Zaměstnanci jsou ochotni přispět na svůj pracovní počítač

18. 10. 2016. (redaktor: František Doupal, zdroj: Intel)
Velké řadě běžných zaměstnanců vadí přidělené pracovní počítače. Řadě zaměstnanců to ale začíná vadit: svůj pracovní „počítač snů“ by si rádo vybralo 62 % z nich. Podle průzkumu společnosti Intel by na něj dokonce polovina z celkového počtu oslovených (57 %) finančně přispěla, pokud by si jej mohli sami vybrat.

„Výsledek nás nepřekvapil, lidé prací na počítači tráví podstatnou část pracovní doby, a přitom nemohou kvalitu zařízení nikterak ovlivnit. To je frustrující, zejména pokud na počítači pracují i z domova nebo na cestách,“ řekl Pavel Svoboda, zástupce společnosti Intel.

Překvapivých 8 426 korun by si v průměru zaměstnanci připlatili za možnost vybrat si pracovní počítač dle svých požadavků. Na oplátku by ale očekávali, že zaměstnavatel doplatí zbytek a počítač budou moci používat i v soukromí. Zaměstnanci si jako ideální příspěvek od zaměstnavatele představují 16 049 korun.

„Navrhovaný příspěvek zaměstnavatele zhruba odpovídá ceně počítačů, které běžně firmy pořizují pro zaměstnance.Dohromady by tak získali 24 475 korun, což je částka, za kterou se dají pořídit již velmi kvalitní notebooky disponující nejnovějšími technologiemi. Obě strany by tak mohly být spokojené,“ dodal Pavel Svoboda.

Zaměstnanci se za obstarožní počítače stydí

Benevolentnější přístup při nákupu výpočetní techniky se může brzy stát významným zaměstnaneckým benefitem, který navíc podpoří flexibilitu pracovníků: Více než dvě třetiny (69 %) respondentů by si jimi vybraný počítač bralo více domů nebo na cesty. „Je evidentní, že s tříkilovým nevzhledným notebookem se nechce nikdo vláčet,“ dodal Pavel Svoboda. Práci z domova přitom umožňuje již 52 % zaměstnavatelů, vyplývá z průzkumu.

Stále významnější roli hraje i vzhled pracovního notebooku: až 62 % zaměstnanců by se stydělo za staromódní notebook, pokud by jej měli nosit na schůzky nebo jej užívat před svými zákazníky či obchodními partnery. „Firmy si pravděpodobně zatím vůbec neuvědomují, jak moc se pro lidi stávají notebooky symbolem statusu a úspěchu, podobně jako tomu je u mobilních telefonů,“ dodal Pavel Svoboda.

Firmy se zatím „soukromých“ počítačů bojí

V příštích letech bude zajímavé sledovat, jestli preference zaměstnanců zvítězí nad obavami firem. Využívání firemních počítačů i pro soukromé účely je totiž zatím spíše výjimkou: podporuje jej pouhých sedm procent středních a velkých firem. Další tři procenta firem s konceptem sympatizují a chtějí trend podpořit v horizontu příštího roku, dalších deset procent firem zaujalo vyčkávací pozici a doposud se nerozhodlo.

„Obávají se zejména úniku dat, bezpečnostních incidentů a komplikovanější správy počítačů. Naopak mezi přínosy oslovení manažeři vidí větší spokojenost zaměstnanců, úspory firemních nákladů za nákup počítačů a vyššíproduktivitu zaměstnanců, jejichž výkon umocňuje důvěrná obeznámenost s prostředím počítače a jeho aplikacemi,“ uzavřel Pavel Svoboda.

Štítky: 

Podobné články

Epson již celosvětově prodal přes sto milionů velkokapacitních inkoustových tiskáren

7. 11. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Epson)
Svou první inkoustovou tiskárnu s vysokokapacitními inkoustovými nádržkami Epson uvedl na trh v říjnu 2010 v Indonésii. V roce 2024 se tyto tiskárny již prodávaly v přibližně 170 zemích a regionech a celkový počet tiskáren tohoto výrobce s velkokapacitními inkoustovými nádržkami prodaných po celém světě aktuálně překročil 100 milionů kusů. Čtěte více

Toughbooky od Panasonicu získaly certifikaci Red Hat Enterprise Linux

6. 11. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Panasonic Connect Europe)
Účelem uzavření nového partnerství mezi společnostmi Red Hat Panasonic Connect Europe je certifikace zařízení Toughbook pro nejznámější komerční verzi Linuxu. Certifikace přináší flexibilitu zákazníkům požadujícím bezpečná řešení založená na Linuxu, což z ní činí ideální řešení pro státní agentury, dodavatele a systémové integrátory. Čtěte více

Axis posiluje zabezpečení svých produktů díky rozšířenému programu bug bounty

5. 11. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Axis Communications)
Společnost Axis Communications posiluje svůj závazek k dlouhodobé kybernetické bezpečnosti a transparentnosti a vzhledem k tomuto závazku přichází s dvěma iniciativami ve spolupráci s Bugcrowd. První z nich je nový soukromý program bug bounty pro AXIS Camera Station Pro. Druhá iniciativa zahrnuje rozšíření soukromého programu bug bounty také pro AXIS OS. Čtěte více

Arrow získalo získalo certifikát Enterprise-Level Symantec Enterprise Cloud Competency

5. 11. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Arrow ECS)
Společnost Arrow Electronics se stala prvním globálním partnerem, kterému firma Broadcom udělila certifikát Enterprise-Level Symantec Enterprise Cloud Competency. Certifikátem bylo oceněno dlouhodobé úsilí společnosti Arrow dosahovat v distribučním kanálu co nejvyšších kyberbezpečnostních standardů. Čtěte více