení citlivých dat jsou pro české firmy největší výzvou mobilní zařízení

15. 12. 2016. (redaktor: František Doupal, zdroj: Acronis)
Podle průzkumu společnosti Acronis jsou pro české společnosti největší výzvou nezabezpečený přístup k datům z mobilních zařízení, zejména pak k obchodním, účetním a osobním údajům. K důležitým obchodním informacím se z mobilních zařízení přistupuje v 61 % podniků.

Stále více pracovníků přistupuje k podnikovým informacím mimo své pracoviště – z domu, u zákazníků, z kaváren, na letištích apod. Již ve více českých firmách pracovníci využívají ke své práci notebooky než stolní počítače (83 % oproti 78 %) a ve 39 % aktivně využívají chytré telefony, čímž zvyšují rizika napadení či ztráty citlivých firemních údajů. Vedle toho je také trápí značná nepřehlednost a roztříštěnost informací, kdy se různá data nacházejí na různých, často nezabezpečených lokálních i cloudových úložištích typu Dropbox.

Klíčová zjištění průzkumu:

  • České podniky v oblasti sdílení a synchronizace dat nejčastěji řeší přístup z mobilních zařízení (45 %), roztříštěnost informací (41 %), pomalé připojení k internetu (34 %) a nízkou úroveň ochrany dat (28 %).
  • Pracovníci ve firmách ke své práci využívají notebooky (83 %), stolní PC/Macy (78 %), chytré telefony (39 %) a tablety (17 %).
  • V nejvíce případech přistupují uživatelé ve firmách z mobilních zařízení k obchodním informacím (v 61 % firem), osobním údajům (29 %), účetnictví (29 %), údržbě a servisním údajům (27 %) a k marketingovým informacím (20 %).

„Pokud firmy nebudou kontrolovat a řídit přístup svých pracovníků k důležitým informacím, budou nejen riskovat krádež či ztrátu svých dat, ale také od roku 2018 pokutu za nedostatečnou ochranu osobních údajů,“ řekl Zdeněk Bínek ze společnosti Zebra systems, která je distributorem řešení Acronis na českém a slovenském trhu. „Striktnější ochrana sdílení dnes již nemusí automaticky znamenat nižší produktivitu či menší komfort pro uživatele. Nástroje umožňující selektivní a časově omezená přístupová práva k informacím uloženým na jednom místě zaručují nejen větší ochranu dat, ale také efektivnější spolupráci nad obchodními dokumenty, marketingovými aktivitami a interakcí se zákazníky.“

Štítky: 
Bezpečnost, Acronis

Podobné články

Průměrná česká společnost nyní čelí v průměru více než 2 000 útoků týdně

23. 5. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Check Point)
Kyberbezpečnostní společnost Check Point Software Technologies upozorňuje, že od začátku letošního roku vidíme další prudký nárůst kyberútoků. V dubnu čelily české společnosti v průměru enormním 2 000 kyberútokům týdně. Přitom průměr za první tři měsíce byl „pouze“ 1 570 kyberútoků týdně na jednu českou organizaci. Čtěte více

Přihlašování k účtům: nejčastější chybou je opakované použití stejných hesel

21. 5. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: GFI Software)
Podle dotazování společnosti GFI Software mezi českými a slovenskými partnery je nejbezpečnějším způsobem přihlašování k účtům dvoufaktorové ověřování (2FA). Podle 91 % dotázaných IT profesionálů dělají uživatelé nejčastější chybu opakovaným použitím stejného hesla pro přihlašování k více účtům. Čtěte více

Kyberzločinci zneužívají nové zranitelnosti o 43 % rychleji než v 1. pololetí loňského roku

20. 5. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Fortinet)
Studie FortiGuard Labs Global Threat Landscape Report za 2. pololetí 2023 zdůrazňuje potřebu, aby dodavatelé dodržovali osvědčenou praxi ve zveřejňování zranitelností a aby podniky zlepšily kybernetickou hygienu a správu oprav softwaru. Čtěte více

Nová služba Acronis MDR přináší integrovanou obnovou po útoku a další možnosti

14. 5. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Acronis)
Nová služba Acronis Managed Detection and Response (MDR), dostupná poskytovatelům MSP využívajícím Acronis Cyber Protect Cloud, umožňuje nabízet bezpečnostní monitoring, rychlou detekci, investigaci, eliminaci hrozeb, reakci na incidenty a nápravu kybernetických útoků na profesionální úrovni bez nutnosti udržovat kvalifikovaný tým a specializovanou sadu nástrojů. Čtěte více